ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Притеснение за ХИВ

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Johnny Ne

Re: Притеснение за ХИВ

Мнение от Johnny Ne » 08 май 2017 23:43

Добър вечер на всички. Преди известно време си направих тест за хив във кабкиса на улица " Враня" и слава Богу беше отрицателен. Теста беше направен около година след " рисковия" контакт. През тази една година(между контакта и теста) всеки ден пушех марихуана и във времето преди да си направя теста също всеки ден пушех марихуана и искам да попитам дали това е повлияло на теста ? И ако в деня преди правенето на тест е употребена в каквото и да е количество марихуана и кокаин(чисто хипотетично), или други неща(като тайлол хот например) ще повлияе ли по някакъв начин на теста, например той да даде фалшиво отрицателен, например наркотиците да подтиснат по някакъв начин анти-телата и те да не бъдат открити от теста ?
И например при наличие на автоимунно заболяване, вроден имунен дефицит или лаймска болест, те ще повлияят ли на теста ? Като лаймската болест дали например ще подтисне ли по някакъв начин анти-телата и те да не бъдат открити(или теста да даде фалшиво отрицателен или фалшиво положителен резултат) ?
И още един въпрос. Направи ми впечатление, че жената там ми взе прекалено малко количество кръв. Теста показа една чертичка и тя каза, че е отрлицателен, но все пак имам съмнение че теста не е бил направен както трявба. Но все пак аз не разбирам от тези тестове и предполагам жената там е знаела какво прави. Както и да е. Ще бъда много благодарен ако ми отговорите на всичките въпроси. Благодаря предварително.

markuch111

Мнение от markuch111 » 08 май 2017 23:55

Да,може.Посети психиатър занимаващ се с неврози и фобии-ще ти помогне.Веднъж си я питал на лично и ти е казала че няма проблем,втори път пита тук-отговорихме ти двама души че няма повод за притеснение,сега питаш пак.4 отговора си получил досега че няма повод да се притесняваш и питаш пак.Колко отговора ще са достатъчни за да се успокоиш-10,15,50?Да дойде да ти каже в темата че няма проблем Папа Бенедикт,професор Монтание!?
Ако не усещаш почва да прилича на хитърпетровото "ама ако все пак няма-да купя ли халва!?".Ако толкова държиш да имаш СПИН-ходи се зарази зорлем и да се свършва.

markuch111

Мнение от markuch111 » 09 май 2017 00:18

Johnny Ne написа:
08 май 2017 23:43
През тази една година(между контакта и теста) всеки ден пушех марихуана и във времето преди да си направя теста също всеки ден пушех марихуана и искам да попитам дали това е повлияло на теста ?
Не.
Johnny Ne написа:
И ако в деня преди правенето на тест е употребена в каквото и да е количество марихуана и кокаин(чисто хипотетично), или други неща(като тайлол хот например) ще повлияе ли по някакъв начин на теста, например той да даде фалшиво отрицателен, например наркотиците да подтиснат по някакъв начин анти-телата и те да не бъдат открити от теста ?
Не.
Johnny Ne написа:
И например при наличие на автоимунно заболяване, вроден имунен дефицит или лаймска болест, те ще повлияят ли на теста ? Като лаймската болест дали например ще подтисне ли по някакъв начин анти-телата и те да не бъдат открити(или теста да даде фалшиво отрицателен или фалшиво положителен резултат) ?
Имунния дефицит може леко да забави образуването на антитела,но в кратки срокове(говорим за дни).Щом е минало година то резултата от теста може да се счита за окончателен,па ако ще къвто ще дефицит да имаш.
Johnny Ne написа:
И още един въпрос. Направи ми впечатление, че жената там ми взе прекалено малко количество кръв. Теста показа една чертичка и тя каза, че е отрлицателен, но все пак имам съмнение че теста не е бил направен както трявба. Но все пак аз не разбирам от тези тестове и предполагам жената там е знаела какво прави.
На ден им минават десетки,работата става рутина.Хората много добре си знаят работата.Магаре да вържеш да прави тестове при толкова много еднотипна ежедневна дейност-на втория ден ще се е научило да ги прави без никакви грешки...
Така че поводи за притеснение поне откъм ХИВ нямаш абсолютно никакви.Не мога да кажа същото обаче за другите неща които си написал в поста си.Кокаина няма да е лошо да го спреш нацяло,а тревата като минимум да я намалиш.Доколкото виждам всичките ти постове във форума са свързани с хипохондрични натрапливи мисли свързани с ХИВ.И тревата и кокаина имат свойството да влошават сериозно такива състояния,а не да ги подобряват.Кокаина има свойството да предизвиква шизофреноподобни психози при продължителна употреба у лица склонни към натрапливости и фобии.

