ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Площта на изгарянето се определя по правилото на деветките
Притежава редица фактори на патогенност

Болка след крамп

Модератори: админ, консултанти, Приятели

alllie

Болка след крамп

Мнение от alllie » 15 юни 2018 17:54

Здравейте! Преди няколки нощи ми се схвана прасецът и остатъчната болка си остана и не намалява, а друг път си минава сама за часове. Като стана от леглото, първите крачки куцам. Какво да правя с прасеца: да го движа, да не го движа, да го масажирам ли и как точно? Благодаря предварително!

д-р Цончев

Re: Болка след крамп

Мнение от д-р Цончев » 19 юни 2018 21:15

Към д нешна дата как сте?

alllie

Мнение от alllie » 19 юни 2018 22:57

Вече ми мина, но скоро може и пак да изпадна в същото положение. Почти винаги ми се схващат краката, като прекаля със седящата работа. Четох някакви материали, че прасецът се е скъсил и трябва да се разтегне, но не ги разбрах много. Принципно след схващане да се движим ли е по-добре или да лежим?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 юни 2018 19:52

Според мен движението е за предпочитане. Ако започне често да ви се случва си пуснете една йонограма - K, Na, Cl, Ca, Mg. Понякога електролитните разстройства могат да доведат до подобни оплаквания.

Потребителски аватар
pepinka92

Мнение от pepinka92 » 09 юли 2018 15:36

Аз преди 1 година имах подобен проблем и ми казаха да пия магнезий. Пих няколко месеца и от тогава нямам такива проблеми. Не знам каква точно е връзката на магнезия, но е факт, че ми помогна :)

alllie

Мнение от alllie » 09 юли 2018 18:45

Има нещо вярно за магнезия. Когато бях в пубертета, започнах да се схващам всяка нощ - 3 в 1 - в прасците, в стъпалата и във врата. По същото време усетих, че не мога повече да ям, каквото ми каже майка ми. Усещах неистов глад, особено за шоколад. Започнах да ям шоколад буквално всеки път, когато ми беше свободна устата. Качих малко килограми, но крампите изчезнаха. Ако можех да върна времето, май щях да си купя магнезий на таблетки и евентуално и другите вещества, които спомена д-р Цончев, и после нямаше да се вайкам, че съм дебела и имам целулит.

alllie

Мнение от alllie » 09 юли 2018 18:57

Вече си обяснявам и защо преди продължителна работа на бюрото се запасявам с шоколади.

Отговори

Върни се в “Движение и здраве”