ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
По-голям е процентът на засегнатите жени

Плантарен фасциит

Модератори: админ, консултанти, Приятели

ivanini

Плантарен фасциит

Мнение от ivanini » 12 яну 2018 09:23

В края на октомври 2017г. ми диагностицираха плантарен фасциит, във връзка с неотшумяваща болка в петата.Ортопедът ми приложи веднага терапия с глюкокортикостероид - Дипрофос, две локални инжекции, през 7 дни.Всичко отшумя и направо забравих за проблема.Първата седмица на ноември обаче имах неблагоразумието да правя едно почистване на прозорци у дома, което наложи продължително стоене на пръсти.Постепенно проблема пак се завърна, и така в края на ноември посетих друг ортопед.Той обаче ми каза, че при условие, че преди месец ми е приложена терапия с Дипрофос, няма как да повтори, и ми каза, че терапия с кортикостероид може евентуално чак март, април 2018г.Предписа ми за седмица Дексофен, както и да се мажа с крем Перскиндол.Също така ми назначи 7 дневна физиотерапия.Постабилизираха се нещата, но оттогава досега на приливи и отливи отново усещам дискомфорт в петата.Продължавам да се мажа с Перскиндол, не приемам никакви обезболяващи и противовъзпалителни медикаменти.Не мога да кажа, че е нетърпимо, на приливи и отливи, но е факт, че проблема си стои и това ме притеснява.Ако някой може да помогне със съвет, ще съм му много благодарен.Благодаря!

д-р Цончев

Re: Плантарен фасциит

Мнение от д-р Цончев » 15 яну 2018 20:28

Къде са ви лекували до сега?

ivanini

Мнение от ivanini » 16 яну 2018 15:28

Стара Загора, д-р Цончев

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 яну 2018 20:41

Направете консултация и в София евентуално, да имате поне още едно мнение.

Отговори

Върни се в “Движение и здраве”