ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Болки и умаляне в мускулите на ръцете и краката

Модератори: админ, консултанти, Приятели

slay_79

Болки и умаляне в мускулите на ръцете и краката

Мнение от slay_79 » 25 сеп 2010 22:36

Здравейте, на 31 год.съм бих искал да Ви споделя проблема който ме тормози от няколко месеца ако някой може да ми помогне ще се радвам от сърце....През месец май започнах една диета съвсем обикновенна спрях въглехидратите и мазнините, храних се само с храни богати на белтъчини и зелена салата. Бях започнал да пия и една хранителна добавка препоръчана ми от приятел която лесно топи мазнините-Hidroxycut24. ......Но след няколко дни започнаха проблемите.....първо се появиха вените на краката сякаш се бяха възпалили от нещо/а аз до сега проблеми в тази област не съм имал/. Отидох на съдов хирург прегледа ме направиха ми доплер и доктора си каза че абсолютно нямам проблем с вените. След няколко дни когато си ходих до работа и изобщо се движех започнаха да ми се втвърдяват и парят прасците на краката и на ръцете предмишниците. Започнах да умалям. След като се консултирах с личната ми лекарка решихме да отида на невролог той ми изписа някакви инжекции/кортико стероди/ и Милгама на хапчета....също така си правих и няколко пъти кръвни изследвания....като те винаги излизаха в норма/пълна кръвна картина, чернодробни, креатин фосфор киназа, калций, утайка и т.н./ И така....вечер заспивах без проблем .....със уморени и парещи мускули на краката и ръцете.....и сутрин се събуждах в същото състояние.....сякаш не бях спал и отпочивал, бях отпаднал и същите тези мускули си пареха и бяха умаляли. Само няколко часа след като походя малко те се втвърдяваха и търсех някъде да полегна.....Искам да отбележа че с тези проблеми успоредно с тях през цялото време си имах и една болка от ляво в реброто....на която болка никой от лекарите на които бях не обърна внимание всеки казваше че няма проблем. След като не се получи нищо с инжекциите и Милгамата отидох на изследване ЕМГ, при което лекарят отново беше категоричен че нямам никакъв проблем с проводимостта на нервите на долните и горни крайници. Започнах да се лутам....стигнах до известен Софийски професор невролог...който също ме убеждаваше че трябва да се успокоя и всичко ще се оправи. Така стигнах до там и за мое успокоение да си направя магнитен резонанс за множествена склероза/някой от многото лекари ми беше казал че трябва да го отхвърля това като възможност и го направих/....Отново резултата беше че не съществува такъв здравословен проблем в мен....Всички ми казваха да се успокоя че било на нервна почва......но аз не бях на тяхното мнение.....и така започвах всичко отначало и разширявах обсега на изследванията защото те си излизаха нормални а проблема си стоеше. Отново кръвни изследвания, съдов хирург, невролог, направих преглед и при ревматолог дори и психолог.....и пак нищо.....Незнам какво да предприема вече минаха почти 4 месеца откакто се появи проблема.....болките, сковаността и появата на бърза умора в тях , както и болката в ляво под реброто си стоят....Сякаш съм половин човек.....нищо общо със физическото ми състояние отпреди. Пих какви ли не лекарства.....но нищо. Незнам от какво се получи....дали от диетата, дали от тези хранителни добавки....или тези неврологични проблеми които са толкова популярни в днешно време.....Ходих последно при един млад специалист лекар на спортисти човек който ме прегледа и изслуша подробно, опипа ми мускулите и той установи че точно тези мускули са ми втвърдени и не са като бедрените мускули, бицепсите, гръдните мускули....Това беше първия лекар който каза че имам проблем в мускулите/за което съм му благодарен/ и не вярва да имам неврологични проблеми....той предположи че може да съм отворил някакъв проблем с тези хапчета които пиех за отслабване Hidroxycut24.......Незнам какво да Ви кажа ....просто ви го споделям....с надежда някой нещо да ми подскаже.....вече спрях да ходя на лекари.....просто свикнах с тази ситуация.....и вече нищо не е като преди....