partizan

Мнение от partizan » 13 май 2017 19:58

partizan написа:
08 май 2017 23:23
markuch111 написа:
08 май 2017 15:01
partizan написа:
08 май 2017 14:05
Все пак, да попитам още, как бихте оценили вероятността....
Вероятност кат вероятност.Никога вероятността не е нулева.Миналата година до наше село беше паднал метеорит.Сериозно!Понеже са обект на иманярски интерес тръгнаха бая иманяри и го намериха в едно дере в Средна гора.Голям метален шуплест камък с размери горе-долу колкот скутер.С такава скорост се беше изсипал че едно дърво с огромен дънер го беше разцепил на две,отделно и пожар беше направил.Та дори и човек да не излиза от вкъщи за да не го блъсне кола,да не прави секс за да не го хване ХИВ,то пак си остава вероятността да му удари къщата метеорит и да го утрепе.
Може ли да получа отговор, който не е свързан с метеорити удрящи дървета и къщи ?

partizan

Мнение от partizan » 23 май 2017 16:37

Извинете, че ставам досаден(и може би малко параноичен), но ще може ли да получа отговор на последния ми въпрос ?

turbo666

ранички по ръце ХИВ

Мнение от turbo666 » 26 май 2017 13:22

Здравейте бях на масаж и ми направиха масаж и на дланите на ръцете ,на единия пръст имах раничка която беше на няколко часа ....доколкото мернах по въшната част на масажистката имаше някакви ранички ,но не течащи ....въпроса и е ,като няма кръв има ли начин за заразяване ,дори и да са се докоснали раничките ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 май 2017 19:45

Не.

Foxx

Мнение от Foxx » 01 юни 2017 19:32

Здравейте.Ето и моите дерзания...на 12.05 правих секс с момиче с кондом,френската също.Преди 10-тина дни една сутрин се събудих и повръщах с доста горчив вкус и бяло/жълто на цвят + разтройство.Обезводних се доста и през деня нямах сила да мръдам.На другия ден постепенно взех да се оправям.Със същите симптоми бяха 2-3 души около мен.И в понеделник ме засърбя зад коляното на десния крак така доста все едно неща ме ухапа.Разчесах го и се получи доста силен обрив със сърбеж.След 1-2 започнаха да имам много малки червеникави пъпчици по другото коляно и нагоре към слабините, също и по кръста и малко по гърба.Както и съвсем леко на връта.
Зачетох се в интернет за възможни проблеми и го свързвам с хив ... цяла нощ не спах пих антидепресанти корема ме сви гадеше ми се не незам от нерви ли какво ..Ходих при личния лекар притенителен му се видя обрива ,но каза че цялостното ми състояние било добро.

Изпрати ме при кожен лекар тя ме прегледа обясних й за какво се опасявам каза,че пъпките за хив били по-различно ( но ми се видя ,че лъже или изглеждаше несигурна).Прегледа ми и слабините нямаше нищо притеснително освен една лимфа възла която ме боля преди 2 седмици съвсем леко и преди често ми се е случвало.Изписа ми хапчета и крем за мазане.Каза нещо за лаймска болест ,но не беше сигурна пак.
Мисля,че се потя повече от нужното от вчера насам,може от нерви или жега не знам ...
Според мен + са : не ме е боляло , глава, гърло не ме е боляло ,а много лесно ме заболява или нещо друго от малко газирано или вятър.Нямам обриви в устата.
-Обрива е доста силен и ме сърби само от където започна обрива. 100 % има нещо ...

