ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Здрав сън

Не ни убива стреса, а начина, по който реагираме на него...

Модератори: админ, консултанти, Приятели

jamesb

Re: Здрав сън

Мнение от jamesb » 26 дек 2014 17:48

Народната медицина препоръчва съцветията на хмела самостоятелно или в комбинация с други билки, при невроза, климактерични оплаквания, безсъние, нервна възбуда, чувство на безпокойство, гастрити, болезнено уриниране, болезнена менструация, цистити, пясък и камъни в жлъчния мехур, жълтеница, възпаление на простатната жлеза.

В почти всички бири се влага известно количество хмел, което е и основното стопанско приложение на това растение. Той притежава няколко важни за бирата свойства. Придава на напитката горчивина, която балансира сладостта на малца. Хмелът има и антибиотичен ефект, който благоприятства развитието на пивните дрожди за сметка на останалите микроорганизми. При готовата бира той удължава времето, през което се задържа пяната, а с киселинността си действа като консервант.

Вероятно поради тази причина консумацията на бира често успива и може да направи съня по-спокоен.

ocina
Контакти:

Мнение от ocina » 08 яну 2015 14:59

А ако изпия малко алкохол преди лягане, дали ще ме отпусне и ще заспя по лесно. Чувала съм от някъде, че това помага ?

manoelg

Мнение от manoelg » 27 юли 2015 13:47

Тази рецепта ми изглежда добре ще я препоръчам на едни приятел!

миро83030709

Мнение от миро83030709 » 09 авг 2015 22:18

Аз пък си знам маточината че действа успокояващо.Има и хапчета -мента,глог и валериан,които имат също успокоително действие.
Аз лично нямам проблеми със съня-приспи ли ми се много-директно заспивам,все едно някой ми е дръпнал шалтера.Очаквам с напредването на възрастта простатата да ме"алармира" и да смущава спокойния сън,но мисля че имам време още.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 11 авг 2015 18:51

От няколко дни усещам, че проблемите със съня ми идват, защото дори лягайки, пак съм на щрек... по навик, било, защото децата са били болни, за да не ми скочи някой на прозореца и прочие... бях изгубила способността да се абстрахирам от всичките си проблеми, радвайки се, че най - после е дошло време за лягане, когато всички ще ме оставят на мира от изисквания.
Та така направих снощи, отпуснах се доволно гушнала възглавницата, наслаждавайки се, че си лягам, почувствах, че съм на сигурно място, колкото и несигурно да е всяко едно място... чак хубав сън сънувах, който не помня, но се събудих с приятно чувство.
Смятам, че с всичко около мен, очаквам подсъзнателно все от някой нещо лошо, понеже често е така... и това е причината за безсъние при повечето хора.
Това за сега са ми решенията: да се почувствам сякаш съм на най - сигурното място на света, да се абстрахирам от проблемите си напълно, да се почувствам доволно в леглото си.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Явора

Мнение от Явора » 11 авг 2015 21:02

Първосигнално всеки си мисли че ако има проблем със съня това се дължи на психични причини и че лекаря при който трябва да отиде е психиатър. Вероятно има и такива случаи, но според мен това не е преобладаващия случай.......други основни причини за безсънието са проблеми с щитовидната жлеза и хронични възпаления по дихателната система без значение в коя от частите и.....има и още няколко.

Позаинтересъвайте се и за другите възможни причини и не пийте симптоматично приспивателни без значение лекратсва или билкови, ..... като наркомани

fantagiro

Мнение от fantagiro » 11 авг 2015 21:58

:P Задължително да е психотерапевт, айде, нямаха си сиганка, която да ги хвали, вече си имат.

Я кажи още поради какви причини може да се появи безсъние, че... кака дойде достатъчно на себе си, за да пропише отново статийки... :P

pacotat

Мнение от pacotat » 25 авг 2015 13:19

Една малка бира или 50 грама ракия преди да легнете и гарантирам здрав сън !

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 авг 2015 16:22

:P Надявай се. Когато съм се ококорила, и да пия, и да не пия все тая.
Трябва да се открият причините за безсънието. Когато има тревоги, няма как да е нормално.
В моя случай обаче става въпрос за постоянно напрежение да няма изпаднали личности от леглото или да не се джустират една друга, докато спят.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 авг 2015 16:23

Значи, имам ли симптоми на тревожност и 200 грама трудно могат да ме приспят, което на мен ми е почти максимума.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 сеп 2015 20:25

Това не е добро решение, че постепенно се вдигат дозите...

tediqneva

Мнение от tediqneva » 23 ное 2015 12:46

Колко часа спите нощем. На мен понякога ми се събират и 9 часа, но все не се чувствам наспала се.

cvetelina.andonova

Мнение от cvetelina.andonova » 29 авг 2016 15:38

Лично аз ако не съм напрегната спя между 8 и 9 часа и ми стигат.Ако нещо не ми е спокойно се отразява и на съня ми.Иначи намерих нещо,което може да е полезно тук. https://www.actualno.com/curious/razber ... 57799.html

greyvi
Контакти:

Мнение от greyvi » 13 окт 2016 11:10

Аз лично спя по 7-8 след като стана се чувствам наспал :)
врати цени метални врати цени монтаж врати

Отговори

Върни се в “Релакс”