ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Ароматерапията

Не ни убива стреса, а начина, по който реагираме на него...

Модератори: админ, консултанти, Приятели

ivapenkova

Ароматерапията

Мнение от ivapenkova » 23 дек 2010 16:15

Ароматерапията е природен метод за облекчаване или отстраняване на много страдания, който се свежда до доставяне в човешкия организъм на чисти етерични масла, чрез многообразните форми на въздействие- вани, масаж, ароматизираща лампа, специализирана и домашна козметика, ароматизиране на помещения и като хранителна добавка.
Ароматерапията възвръща общото равновесие на организма, нормализира психическото състояние, регулира кръвообращението, поддържа концентрацията, самочувствието и работоспособността.
Прилагана в съответствие с правилата и опита върху който е изградена тя не може да навреди, а пътят на оздравяване е изключително приятен.
Етеричните масла са силно ухаещи и притежават уникална проникваемост през кожата, дихателните пътища и през устата, съчетана с антисептични, тонизиращи, психотерапевтични и други специфични свойства.
Дайте мнение за използвани от вас масла и имат ли наистина въздействие!

student

Re: Ароматерапията

Мнение от student » 24 дек 2010 14:31

Ето малко инфо и от мен:

* Цитрусовите масла (портокал, лимон, грейпфрут) по правило са ободряващи. Освен това портокалът има избелващо действие върху кожата и е добро антицелулитно средство, твърдят мнозина.

* Успокояващи са маточина, лавандула, босилек, лайка, мандарина.

* Жасмин, пачули, иланг-иланг, сандалово масло основно са афродизиаци. Освен това те действат релаксиращо, подобряват самочувствието, премахват страха.

* Мента, канела, босилек, анасон стимулират храносмилането.

* Лавандула, чаено дърво, евкалипт, лимон помагат против настинка и т.н.

Източник: ароматерапия

ivanangelov84

Мнение от ivanangelov84 » 12 яну 2011 00:50

Пулверизатори
Разпръсканите в помещенията етерични масла помагат за пречистването и дезинфекцията на въздуха. Те са много ефективни при прах, стафилококови и стрептококови бактерии, грипен вирус, причинители на туберкулоза, различни видове алергени и т. н. Разтворете 3-5 капки етерично масло в 1 суп. л. алкохол. Добавете към 1 литър обикновена вода в пулверизатор от стъкло, порцелан или керамика. Разклатете добре и пръскайте в помещението.

tuanake

Мнение от tuanake » 26 фев 2011 10:03

Ако говорим за оздравителен ефект, релакс, равновесие в организма - аз залагам на Тайдзицюан. Ефективно е, върши работа.
Ето какво е това.
Тайдзицюан е изкуство, което помага на хората. Тайдзицюан прави хората по-здрави, по-силни, по-добри, по-човечни, по-истински. В Тайдзиюан, като вътрешен стил на Кунг фу, има сливане между тяло, дух и енергия. Бавните и плавни движения, характерни за Тайдзицюан, позволяват изкуството да се практикува от хора на всякаква възраст. Оздравителният ефект от практикуването е естествен и доказан. Упражненията са ефикасна система за подобряване на мускулната и костната система. Практикуването на Тайдзицюан ни дарява дихателна култура, ползите от която усещаме през целия си живот. Тайдзицюан е незаменим помощник за концентрация и сила на ума, за неговото поддържане и непрестанно трениране. Тайдзицюан ни помага да съхраним спокойствието и усещането за пълноценност във всяка една ситуация от ежедневието ни. И не на последно място, Тайдзицюан е един от най-ефективните познати методи за самозащита. За повече инфо, вижте сайта на Световната Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация - България http://www.taiji-bg.com/

aneliaivanova86

Мнение от aneliaivanova86 » 11 юни 2011 15:59

Колко струва всичко това, нима повечето средностатистически българи могат да си позволят такава ароматерапия ? Ако е така, значи и аз бих могла, кажете къде мога да си набавя необходимите продукти ? Имате ли някакъв опит с това, споделете нещо.

danielle22
Контакти:

Мнение от danielle22 » 28 фев 2012 22:26

здравейте, искам да споделя, че не всички ароматни консистенции са препоръчителни, даже някои може да са опасни. за съжаление се оказа, че съм алергична към повечето изпробвани масла :(

slunce90

Мнение от slunce90 » 28 мар 2013 17:22

Обожавам да ходя на ароматерапия или на сауна , много добре ми се отразяват и супер много се отпускам и си релаксирам. :P

kalinka__

Мнение от kalinka__ » 31 май 2013 13:22

Във вкъщи не си правя :) Предпочитам да отида на ароматерапия някъде. :))

Потребителски аватар
dimitrinova

Мнение от dimitrinova » 07 яну 2015 14:43

Аз правя точно това, което е написал ivanangelov84. Етеричните масла, които ползвам са Джинджифил, Мента, Портокал.

Потребителски аватар
velisteto

Мнение от velisteto » 05 фев 2015 13:42

Точно от това имам нужда:)

jamesb

Мнение от jamesb » 16 фев 2015 17:06

Релаксът в парната баня, в съчетание с ароматерепия е много добра комбинация.
Топлината отпуска напрежението в мускулите, ароматите имат благоприятен релаксиращ ефект, тишината благоприятства пълното успокояване на духа.

deyan1

Мнение от deyan1 » 29 май 2015 11:16

Маслата , които ползвам аз са- кокосово, бадемово и олио от шипка.

миро83030709

Мнение от миро83030709 » 01 юли 2015 15:38

Наистина, с ароматите можеш да си въздействаш много положително , като същевременно влияят и благотворно върху цялостното състояние на физическото ти състояние!

Lady Boss

Мнение от Lady Boss » 05 апр 2016 16:28

А ако решите да се подложите на ароматерапия някъде, как разбирате какво да изберете от целия асортимент? Те не са строго разпределени кое за какво е, все се припокриват до някаква степен нещата?

pepimili
Контакти:

Мнение от pepimili » 14 юни 2017 10:46

Голям фен съм на ароматерапията и постоянно си купувам всякакви масла, ароматни свещи и ароматизатори. Много съм доволна от тези масла https://relaxzona.bg/index.php?route=pr ... path=61_72 има страхотни предложения и доставката е много бърза.
Който не знае нищо, в нищо не греши. https://www.ferratum.bg/

Отговори

Върни се в “Релакс”