ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Съвет!

Модератори: админ, консултанти, Приятели

pulm

Съвет!

Мнение от pulm » 24 яну 2016 15:32

Искам да споделя проблема си с вас и ако може да получа помощ.
Преди около 4 месеца отидох на преглед както всяка година : течно базирана цитология. При прегледа ми беше открита раничка, а при цитологията бях 2В пап група с леко променени клетки ( ядра). Решихме да почакаме 3 месеца и да направим нова.
При новата ТБЦ вече съм 2C група и пише че има цитолиза, репаративни промени и гранулоцити, пуснахме и ЧПВ и излезе 42 тип положителен :(
Предписа ми Кориолус мрл и вагинален крем за лезии от ЧПВ за 3 месеца и отново цитология, а за раничката ми каза да отида за колпоскопия и да видим какво ще правим с нея.
Преминали ли сте през това и как го преодоляхте.
И най – важното – а мъжете ? Лекуват ли се те,ами ако жената се излекува а мъжа - не , какво следва постоянно заразяване и ранички ли ? Искам да си имаме детенце но с тези резултати как да стане това? Много съм притеснена, не си бях мислила че ще се случи това въпреки че ЧПВ е нискорисков. 42 тип предизвиква ли рак или брадавици?

pulm

Re: Съвет!

Мнение от pulm » 24 яну 2016 20:43

Също така искам да попитам Гениталните типове на ЧПВ предават ли се при орален контакт : например ако по време на лечението прекратим секса, трябва ли да се прекратят и оралните контакти?

Forum admin

Мнение от Forum admin » 24 яну 2016 22:57

По принцип за конкретния щам не знам дали се предава при орален секс, но някои щамове се предават и при орална любов. Съветвам Ви да се обърнете към лекуващия ви лекар.
До тогава, докато тече лечението, се въздържайте от такъв вид контакт.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Йовка11

Мнение от Йовка11 » 25 юли 2017 16:52

на изследване: Течно-базирана цитология

Резултат от цитологичен анализ:
Забележка: Много гранулоцити, запазени слузни повлекла, кръв, дегенеративни и инфламаторно-репаративни промени. Наличие на атипични незрели метапластични клетки и синцитиални агрегати от атипични сквамозни клетки. Единични сквамозни клетки със сигнификантно уголемени и хиперхромни ядра. За колпоскопия, при клинични показания – биопсия под колпоскопски контрол, преценка за ендоцервикален кюретаж.
Показател Резултат
Течно-базирана цитология
Адекватност на материала Задоволителен, Наличие на клетки от трансформационната зона
Група по Папаниколау PAP IIIB
Интерпретация на резултат 1. НЕ-НЕОПЛАСТИЧНИ НАХОДКИ
- Реактивни клетъчни промени свързани с:
* Възпаление(включва типично възстановяване)
2. АБНОРМАЛНИ ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ
- Плоски епителни клетки
* Високостепенна плоскоепителна лезия (HSIL) съдържаща: умерена и тежка дисплазия, CIS/CIN 2 и CIN 3 .Моля за съвет ваш колега ми каза че течната цитология давала една група по нагоре.Вярно ли е и ако не към какъв лекар да се обърна?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2017 20:19

Кое да е вярно?
Находката отговаря навъзпалителен процес

Йовка11

Мнение от Йовка11 » 25 юли 2017 20:41

Да ли е вярно,че давала една група по висок резултат защото е излезнала 3б група.И значи според вас няма нищо по притеснително от възпаление,да не се стресирам.Благодаря ВИ за отговора

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2017 22:03

На фона на такова възпаление за мен е трудно да кажа дали има нещо повече. Трябват си допълнителни изследвания и лечение и контролнин намазки.

Йовка11

Мнение от Йовка11 » 26 юли 2017 08:02

Благодаря ви отново.

Отговори

Върни се в “Секс и здраве”