ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Притеснение за ХИВ

Модератори: админ, консултанти, Приятели

д-р Цончев

Re: Притеснение за ХИВ

Мнение от д-р Цончев » 18 юли 2017 19:16

На въпроса преди отговора ми

markuch111

Мнение от markuch111 » 18 юли 2017 23:05

Alexsiss написа:
14 юли 2017 01:15
имах необезопасен полов контакт
Какъв контакт конкретно?Ако е орален то вероятността за ХИВ е доста малка.Ако е вагинален или анален(особено второто)то вероятността е по-голяма.Все пак вируса сравнително трудно се предава от еднократен полов акт със заразен човек,но разбира се изобщо не е невъзможно.Така че пак опирате до тест най-добре след кат изтече нужния период.Хубаво е да имате впредвид и възможността за заразяване с доста други половопредавани болести,които са далеч по-лесни за предаване от ХИВ и непомалко опасни.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юли 2017 01:20

Да

slance9388

Мнение от slance9388 » 23 юли 2017 07:04

Мъж съм на 29 от Пловдив,имам ново гадже,и правихме секс без презерватив в неделя-16,07.От понеделник до сряда много ме болеше главата,а от днес 6 дни по късно съм със силна отпадналост,хрема и болно гърло.Възможно ли е това да са симптоми на хив инфекция,умирам от страх,не мога да ям,не мога да спя,постоянно мисля за това.Тя прекара ангина преди 3 седмици,но по принцип пие доста бира,и днес отново я дразни гърлото като преглъща,иначе няма температура,обриви,подути възли и тн,но работата и е такава,че седи 8 часа на крак,и има тежест в краката като върви,това дали би било симптом на хив,много ме е страх,развих параноя.Момичето се е изследвало края на август миналата година и е била хив негативна.Като от тогава е имала само един необезопасен контакт,след пиянска грешка,според вас нейните и мойте сипмтоми могат ли да са на хив? Не издържам,развих параноя,ако ми има нещо,ще си тегля ножа :cry: :cry: :cry: :cry:

Forum admin

Мнение от Forum admin » 23 юли 2017 19:12

slance9388 написа:
16 авг 2016 16:14
Здравейте,на 23 години жена ,165,45кг.Януарисе изследвах за ХИВ и беше отрицателен резулата.Но малко след това имах рисков контакт,с мъж роден 1988.Твърдеше,че не е болен,и му се вързах.Нито съм дигала температура нито нищо,но от Юли месец почнаха едни проблеми ,постоянно мисля за това,не ми излиза от акъла.Изкарах един летен вирус с гадене в началото на Юли,после към края на Юли имах болно гърло,отпадналост,кашлица,хрема и много се наплаших.Всичко мина,само кашлицата остана отидох на лекар и каза Бронхит,пих антибиотик и всичко беше наред.но мисълта за това че може този да ме е заразил,не ми дава мира.Опитвам се да не го мисля,но не мога.Преди 3 дена бях с леки болки в гърлото,веднага взех Трахизан,оправи се,2 дена спах на отворен прозорец и носа ми тече днес,но аз синабивам филми,че може да е симптоми на ХИв.Чувствам една пречка при преглъщане,мисълта за тази болест ме кара да настръхвам постоянно,като страхови атаки,нервен стомах,ям си нормално,на слънце ми е по изморено,иначе си спя нормално,температура ми е нормална,пусках кръвна картина,показателите са добре,единствено Хемоглобина е 126,при долна граница 120,кръвното налягане ми е ниско 80 на 50,понякога 100на 70,90 на 50 и такива неща.Много съм притеснена,накупила съм си ехинацея,сок от нони,витамини и някакви билки,ще се побъркам вече.Дали някой от тези симптоми,могат да са на хив,много ме е страх.И наистина ли има лечение,което спира възпроизводството на вируса и болните могат да живея добре с нормална продължителност.Момчето,с което спах си работи,на външен вид здрав мъж,работи си вече 4 години в една фирма ,където ги изследват всяка година,но не за хив,казва че никога е нямал проблеми.Но мисподе ли че с повечето си гаджета,го е правел без презерватив,което отключи моят страх .€Нямам сили,да отида до кабкис кабинет,по добре да живея в неизвестност,отколкото да науча смъртната си присъда ,вече кошмари сънувам с тази болест :? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Последно Вие мъж на 29 години ли сте или както допреди една година - жена на 24?
Малко ме объркват тези представяния мъж-жена.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

