ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

проблем персистентен субфебрилитет

Модератори: админ, консултанти, Приятели

RoyOrbison

Re: проблем персистентен субфебрилитет

Мнение от RoyOrbison » 09 яну 2015 18:34

Температурата я меря с живачен термометър аксиларно. Около 10 минутки изчаквам и преглеждам резултата. Между другото магнезия и калия си ги самоназначих, при стойност на магнезий 0,82, ако пия по една таблетка Магнерич и по 1 таблетка допъл херц витамините (където няма магнезий) няма да сбъркам нали? Става дума за намаляне на стреса и тревожността, че при мен е в повечко. Започвам да се замислям дали стомашните ми проблеми са от употребата на валериана всеки ден по 1.
Иначе половин час след инжектиране на манту остана само една малка червена точка и следата кръв от иглата. Предполагам че е нормално. Надявам се до утре да спре да ми пари при уриниране от пробата за хламидия :(
... всъщност ... Знаете ли кой е най-добрия коледен подарък за приятел хипохондрик?
ще ви кажа.. медицинска карта с безплатни прегледи за 1 годиинааа...
хахахахаххаа сещингс?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 яну 2015 23:46

Да, не виждам някакъв проблем...

RoyOrbison

Мнение от RoyOrbison » 16 яну 2015 14:46

Здравейте отново, хламидиия и стерилна урина са отрицателни и в норма. Температурата си остава, до 37,3 - 4, но в крайна сметка явно е неврогенна. След последната вечер в неделя след прекарана тахикардия цяла вечер и безсъние, тревожност и нервно напрежение с пулс 130, 120/80 кръвно и екстрасистоли много чести при това и топли вълни с изпотяване. При посещение на бърза помощ измериха пулс 80 и нормално кръвно налягане, писаха нервна криза в бланката. След като си тръгнаха отново се учести пулса, но успях да заспя към обяд в понеделник. в крайна сметка от тогава ми е трудно да заспивам с тревожност. Направена е ехо кардиография, от която резултата е всичко в норма. В амбулаторния лист пише диагноза предсърдно мъждене и трептене, но доктора каза, че ще ми сложат холтер, така, като всичко е в норма. Не ми изписа нищо за пиене, от което следва, че диагнозата е просто формалност на база на това, което съм казал. Възможно е да е неврогенно отвсякъде, посетих и психиатър, изписаха ми ксанакс 0,25 2х половинка, ципралекс по едно на ден и геродорм 40мг. по половинка вечер, защото не мога да спя от притеснение, трудно заспивам и се будя често обилно изпотен.
Надявам се след няколко дни да се оправят нещата, в понеделник ще ми сложат и холтер, за да видим евентуално някакви проблеми, които ЕКГ не успява да улови.
... всъщност ... Знаете ли кой е най-добрия коледен подарък за приятел хипохондрик?
хахахахаххаа сещингс?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 яну 2015 19:35

Изглежда приемлива терапия...

RoyOrbison

Мнение от RoyOrbison » 18 яну 2015 15:35

Ами няма друг избор, това притеснение ще ме побърка - сърцебиенето намаля, почти не го усещам вече, още съм леко притеснен, но предполагам че с натрупването на медикамента ще се повлияе добре. Възможно ли е притеснението да влияе на ударите на сърцето, смисъл такъв като се заслушам в него усещам, че забавя някой друг удар, а докторите не го улавят това, или просто може би си е нормално, а просто се плаша от незнанието си.
хахахахаххаа сещингс?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 яну 2015 18:51

Съвсем възможно е . когато човек прекалено много се вглежда в себеси винаги открива нещо нередно, притеснявасе и това може да доведе до сърцебиене.

spencer

Мнение от spencer » 19 мар 2015 15:41

RoyOrbison все едно чета собствената си история и резултати..
Субфебрилна температура от 1 година вече, без ясна диагноза.
Какво ли не изследвах и нищо. При мен интересен факт е, че температурата стига до 37.5 при движение или следобеднните часове всеки ден и спада до 36.8 почти веднага при легнало положение..
Обиколих една дозина специалисти и никой не знае какво се случва.
Следващата стъпка ще бъде вадене на сливиците на сляпо.
Как върви положението при теб?
Поздрави

voltarena

Мнение от voltarena » 22 мар 2015 20:03

И аз вече година и нещо съм с една тъпа температура. Уж всичко ОК, ама си седи температурата. Аз често я меря ректално, че е по бързо. Там ми е 37.6, а аксиларно е 37.3 един вид при мен разликата е 0.3, а не като по учебник 0.5. И не смятам, че е нормално сутрин с 36.6 да се будя. То 36.6 е нормална, но за 18ч. Вечер, а не за 9 сутринта. Да не говорим, че развих паническо разстройство и вече само при вида на термометър и ми прилошава.

