ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Операция на счупени прешлени!!!

Модератори: админ, консултанти, Приятели

danielab

Операция на счупени прешлени!!!

Мнение от danielab » 18 юли 2012 16:50

Здравейте, баща ми пострада тежко.Има три счупени прешлени на гръбнака- първи ,трети и четвърти лумбален.Днес му направиха операция.При операцията му сложиха титанови пластини и болтове.По принцип си движи краката и ръцете.Докторите са казали че операцията е минала добре.В момента е с болки, знам че това е нормално.Искам някой да сподели ако е преживял подобно нещо , имал е подобна операция на него или негов близък.Като чуя счупен гръбнак и ми минават лоши мисли през главата...

д-р Цончев

Re: Операция на счупени прешлени!!!

Мнение от д-р Цончев » 18 юли 2012 20:42

Действително това е много тежка травма, но след като е направена добра стабилизация и е запазено движението в крайниците се очаква човекът да се възстанови.
Как е станала травмата?

danielab

Мнение от danielab » 18 юли 2012 22:24

Работи като строител и е паднал от 4 метра, скелето се е счупило.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 юли 2012 16:41

Да, това е най-честия механизъм за получаване на такива травми за съжаление, ситуации, които не могат да се предвидят и инциденти... Цитирайте ми последната епикриза ако е възможно.

danielab

Мнение от danielab » 23 юли 2012 16:58

Още е в болницата , не съм при него нямам достъп до тях.Засега си е запазил движенията на крайниците .Притеснява ме че е с температура и болки.Докторите са казали че е нормално до някъде защото има чуждо тяло в него.Но донякъде е и обезпокояващо.От операцията са минали 6 дни.За колко време горе долу би трябвало да се заздравят раните , самите прешлени.Може и аз да не се изразявам точно но не съм много запозната.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 юли 2012 11:29

Постоперативните рани до седмица трябва да се затворят. Прешлените няма как да кажа колко време ще им трябва, зависи от фрактурата. Нормално е да поддържа известно време температура, ако всичко е нормално ще отшуми.

aleksandarstefanov

Мнение от aleksandarstefanov » 29 юли 2012 19:13

Аз също претърпях такава операция преди една година само че с 2 счупени прешлена и мога да ви кажа че близо месец и нещо си подържах температура. За съжаление при мен случаят е по-тежък от вашият и още не съм се възтановил напълно, имайте търпение тези травми са много коварни и възтановяването става по-бавно отколкото си мислиме. Успешно възтановяване.

loveme31

Мнение от loveme31 » 24 апр 2014 22:11

Здравейте, аз също искам да попитам относно тази операция на прешлените. Приятеля ми претърпя катастрофа и казаха, че има 2 счупени прешлена 6-ти и 3-ти лумбален ( но не съм напълно сигурна).Ще му поставят някакви пластини, с които да захванат прешлените. Въпроса ми е ще може ли да си движи гърба два-три дни след операцията и след колко време горе-долу ще излезе от болницата (той е млад и се възстановява много бързо поне така казаха лекарите). Родителите му твърдят, че няма да може да се движи поне още 2 месеца(а тези твърдения го ужасяват и мен също), но други хора ми казаха,че след като му захванат прешлените до седмица две ще може да става и да се разхожда, и че другият вариант е гипсово корито, но за да се избегне дългият престой се поставят пластините и можещ да си се движиш.Ще съм ви много благодарна ако ми обясните за какво става на въпрос.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 апр 2014 14:51

След две седмици вероятно ще може да се движи сравнително свободно.

Цветомила

Мнение от Цветомила » 19 юни 2014 23:21

Здравейте, баба ми има счупени 5 прешлена и е с 2 дискови хернии, казаха и че единсветното нещо, което можело да помогне, понеже е с огромни болки и не може да върви, е операция, но не е сигурен лек. Можете ли да ми кажете как варират цените за такава операция и малко повече информация за нея и Вашето мнение какво е?
Благодаря Ви предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юни 2014 20:37

Колко е годишна бабата?

dilqna88

Мнение от dilqna88 » 18 окт 2016 19:13

Баща ми е в болница падна от покрив с височина 5 метра,със счупен череп е и със счупени прешлени L1,един от който е засегнал канала на гръбнака искат да го оперират да му поставят винтове,за да оправят прешлените,но операцията е непосилна за нас,защото струва 6000лв,въпроса ми е само тази операция ли е варианта?Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 окт 2016 20:37

Доколкото знам - да. И тази сума не е много голяма като се има предвид че ще иде за импланти, а те са скъпи.

Кирил Събев

Мнение от Кирил Събев » 16 юли 2017 16:04

Здравеите,вследствие на катастрофа имам счупени 3,4и10 торакални прешлени,нося корсет,коитосвалям когато лежа до 30-я ден се движех по ограничено след това започнах да се движа повече и да се возя в кола,в началото болката беше силна сега е търпима,но не отшумява,лекуващия лекар ми каза,че лечението ще е окол 2 месеца,но ме претеснява,че болката се задържа на едно ниво и не намаля. Благадоря предварително

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 юли 2017 19:10

Подсепенно ще намалее, въоръжете се с търпение, това са тежки травми и изискват време

Отговори

Върни се в “Движение и здраве”