partizan

Мнение от partizan » 25 юли 2017 23:08

Извинявам се, че пак досаждам с моя случай за наргилето. До преди време нямах никакви притеснения относно този случай, сега не знам какво ми стана. Намерих в интернет подобни същите запитвания като моите в канадски сайт. Ето и линковете.

http://helpline.aidsvancouver.org/quest ... ah-sharing

http://helpline.aidsvancouver.org/quest ... ha-smoking

http://helpline.aidsvancouver.org/quest ... g-exposure

В едното запитване, отговора е че заразяване не може да стане по този начин, а в другите две, се казва че на теория може, не просто нямало такива документирани до момента случаи. На какво да се вярва сега ?

Forum admin

Мнение от Forum admin » 26 юли 2017 08:59

Няма как да се заразите чрез наргилето. Теорията вероятно е следвала обстоятелства, при които заразеният и незаразеният са със сериозни съпътстващи други заболявания, свръх нисък имунитет и т.н.
Нито Вие, нито някой от пушачите е отговарял на тези условия.
Бъдете спокоен, ХИВ няма как да се предаде.

markuch111

Мнение от markuch111 » 28 юли 2017 18:28

Че няма как да се заразиш от наргилето ти се каза има-няма 50пъти.Като толкова си се притеснил-доколкото виждам случая е опреди над 6месеца.Иди па си направи тест...Въпреки че съм силно скептичен че и той ще те успокои.

partizan

Мнение от partizan » 01 авг 2017 08:09

Извинявайте за многото глупави въпроси по тази тема. Просто преди време може би си бях направил около 11 теста, заради обезопасен контакт. Тогава, не знам защо, бях психясал без причина, и просто не искам това пак да се повтаря. Искам да знам просто, тази ситуация беше преди около 7 месеца и на момента, когато стана нямах никакви притеснения. Сега, може би параноята ме гони. Просто в тази ситуация, този, който разпалва наргилето (той беше арабин, това няма значение но все пак) ако е имал някакви
отворени рани по устата или по устната кухина, и ако и аз съм имал, (говорим все пак за рани по устата и устната кухина), наистина не си спомням много добре дали съм имал, но ако предположил, че съм имал, ще има ли опасност ? До момента звънях на номерата на кабинетите на ул. "Враня" и бул. "Дондуков". От кабинета на бул. "Дондуков" ми казаха, че нямам никакви подови за притеснение. От кабинета на ул. "Враня" ми казаха, че няма опасност тук, но ако съм имал притеснения, да съм си направил тест, макар, че нямало опасност в тази ситуация. Като имате в предвид моите "хипотези за отворени рани в устата и в устната кухина и т.н.", и като се има в предвид, че това е социално битов контакт, който не носи риск от заразяване, искам да ми отговорите в прав текст, без да споменавате възможности за тестване и т.н., просто защото не искам да изпитам отново този ужас и това напрежение отново, да ми кажете(както в началото), например да предположим в най-лошия случай, че е имало кървящи рани по устата и по устната кухина и т.н.(все пак раните по устата и по устната кухина не засъхваха ли по-бързо), че наистина няма опасност в тази ситуация, и че няма от какво да се притеснявам ? Наистина очаквам отговор в тази насока от вас. Извинявам се за прекалено дългия въпрос, както и за миналите въпроси.

