ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Проблеми заради дефицит на витамин В12

Модератори: админ, консултанти, Приятели

overpowered

Проблеми заради дефицит на витамин В12

Мнение от overpowered » 14 фев 2016 19:42

Здравейте на всички , които четат и пишат в този форум!
Нова съм във форума, дори за пръв път пиша в такъв. :)
Бих искала да споделя за здравословните си проблеми, които имам от около 2 години и половина насам.
Всичко започна през месец август 2013, събудих се от следобеден сън и установих, че имам силен шум в лявото ухо. Не му обърнах особено внимание, докато не започна да ми изтръпва и лявата ръка. Може би около половин година след първата проява на тези симптоми потърсих лекарска помощ, отидох на невролог. Направиха ми редица изследвания, доплер, ЕМГ, ЯМР и какво ли още не, имаха съмнения за МС. Откриха ми 3 лезии на мозъка. Невроложката каза, че са малко на брой и няма от какво да се притеснявам. Посъветва ме да забравя, че въобще съм ходила на лекар. За съжаление симптомите не изчезнаха , а дори се задълбочиха, шумът в ухото стана по - силен, получих главоболие и скованост в крайниците, чувствах постоянна умора и дори може да се каже, че изпадах в депресия. Реших пак да се посъветвам с лекар, този път с отоневролог. Пак след редица изследвания ( този път в частен кабинет, без направления от здравна каса), пак не получих диагноза и ефективно лечение. Освен стрес и какви ли не мисли за различни болести.
Забравих да спомена, че от 3 години не ям месо и млечни продукти , не бих казала че съм веган или вегетарианец, защото от време на време хапвах само пилешко. Та един ден се разрових в интернет и видях тема за дефицит на витамин В12 (който се съдържа основно в месните и млечните продукти) и реших да си направя изследване. Оказа се, че имам сериозен дефицит на витамин В12. Дефицита предизвиква доста сериозни проблеми с нервната система и по - специално с миелиновата обвивка на нервните клетки.
В близките няколко дни смятам да посетя отново невролога, за да ме посъветва какво да правя.
Интересувам се дали някой има сходен проблем с моя. И ще се радвам на всеки съвет и отговор, който получа. :)

д-р Цончев

Re: Проблеми заради дефицит на витамин В12

Мнение от д-р Цончев » 15 фев 2016 19:18

Изследвани ли са нивата на витамина?

overpowered

Мнение от overpowered » 15 фев 2016 20:29

Да, преди 2 дни излезнаха резултатите. 145.5 , При референтни стойности 246 - 911.
От около 2 седмици започнах да ям месо, но преди това 3 години изцяло липсваше от менюто ми, както и млечните продукти.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 фев 2016 11:12

Ще трябва да попиете малко витамини, че да се компенсира недостига. Ще се оправят нещата.

overpowered

Мнение от overpowered » 22 фев 2016 16:14

Благодаря Ви за отговора. Смятате ли, че тези симптоми, които описах по-горе се дължат на този дефицит?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 фев 2016 14:20

За лезиите не, но за другите оплаквания - с голяма вероятност.

Отговори

Върни се в “Движение и здраве”