ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

ureaplasma spp.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Pesho4uka

ureaplasma spp.

Мнение от Pesho4uka » 01 авг 2017 10:54

Здравейте,

имам следният проблем. Збелязах че струята ни напоследък не е много силна и един ден бях седял до прозореца в жегата на другият ден имах трудности с пикаенето на сутринта. Случвало ми се е и преди и го отдавах на настинка. Както и да е отидох на уролог който установи че струята ми е доста слаба в същото време простатата ми е с нормални размери и на ехографа не се вижд нищо притеснителни. Нямам и задръжка на урина. Макар струята да ми е слаба изпразването на мехура е пълно. Пуснах си изследване за хламидия и трихомони както и култура на еякулат. Хламидите и трихомоните излезнаха отрицателни. От еякулата изолираха "ureaplasma spp." и 1-2 лежкоцита което до колкото разбирам означава че нямам остро възпаление.Не успях да си пусна изследване за трипер. Също така пуснах микробиология на урина от която нищо притеснително не излезна. Имам следните въпроси:
1. Може ли слабата струя да се дължи на уреаплазмата ? Прочетох че до някъде тя може да е част от нормалната флуора на организма. Трябва ли да се лекува ?
2. При микробиологиа на еякулат ако имаше трипер, щеше ли да се появи или трябва отделно изследване за трипер да се направи.
3. Ако причината не е в уреаплазмата, говоря за слабата струя и при липса на друго венерическо заболяване къде може да се търси проблема ? Доктора ми предписа само някакво семе да взимам Saw PAlmeto , но аз навсякъде чета че ако проблема идва от простатата то трябва да има задръжка на урина а аз нямам. Ами ако просто уретрата е стеснена някъде ? Може ли това лесно да се диагностицира ?
4. В интернет има много различни видове уреаплазма, не можах да рзбера какво стои зад съкращението spp. Някой може ли да поясни ?

Благодаря ви!

д-р Ал. Игнатова

Re: ureaplasma spp.

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 02 авг 2017 12:22

SPP Идва от видове, т.е. уреаплазмата е род бактерии, обикновено има подвидове и със спп след нея, се има предвид целия род.
Гонореята (триперът) рядко е безсимптомен при мъжете и щяхте да имате болки при уриниране и отделяне на гноен секрет.
Струята при уриниране може да е по-слаба поради функционални нарушения - мускулни спазми на мехура.
Имате ли други оплаквания като чести и неотложни позиви, особено нощем? И на колко години сте?
Простатната хиперплазия е хроничен процес, не е задължително в началото да има задръжка на урина, при това до 20 мл е нормална остатъчна урина.

Pesho4uka

Мнение от Pesho4uka » 02 авг 2017 22:58

Здравейте,

мъж на 34 години, нощтно време не уринирам. Два пъти ме гледаха на ехограф, няма задръжка на урина и при все това 260мл ги изпикавам за 1 минута което е наистина много. Простатата е с нормални размери при ехографското изследване, според доктора.

Възможно ли е да става дума за стесняване на уретрата? И какви може да са тези функционални проблеми за които споменавате свързани с мехура ?

Благодаря ви.

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 04 авг 2017 11:34

Здравейте!
Стесняване на уретрата може да се установи с урофлоуметрия - скорост на уриниране; по принцип нормата се гледа в мл/секунда, но вашият уролог е компетентен да разчете резултата. Функционалните смущения са понякога свързани със симпатикусовата нервна система, но могат да се дължат и на нервно напрежение.
Приемате ли изписания ви медикамент и вече от колко дни е проблемът - има ли развитие на състоянието?

Отговори

Върни се в “Секс и здраве”