Nemo 28

Мнение от Nemo 28 » 03 авг 2017 15:00

Здравейте преди около 20 дни ми вземаха кръв от пръста след това ми се възпали ръката и после ме заболя корема прималя ми възпали ха ми се венците устата ми пресъхна и ръката ме боли и до днес и устата ми е пресъхнала правих си партнира тест за ХИВ на 15 ден беше отрицателен дали е достатъчно времето за откриване на вируса

Nemo 28

Мнение от Nemo 28 » 03 авг 2017 15:04

Пср тест на 15 ден

markuch111

Мнение от markuch111 » 08 авг 2017 23:11

Nemo 28 написа:
03 авг 2017 15:00
Здравейте преди около 20 дни ми вземаха кръв от пръста след това ми се възпали ръката и после ме заболя корема прималя ми възпали ха ми се венците устата ми пресъхна и ръката ме боли и до днес и устата ми е пресъхнала правих си партнира тест за ХИВ на 15 ден беше отрицателен дали е достатъчно времето за откриване на вируса
Нищо не ти се разбира от въпроса.Ако питаш дали е възможно при подобна медицинска манипулация да си се заразил с ХИВ-то шанса е нулев така или иначе и с PCR и без...Разбира се за целта предполагам че манипулацията е извършена от квалифицирано лице-сестра,лекар,лаборант или прочие...

Borukov

Мнение от Borukov » 21 авг 2017 19:11

Здравейти,преди 36 дни имах контакт с фея дет обикаля по камионите но уви скъса се презерватива и свърших в нея 2 седмици след това имах едно въспаление на лявото око което излекувах с Тобрадекс.
Нямам никакви симптоми от описаните за сега пия като распран пуша като комин но да му се невиди и форумите сега сам параноясан и най лошато е женен сам.
Въпросат ми е сленният
Винаги ли ги има първичните симптоми?
Ако до 1 месец ги нямам симптомите вазможно ли е да сам касметлия и да несам заразен ?
И една молба ако има някой от вас много много компетентен нека да си разменим вайбарите да получа малко успокоение .
Благодаря.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 21 авг 2017 22:06

Borukov написа:
21 авг 2017 19:11
Здравейти,преди 36 дни имах контакт с фея дет обикаля по камионите но уви скъса се презерватива и свърших в нея 2 седмици след това имах едно въспаление на лявото око което излекувах с Тобрадекс.
Нямам никакви симптоми от описаните за сега пия като распран пуша като комин но да му се невиди и форумите сега сам параноясан и най лошато е женен сам.
Въпросат ми е сленният
Винаги ли ги има първичните симптоми?
Ако до 1 месец ги нямам симптомите вазможно ли е да сам касметлия и да несам заразен ?
И една молба ако има някой от вас много много компетентен нека да си разменим вайбарите да получа малко успокоение .
Благодаря.
Да кажем, че жена Ви не влиза във форума ни и не се интересува от темите за ХИВ. Плюс това може да има и други с фамилия Боруков. Но, въпреки че не съм запознат с навиците не жена Ви, много по-вероятно е да надникне във вайбъра на телефона и да разбере какви сте ги вършил.
Относно темата - има много по-разпространени заболявания, които трябва да ви притесняват.
Ето какво са писали колегите в сайта:
http://www.puls.bg/health/sex/news_22953.html

ivan stenlyto

Мнение от ivan stenlyto » 25 авг 2017 01:38

Колега и при мен картинката е подобна...само дето девойчето ми направи кофти номер и по нейна вина се скъса . Тоз презерватив от самото начало беше подозрителен ,някак скърцаше.Освен това тя беше с тампон ,което като се замисля целта е била да няма смазка.Абе, така ще е без закон за таз професия.
Не знам какви симтоми чакаш на 30тия ден,заминавай на тест. Но е добре че не усещаш такива.
Но няма гаранция.

Отговори

Върни се в “Секс и здраве”