ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Коремни преси

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Потребителски аватар
blader

Коремни преси

Мнение от blader » 20 ное 2010 22:53

Добър ден!
Бих искал да повдигна темата, за да може с посетителите да обменим опит.
конкретният въпрос е: Полезни ли са пресите? И ако да - по колко? :)

П.С: Аз имам мнение по казуса, но искам да видя мнения и от други хора :)
д-р Стефанов

a_ilcheva

Re: Коремни преси

Мнение от a_ilcheva » 20 ное 2010 23:50

Здравей blader,
разбира се, че са полезни, както и всяко физическо натоварване в зависимост от здравословното състояние на човека. Бих ти препоръчала да погледнеш следното: http://www.bb-team.org/exercise/1177/#axzz15rF6m3GT

kardio

Мнение от kardio » 21 ное 2010 00:52

Искам да ти кажа че коремните преси са опасни тъй като много се натоварва кръста и гръбначния стълб. Виж тука тези упражнения са много идеални за коремни мускули имат ефект http://vbox7.com/play:9a1eb8ea само че не чакай за 5 -6 дена да се види резултат иска се постоянство воля и упоритост

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 21 ное 2010 23:07

Правил съм ги. Зададох въпроса, защото искам да видя дали хорат апрактикуват масово пресите. Хубаво е да се правят, но в много по-малки дози. 400 е много, според упражненията в клипа. Всъщност 100 са достатъчни. Защо? Всеки човек има коремна преса, просто тя е покрита с мазнина.Стигнах до пложение да правя по 800 преси денем и започнах да регургитирам, защото абдоминалното ми налягане се повиши ужасно много.
Идеята с темата ми е - не прекалявайте с пресите. Не са от най-полезните.
д-р Стефанов

IraFeelGood
Контакти:

Мнение от IraFeelGood » 05 дек 2010 18:40

Коремните преси са незаменими, при възстановяването и поддържането на правилна стойка и поза. С тях се укрепва коремната стена и се поддържа тонуса на вътрешните органи. Има различни вариации за трениране на горни, долни и странични коремни мускули, като и динамични и статични коремни преси. Колкото до кръста и неговото щадене и укрепване, коремните преси се правят със свити колена. Така се изглажда лордозата на кръста и той не се натоварва. Успоредно с коремните преси се правят и упражнения за таза, които уравновесяват баланса между предна и задна коремна стена, и така поддържат изправена, прибрана, и правилна стойка, и поза както в статичен, така и динамичен режим.

Mileto

Мнение от Mileto » 07 дек 2010 18:02

Аз едно лято започнах да правя през ден по 100. Имаше ефект, направих много лек релеф, пресичка. Мазнините изчезнаха и се стегна. По принцип си имам коремче, но ако се поддръжа редовно, се маха.

Потребителски аватар
axeny

Мнение от axeny » 10 дек 2010 00:25

Много рядко правя само коремни преси. Предпочитам да тренирам за цялото тяло, а не за конкретна област. Примерно правя упражненията на Синди, в тях са включени коремни преси и мисля че има добър ефект. Е, няма релеф и т.н, но пък се поддържам. Пък и само коремни не доскучава ли? :)

hristo88

Мнение от hristo88 » 14 яну 2011 08:46

Аз съм на мнения, че коремните преси немогат да разкрият коремните плочки. Ако се търси разкриване на коремните плочки е по-добре да се бяга или да се кара колело. С коремни преси досега само съм стягал корема и мисля че няма смисъл да се правят голям брой преси...

viakimova

Мнение от viakimova » 31 мар 2011 13:06

аз правя 3 серии х 40-45 бройки :mrgreen:
viki

aneliaivanova86

Мнение от aneliaivanova86 » 11 юни 2011 15:38

Браво на теб, аз съм начинаеща, но ще вляза във форма. Те ако не бяха полезни нямаше толкова много хора по цял свят да ги практикуват.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 22 юни 2011 17:20

Коремните преси са полезни, но когато се прекали, може да доведе до обратен ефект - загуба на мускулна маса в корема, плюс обратна перисталтика. Синдром на вътрекоремно налягане или комплайънс синдром. Уви, в бг учебниците и интернет пространство няма информация за заболяването. Или аз поне съм виждал само в чуждите учебници. Освен това се претоварва и гръбначният стълб, затова оптималното е 2седмичен цикъл, т.е два пъти седмично през два дни пауза и останалоо почивка. За хора с добър метаболизъм и бързо възстановяване - добавки, много месо и тн, може и три пъти седмично.
д-р Стефанов

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 22 юни 2011 17:21

За подчертаване на плочката - всеки човек има плочка по дифолт с раждането си, тя е оформена, просто трябва да се изчистят коремните мазнини отгоре и всичко точно. ;) :) Те се чистят с правилно интервално кардио, хранителен режим и периодични преси за подчертаване на структурата им.
д-р Стефанов

inetbiznes
Контакти:

Мнение от inetbiznes » 04 юли 2011 01:54

Аз правя тези: http://www.youtube.com/watch?v=CLTPL7hd9PM и съм доволна

katerinasemova

Мнение от katerinasemova » 16 авг 2011 17:18

Аз правя ето тези 10 упражнения http://vbox7.com/play:1c6ad5c984
като правех по 10 повторения от всяко в началото. С времето почнах да чувствам все по-малко натоварване и увеличих броя на повторенията пропорционално - 15,20... Ефектът беше видим, пробваите ги няма да съжалявате!

MarioEx

Мнение от MarioEx » 18 яну 2012 15:31

Привет младежи :) Аз съм зацикли на тези коремни от известно време. http://vbox7.com/play:b6377d5c

Чувствам се добре и вече има и видим ефект.

Отговори

Върни се в “Движение и здраве”