Сега като си върна лентата назад по време на акта една кожичка зад нокътя на пръста ми беше леко задърпана, та поизмазних си пръстите без да ги вкарвам та знае ли човек..Но вече взех да се примирявам с мисълта, всичко ,което не ни убива веднага ни прави по-силни :D

Кога да си направя тест някой викат 40 дни други , 4 седмици ... Много нерви потруших за 2 дни..И Не знам от тях ли ме стяга маалко корема какво ... :oops:

fuckedup234

Мнение от fuckedup234 » 01 юни 2017 20:48

Здравейте, пиша тук, защото се притеснявам. Преди 17 дни посетих КАБКИС в ХЕИ София, където си направих бърз тест за хив, при който ми взеха кръв с някакъв инструмент, който продупчва пръста (т.е не беше игла със спринцовка, а игличка, закачена за нещо пластмасово).Преди да ми вземат кръв говорих с консултантката, която ми обясни, че това, което ме е подбудило да си направя тест не спада към начините, по които вирусът се предава. Реших все пак да си направя тест, за да съм сигурна, че всичко е наред (да, минали са повече от 3 месеца от "рисковия" контакт). Резултатът, според очакването, беше отрицателен. Въпросът ми е този тип бързи тестове за еднократна употреба ли са и имат ли някакъв вграден механизъм, който предотвратява повторната им употреба? Не погледнах дали сестрата отваря нов комплект инструменти, защото се притесних и гледах на другата страна. Интервалът от време между взимането на кръв от жената преди мен и мен беше около 5 минути. Възможно ли е да са използвали еднаква игла и при двете? Имам ли причини за притеснение? Днес се усетих, че се чеша на няколко пъти в малък участък от бедрото и забелязах, че там са ми излезли 6 червено-лилави петънца, нерелефни и не особено сърбящи в диаметър от сантиметър и половина.

Foxx

Мнение от Foxx » 05 юни 2017 11:36

Здравейте. В допълнение да кажа лекарствата ми повлияха и обрива започна да загаря , от което се поупокоих и пак започнах да се храня.Също и леко се появи обрив по горната страна на ходилата ми.След няколко дни ще отида на контролен преглед при кожния лекар.

partizan

Мнение от partizan » 19 юни 2017 14:06

partizan написа:
08 май 2017 14:05
Nelogi4na написа:
07 май 2017 13:04
partizan написа:
05 май 2017 22:56
Извинявам се, че ще повторя горния въпрос, но просто мисля че сайта се бъгва.
Като цяло имам 3 въпроса.

Преди няколко месеца с едни приятели бяхме в наргиле бар и си поръчахме едно наргиле. Човекът, който се занимаваше с наргилета от заведението ни го донесе и го разпали, като си дръпна с уста от края на маркуча, от който по принцип се дърпа. Неволно аз веднага(нямаше и няколко секунди) след това го взех и си дръпнах от същия край на маркуча, от където си дръпна човека, без да го избърша. Чисто хипотетично, ако човека който си е дръпнал преди мене от наргилето, е оставил някакво количество кръв(или други телесни течности, които носят риск от заразяване: кръв, семенна течност, вагинална течност, лимфа, кърма) ще има ли риск от заразяване ? . Знам, че такава ситуация е социално-битова, и не носи риск от заразяване, просто питам чисто хипотетично.

