ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Странно подуване

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Миглена91

Странно подуване

Мнение от Миглена91 » 14 юни 2015 22:54

Имам сериозен проблем от една година и до ден днешен никой лекар не е успял да разбере какво ми има,а специалистите при които съм хидила не са никак малко.На 24 години съм. Та всичко започна с подуване на лицето,дискомфорт при преглъщане,сякаш нещо ти е заседнало в гърлото понякога до такава степен ми пречи,че ми се повръща.Също така има изтръпване в долната част на лицето и брадичката.Ходила съм при 4ма Унг и всички ми казват леко ти е възпалено гърлото и това е,ходила съм на алерголог и уж ми откриха алергия към никотин и кафе,спрях цигарите и кафето,но никакъв ефект,след това отидох на невролог,но ми казаха,че не съм за там,след това бях на ендокринолог и там всичко е наред,правила съм си ядрено магнитен на гърлото,изследване на жлезите,хормоните,гърлен секрет,за синдром на Сьогрен и нищо.Три месеца след този проблем ми откриха реактивен артрит,преди 15дни камъни в бъбреците....След всичко бих почнала да се чудя дали не полудявам,но всеки който ме види ми казва,че съм адски подута,а това подуване идва от някъде..едва ли някой ще успее да ми помогне,но поне да ме насочи на какъв лекар бих могла да отида.Явно има нещо,което изпускат,а това подуване и този дискомфорт в гърлото ми пречи да водя нормален живот.Извинявам се за дългия пост.

д-р Цончев

Re: Странно подуване

Мнение от д-р Цончев » 15 юни 2015 07:46

Лекарите виждат ли го това подуване?

Миглена91

Мнение от Миглена91 » 15 юни 2015 10:07

Виждат го и ме препращат само от лекар на лекар,което ме тормози още повече.Един лекар даже ми вика,че съм била феномен,а реално аз съм 50кг с лице на 60Кг

Vili DM

Мнение от Vili DM » 15 юни 2015 12:36

Според мен трябва да се консултирате със стоматолог или лицево-челюстен хирург. В коя област на лицето е подуването?

Миглена91

Мнение от Миглена91 » 15 юни 2015 15:00

Правих си снимка на зъбите и имам само един малък кариес,консултирах се и с лицево-челюстен хирург когато имаха съмнение за един синдром,който отхвърлиха след още изследвания.Всичките ми жлези са ок.Дано това да не е свързано с другите ми заболявания.Ако проблема беше свързан със стоматолог нямаше да продължава от една година и нямаше да го има това трудно преглъщане.,а само подуването и изтръпването.

Миглена91

Мнение от Миглена91 » 16 юни 2015 15:46

Днес си направих кръвни изследвания и на урината,но имам някои завишения.Вчера ме изписаха от болницата след като направих възпаление на бъбреците преди няколко дни.Та молбата ми е дс ми кажете за тези завишения. MCHC 404(300-360) PCT 0,29(0,03)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 юни 2015 19:23

Сами по себе си нищо не значат. Интерпретират се въз основа на други налични отклонения.

Миглена91

Мнение от Миглена91 » 21 юни 2015 20:09

На мен ми казаха,че тези завишения са от остро възпаление в организма

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юни 2015 13:28

Няма такова нещо

puls100

Мнение от puls100 » 23 юни 2015 13:08

Самото подуване трябва да е от задръжка на течности.
Както сте го описали може да има връзка с щитовидната жлеза, но го изключваме, понеже вече са ви гледали за това.
Би трябвало да ви притесняват камъните в бъбреците и въобще бъбречната функция. На 24 години сте!
Без да съм медицинско лице, според мен трябва да отидете на нефролог като цяло и после да видят тези камъни. Няма да е зле и при някой гастро да отидете, да ви види жлъчката и като цяло за задръжка на течности.
Може и на чисто нервна основа да е, стрес, но както казвате вече са ви гледали многократно.

Аз съм с подобен пролем, ако някой случайно се чуди защо взимам отношение :idea:

Отговори

Върни се в “Движение и здраве”