RoyOrbison

Мнение от RoyOrbison » 04 авг 2015 16:17

Здравейте отново. Ами да потвърдя, че температурата си продължава, останаха две изследвания, които ще бъдат направени тези дни - за инфекциозна мононуклеоза и токсоплазмоза. Ако и там не излязат резултати, не зная и не мисля и да меря. Сърцебиенето спря, след като се подложих на терапия за паническото и тревожно разстройство. Съня ми се оправи с геродорм 40мг, който слава богу спрях след 8 опаковки по половин хапче на вечер. Сега само при по-натоварени дни взимам четвърт хапче преди сън в комбинация всяка вечер ксанакс 0,25мг едно хапче, или половин .. в зависимост от състоянието. Пия си ципралекса редовно, и ми се изясни ежедневието. Температурата си стои 36.8 в най-добрия случай или се покачва до 37.0 / 37.2 но не повече. Строго определени стойности всеки път. Сега си имам разправия с ниско кръвно - 125 - 60/70, от което ми се спи по цял ден, оригвам се често и ми прималява на моменти но слабо. Интересното е, че когато се изправя рязко не ми причернява или поне не особено. Та питам аз нормално ли е кръвно 125 на 60... че понякога пада и до 58. Пулса е 60 - 75 увм. Отдавам го на жегите, макар да си седя на климатик постоянно в къщи. Може и от това да пада. НО температурата НЕ! :D Спокойно един път се живее както и един път се мре. За паническо разстройство - твърдо ЗА ципралекса и ксанакса. 2 месеца и си като нов!
хахахахаххаа сещингс?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 авг 2015 14:58

нормално ли е кръвно 125 на 60
- нормално е особено в жегите. Повече течности и ще се вдигне долната граница

RoyOrbison

Мнение от RoyOrbison » 07 авг 2015 19:37

Бях вчера на кардиолог, много хора живеели до 40 50 години с кръвно 100 / 60 без никакъв проблем... според кардиолога проблем няма. Относно течностите...спуквам се... с кафе и кола едвам едвам се докарвам до 125 / 70.... странна работа :) Може такъв да ми е организма. Проблема е че ми се гади леко, боли ме глава повърхностно, чернее ми отвреме на време... а дискомфорт - голям. Ям обилно, пия айран със сол, кола, нес кафе. над 70 трудно вдигам долна граница. Стоя на климатик... уморявам се чат пат... какво да направя още :/
хахахахаххаа сещингс?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 авг 2015 20:37

Прав е кардиолога, всъщност ако не се чувствате зле с това кръвно не виждам проблем

RoyOrbison

Мнение от RoyOrbison » 03 юни 2016 15:10

Такааа, продължение по темата, температурката си е все същата, само, че изследванията са други - самоназначих си токсоплазмозно изследване и резултата е положителен 4,22 /титър. От тук на сетне какво? Животното е котка, не е ясно дали е преносител на заразата, а и трудно доказуемо според ветеринаря. Не мога да изхвърля животинчето, жал ми е. 6 години живее с мен. Не може да бъде излекувано ... така като за него не е проблем това. Какво може да бъде направено да се предотврати повторно заразяване след като бъда излекуван аз... това е въпроса, и в кое се крие потенциалната заплаха от зараза/инфектиране ... А какво да правя аз, към какъв специалист да се насоча сега?
хахахахаххаа сещингс?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 юни 2016 20:54

В случая паразитолог трябва да се изкаже какво е добре да се направи...

RoyOrbison

Мнение от RoyOrbison » 08 юни 2016 13:27

невробекс актив 3 пъти по едно и родожил 125 на 6 часа по 1 за момента докато не видим странични ефекти, ще минем на 8 часа по 2. Много сложна работа при мен, с анемия таласемия половината антибиотици не могат да се ползват ... и в комбинация с антидепресант ... лошъ работа.
хахахахаххаа сещингс?

Отговори

Върни се в “Движение и здраве”