ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Операция на варикоцеле

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Ralfi18

Операция на варикоцеле

Мнение от Ralfi18 » 13 окт 2017 10:14

Здравейте! Преди месец ми поставиха диагноза варикоцеле на левия тестис. Ходих на преглед при трима лекари (един от тях беше доцент Чавдар Славов). Тримата са на мение, че е необходима операция (това се оказава е единствения вариант за лекуване на това съсояние). Направих две спермограми и две изследвания на тестостерон. Първата спермограма в Рамус - Бурагс беше изключително лоша (общ жрой 12м 95 % неподвижни, 3% бвани, 2% пдвижни и 10% нормална морфология) следващото беше в Лина -Бурагс и беше коренно различно (общ брой 40м,85% пдвижни, морфология 21%) за втората спермограма докторът каза, че е много добра. Тестостерон първия тест 11 нмол/Л втория 15 нмол/Л. Обмислям оперцаия но чета доста противоречиви мения, някой успешни, някой не, а трети влошаване (чак до загуба на ерекция след операция). Малко съм наплашен и инфорамацията, която намирам е доста стара. Ако някой може да ми даде информация за добри лекари, каквъв тип оперцаия (микрохирургична или друг тип ) е имал или ако съответно е не доволен и операцията му е навредила, за да мога да взема решение къде, при кого и заслужава ли си операцията.Също при някой Варикоцелето довело ли е до спад в либидо или потентнсота (защото един от докторите каза, че е възможно). Каквато и инфорамация да можете да ми дадете ще ми е от полза, благдаря !

д-р Цончев

Re: Операция на варикоцеле

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2017 20:19

Опасностите да оставите проблема нерешен са повече от тия след операзия, така че препоръчвам да се оперирате.

Ralfi18

Мнение от Ralfi18 » 17 окт 2017 11:20

Благодаря Ви за отговора! Може ли да Ви питам. Първо какви са усложненията при не направена операция и ако е възможно да ми препоръчате лекар за операцията. Благодаря Ви моного!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 окт 2017 07:44

Ако не се премахне варикоцелето ще пострадат тестисите.

http://www.isul.eu/Kliniki/k_urologia/rakovoditel.htm

Отговори

Върни се в “Секс и здраве”