ivonty2

Re: Болки и умаляне в мускулите на ръцете и краката

Мнение от ivonty2 » 18 мар 2012 15:59

zdrasti.
kazvam se ivaylo.
moqta istoriq e slednata.predi okolo 6 godini zapo4nah da stroq edna kashta .
vseki den se natovarvah vse pove4e i pove4e.imah mnogo sila.
do tuk dobre,dokato po4nah i dietata usporedno sas prekomernoto natovarvane.
dietata i stroeja varvqha raka za raka.ne mojeh da spra nito ednoto nito drugoto.
kashtata trqbvashe da q dovarsha poradi kup pri4ini a dietata,zaradi ortikariite ,koito izlizaha ot vsi4ko ,koeto hapna. ta stanah palen vegetarianec.stroqh 5 meseca denem i noshtem dokato vsi4ko ne se podredi.ujkim.
i sega posledstviqta.
kam kraq na stroega usetih ,4e mi se shvashtat prascite ei taka bez nishto.kolkoto pove4e vreme minavashe tolkova po 4esto se slu4vashe.
sega ne moga da ti4am.stavat na kamak-prascite mi.ne moga da stoq na edno mqsto dalgo vreme.ne moga da se natovarvam mnogo.prosto umalqvam.sqkash mi darpat cqlata energiq.
pravil sam si izsledvaniq ,razli4ni.
nishto
si4ko mi e to4no.
zabelqzah 4e kato si pravq masaj na masajno leglo,mi preska4a masajora na 2 mesta na prascite mi.kato ,4e ima top4ici.i na dvata praseca e ogledalen problema.
v krayna smetka do nikade ne q dokarah i az.
ako nqkoi ima ila4i da svirka.
mersi

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 мар 2012 19:29

Моля, пишете на кирилица!

dancingbear

Мнение от dancingbear » 22 дек 2012 15:45

ivonty2 според това, което описваш ти имаш тригърни точни в мускулите причинени от прекомерено продължително натоварване. Казано по-просто, тригърните точки се удебелени мускулни влакна, които са хронично възпалени и с липсваща еластичност.
Болката, която усещаш е породена от нарушеното квъвоснабдяване в тази област. Най-добрият и безопасен лек за тригърните точки в мускулите е масажът и почивката.
Не съм доктор, но моята препоръка е да си направиш сонографско изследване като за начало или ЯМР изследване. Веднъж като се локализират тригърните точки ще бъде много по-лесно да се третират.

Казвам моето мнение от опит :)

chefo1998

Мнение от chefo1998 » 19 окт 2015 14:30

Здравейте искам да попитам имам болки под мишницата и на другото място е горе след гърдата преди ден малко се првтоварих имам и болки в мусколите на ръцете но това е нормално но точно под мишницата и там точно горе до гърдата каква е дали е от мускол :roll: болката е предимно тъпа като леко набождане не е голяма работа но много се претеснявам от началото за тази болка до гърдата ведната си помислих че е белия дроб а то е по нагоре затова се и чудя :idea: не е лимфитен възел гледах се не е подут

chefo1998

Мнение от chefo1998 » 19 окт 2015 14:36

chefo1998 написа:Здравейте искам да попитам имам болки под мишницата малко и на другото място е горе след гърдата преди ден малко се првтоварих имам и болки в мусколите на ръцете но това е нормално но точно под мишницата и там точно горе до гърдата каква е дали е от мускол :roll: болката е предимно тъпа като леко набождане не е голяма работа но много се претеснявам от началото за тази болка до гърдата ведната си помислих че е белия дроб а то е по нагоре затова се и чудя :idea: не е лимфитен възел гледах се не е подут
също така забраих да кажа че едната болка тази която е горе след гъдрата е от дясно а другата която е по мишницат е в ляво но понякога и от дяснат страна ме пробожда

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 окт 2015 20:22

Така, както го описвате прилича на мускулна болка. Белия дроб не боли.

GinkaMinka

Мнение от GinkaMinka » 22 окт 2015 14:22

Здравейте,
На 24 години съм и много често ми се случва сутрин при ставане да изпитвам мускулни болки в областта на раменете и гърба. През деня след раздвижване става по-добре, но започвам де се притеснявам. Как мислите да се посъветвам ли с лекар и какво направление да искам?

Отговори

Върни се в “Движение и здраве”