ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

пукам си пръстите........

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Потребителски аватар
kokop

Re: пукам си пръстите........

Мнение от kokop » 05 дек 2014 12:11

Ако пукате кокалчетата си години наред, това води до постепенното напукване на гладката повърхност на ставата и до загуба на влага, което пък води до болки в пръстите.

Потребителски аватар
biserapp

Мнение от biserapp » 17 дек 2014 17:35

А аз имам ужасния навик да си пукам врата. Това не ми харесва, но го правя неусетно и нямам идея как мога да се откажа да го правя.

Потребителски аватар
damianski

Мнение от damianski » 18 дек 2014 12:31

Много е вредно, аз съм убеден, понеже от това започнаха да ме болят ставите и сега няма оправия. Ако можете да спрете ужасния навик по някакъв начин, ви съветвам да се опитате.

миро83030709

Мнение от миро83030709 » 25 юни 2015 16:52

Здравейте! И аз имам подобен проблем, само че съм преживял катастрофа и след това съм загубил съзнание, когато дойдох на себе си при стискане на дясната ръка в юмрук се чува пукане, при това без да съм целял да си изпукам пръстите. Та, въпроса ми е дали и при мен не е същата ситуация, а и дали трябва да си обърна внимание при специалист.Благодаря

Forum admin

Мнение от Forum admin » 25 юни 2015 18:34

Понеже това е наболяла тема от много години, един ден лекар решил да разбере дали всъщност пукането на пръстите има негативен и необратим ефект върху ръцете. Дълги години, докато не остарял, той изпуквал пръстите само на едната си ръка. При направените тестове и на двете ръце се установило, че няма никаква разлика в показателите между двете ръце. Така доказал, че пукането няма отношение към болки и проблемни стави в старческата възраст. Такива проблеми в много голяма част от пациентите се наблюдавали при тези, които никога не са си пукали системно пръстите на ръцете.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

puls100

Мнение от puls100 » 25 юни 2015 22:02

Да, потвърждавам, че пукането е напълно безобидно и безопастно, и не трябва да буди притеснение у никого :)
Аз пукам целият още от 7-8 годишна възраст и единственото неприятно което се е случило с мен по този повод е самото притеснение от факта :lol:
Особено в долните крайници, едва ли има някой който щрака по-шумно от мен. Обикновено, като минавам по някакъв публичен коридор, зала, помещение, толкова силно ми пукат ставите, че всички започват да се оглеждат учудено, кой селяк се разщракал с пръсти като на сватба :mrgreen:

Така съм много години и никога не съм имал каквито и да е проблеми или болежки свързани с това, напротив - винаги съм се чувствал дори значително по-атлетичен и издържлив на ходене (например) от повечето хора.

Така че няма място за притеснение, нека науката продължава да мъдри по въпроса :P

puls100

Мнение от puls100 » 25 юни 2015 22:27

Всъщност, в кръга на майтапа, има и друг кусур пукането, освен самото притеснение и съмнение, че може да имаме проблем на дъртини. Проблема наистина е в самият шум :) Трудно се ходи незабележимо.
Последният случай в който щракането ми направи сериозен проблем, беше когато се опитвах тохомълком да се изнижа от една болница хаха. Точно минавайки покрай кабинета на старшата, на има-нема 5 метра от входната врата, таз така се стресна от преминаването ми в тишината, че щеше да си изтърве каквото пиеше върху ценните епикризи, на които до този момент така се любуваше. И нали няма сестринска стая със затворена врата извън работно време, та ме хвана на метри от свободата, заради пустото ми пукане.
След това е ясно, събра с викове всички дежурни, които се бяха накаширали по ъглите и ме върнаха дружно да се доизлежавам :twisted:

Отговори

Върни се в “Движение и здраве”