Вторият ми въпрос е идентичен. Преди известно време на един купон не волно допих чужда бира. Не съм сигурен дали погледнах върха на бутилката(от където се пие) дали има някакви телесни течности, които носят риск от заразяване (кръв, семенна течност, вагинална течност, лимфа, кърма), тогава би ли имало риск в такава ситуация ? Знам, че такава ситуация е битова, и не носи риск от заразяване, просто питам чисто хипотетично.

Третият ми въпрос е почти същият като другите. Преди време като бях в един бар, си взех от бармана една цигара.( Знам, че вируса не се предава при социални контакти, но все пак не знам дали пушенето на цигари се характеризира като такова). Както и да е.(ситуацията беше отдавна, и не знам дали по цигарата е имало някакви телесни течности, но ако е имало, едва ли съм щял да я взема). Има ли риск в описаната ситуация, при положение, че понякога имам кървящи венци ? Ако в подобна като описаната от мен ситуация, да кажем, че човек има силно кървящи венци, или много рани в устата, ако по цигарата има течности, които предизвикват заразяване(като кръв, семенна или вагинална течност, кърма, лимфа и т.н.), какъв би бил тогава риска за човека, който ще пуши тази цигара ? (питам, защото Вие казвате, че вируса се инактивира във външна среда, а цигарите по принцип са в такава среда).

Извинявам се за леко налудничавите въпроси. Всички тези ситуации са се случили преди няколко месеца, и като са се случили съвсем нормално не съм се притеснявал. Сега явно от скука ми идват на ум разни сценарии или хипотетични ситуации. Както и да е. Ще се радвам ако ми отговорите дали има риск в тези 3 ситуации. Благодаря предварително.
И при трите ситуации риск няма. Мисля че даже за едната ме пита на лични и ти обясних защо. В слюнката се съдържат вещества които действат протективно срещу вируса, а и в слюнката не се съдържат вирусни частици годни да инфектират. Затова "мокрите" целувки не са рискови, както и пиенето от една чаша, пушенето на една цигара /наргиле, използването на общи прибори за хранене и пр.
Много благодаря за отговора. Все пак, да попитам още, как бихте оценили вероятността по маркуча на наргилето(там от където се дърпа), по бутилката от бира(там от където се пие), и по цигарата(там от където се пуши), да е имало кръв, и аз да не съм я видял, например поради това, че е било тъмно в помещенията, където съм ги консумирал ? На мен ми се струва малко вероятно, пък и на момента, когато съм бил в тези ситуации, не съм имал притеснения, просто така си питам.
Ще се радвам, ако можете да ми отговорите :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юни 2017 12:44

Няма страшно, не се предава така.

Alexsiss

Мнение от Alexsiss » 14 юли 2017 01:15

Здравейте! Четейки форумите, осъзнавам, че съм една от многото уплашени, филмирани и сглупили момичета, надяваща се да получи някакво успокоение от хора, далеч по-запознати с темата. Така, както може да се предположи, имах необезопасен полов контакт с едно момче в края на миналия месец, в което първоначално въобще не се съмнявах, но в един момент, при появата на редица симптоми, и то точно околко 2ра седмица, отговарящи на острата хив инфекция, започнах да си променям мнението и да изпитвам много силна и обезпокояваща паника. Ето ги и тях: болки в гърлото, не много силни, но все пак, за 2-3 имах диария, загуба на апетит, гадене (без повръщане) и поддържам температура, варираща от 36.8 до 37.2. Много, много, много моля да ми отговори някой запознат с нещата да ми отговори доколко според вас е основателно притеснението ми. Знам, че трябва да се изследвам, моля не ми казвайте това. Просто още резултатът няма да е обективен.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 14 юли 2017 10:34

Правихте ли орален секс на момчето?
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

partizan

Мнение от partizan » 16 юли 2017 23:33

д-р Цончев написа:
20 юни 2017 12:44
Няма страшно, не се предава така.
Извинете д-р Цончев, само да питам, написаното от вас, че вирусът не се предава така, е отговор на моя последен въпрос, нали ?

Отговори

Върни се в “Секс и здраве”