ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Притеснение за ХИВ

Модератори: админ, консултанти, Приятели

slaymode

Re: Притеснение за ХИВ

Мнение от slaymode » 26 сеп 2017 13:38

Здравейте ! Преди 2 месеца имах необезопасен сексуален контакт с мъж , който познавам. Незнайно защо след време ме хвана параноята за хив и на 16-тия ден си направих тест с венозна кръв в областния кожен диспансер /предполагам е елайза / съответно беше отрицателен. Симптоми нямам никакви , както и през целия период ,но незнайно заща се притеснявам. Доколкото изчетох темата заразна е семенната течност , в този ред на мисли той не свърши в мен възможността за зараза е минимална или бъркам .

markuch111

Мнение от markuch111 » 06 окт 2017 10:10

slaymode написа:
26 сеп 2017 13:38
той не свърши в мен възможността за зараза е минимална или бъркам .
Преякулата върши почти същата работа.Да,малко по-ниска е възможността,но определено не е нулева.От друга страна-вероятността за заразяване при еднократен акт е сравнително ниска,но все пак...Теста с голяма вероятност щее отрицателен но все пак си го направете като минат 30дена.

Jonko1

Мнение от Jonko1 » 18 окт 2017 08:03

Здравейте искам да ви попитам възможно ли е да не хване ХИВ от 3,4 пъти анален секс моля ви отговорете ми защото се притеснявам ужасно много

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 18 окт 2017 14:02

Здравейте!
Не разбрах въпроса - възможно ли е да Не се заразите? Да, както е възможно и обратното.

Prometey

Притеснение за хив

Мнение от Prometey » 20 окт 2017 19:19

Здравейте, имам следните опасения тъй като преди месец получих гъбички по пениса от (Кандида), ходих при специалист и ми каза, че това е от слаб имунитет и ме втресе изписа ми кремове и хапчета мазах се пих хапчетата и нещата се подобриха, искам да уточня, че последния ми сексуален контакт без презерватив беше в началото на юни месец а гъбичките се появиха края на август началото на септември! Не съм имал температута, обриви, повръщане и подути лимфни възли има ли място за притеснение ?

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 22 окт 2017 21:44

Без тест няма как да има категоричен отговор.

tgguuu

Мнение от tgguuu » 26 окт 2017 11:06

Здравейте преди 42 дни правих обезопасен вагинален и орален секс
със погълната семенна течност. Тест си направих на 39 ден във бодилаб хив 1 и 2 взеха ми венозна кръв и теста е отрицателен. Незнам за симптоми аз се съсипах да го мисля. Момчето е футболист и твърди че е чист. Това че не е на 40 ден теста прави ли го недостоверен?

tgguuu

Мнение от tgguuu » 26 окт 2017 11:12

Всъщност клиниката е бодимед.

tgguuu

Мнение от tgguuu » 26 окт 2017 11:23

със погълната семенна течност. Тест си направих на 39 ден във бодимед хив 1 и 2 взеха ми венозна кръв и теста е отрицателен. Незнам за симптоми аз се съсипах да го мисля. Момчето е футболист и твърди че е чист. Това че не е на 40 ден теста прави ли го недостоверен?

Nino999

Мнение от Nino999 » 30 окт 2017 00:38

Здравейте, аз съм мъж на 23 години. Преди два дена правих секс с момиче. Тя е много вероятно да има някъква болест. По нейни приказки била чиста, но много ме е страх. Презерватива се скъса и не разбрах веднага. Правихме само вагинален секс. Въпроса ми е каква е вероятноста да съм се разболял от спин. Задължително ли е ако тя е преносител на хив на 100% да се разболея и аз. Много ме е страх...

stoyanvk

Мнение от stoyanvk » 01 ное 2017 17:33

Здравейте, аз съм мъж на 34 г., преди 18 дни(15.11) имах рисков полов контакт(рецепиентен анален секс) с мъж от рискова група. Не знам дали е ХИВ+, според него не е. Презерватива беше цял през цялото време, дори и след края на акта. Пенетрацията продължи около половин до една минута. Не е имало никакви докосвания без презерватив, нито орален секс без презерватив. Притеснява ме ако е имало негова слюнка по презерватива му.

До момента нямам тежки синдроми(подути лимфни възли, температура, обриви, болка в мускули и стави). Само на 14 ден успях да се напия зверски и повръщах, и имах разтройство само за една вечер.

Като цяло живея в ужас и непрестанно мисля за това. Чакането ме убива. Явно заради психясването се чувствам леко уморен и нямам много апетит като цяло, или заради преходния сезон в момента. Като цяло имам силна имунна система, боледувам само при смяна на сезони или при настинки, вирусните настинки не ме ловят лесно.

Имам два въпроса:
1. Дали има място за притестнения според вас?
2. Прочетох, тестовете п24 антиген са сертифицирани в ЕС да дават достоверен резултат на 21 ден. Възможно ли е според вас?
3. Дали тест на 21 ден в КАБКИС ще има достоверност?

Благодаря ви за помощта, бъдете здрави всички!

markuch111

Re: Притеснение за хив

Мнение от markuch111 » 01 ное 2017 20:40

Prometey написа:
20 окт 2017 19:19
Здравейте, имам следните опасения тъй като преди месец получих гъбички по пениса от (Кандида), ходих при специалист и ми каза, че това е от слаб имунитет и ме втресе изписа ми кремове и хапчета мазах се пих хапчетата и нещата се подобриха, искам да уточня, че последния ми сексуален контакт без презерватив беше в началото на юни месец а гъбичките се появиха края на август началото на септември! Не съм имал температута, обриви, повръщане и подути лимфни възли има ли място за притеснение ?
От момента в който се заразиш с ХИВ до момента в който се развива евентуална кандидоза заради развит СПИН минават години.
Теста за ХИВ си е тест-ако желаеш може да си направиш за твое спокойствие.За патката спазвай добра хигиена,но без излишно много мокрене.И си направи изследване на кръвния шекер.Той също може да е причина за кандида.Както и още куп други неща...Мен ме мори от 5-6год. и борбата я водя с променлив успех па не съм хив-позитивен.

markuch111

Мнение от markuch111 » 01 ное 2017 20:42

tgguuu написа:
26 окт 2017 11:06
със погълната семенна течност. Тест си направих на 39 ден във бодилаб хив 1 и 2 взеха ми венозна кръв и теста е отрицателен. Незнам за симптоми аз се съсипах да го мисля. Момчето е футболист и твърди че е чист. Това че не е на 40 ден теста прави ли го недостоверен?
Теста е достатъчно достоверен.

markuch111

Мнение от markuch111 » 01 ное 2017 20:45

Nino999 написа:
30 окт 2017 00:38
Здравейте, аз съм мъж на 23 години. Преди два дена правих секс с момиче. Тя е много вероятно да има някъква болест. По нейни приказки била чиста, но много ме е страх. Презерватива се скъса и не разбрах веднага. Правихме само вагинален секс. Въпроса ми е каква е вероятноста да съм се разболял от спин. Задължително ли е ако тя е преносител на хив на 100% да се разболея и аз. Много ме е страх...
Много малка при ЕДНОКРАТЕН акт,дори ако ответната страна наистина е заразена с ХИВ.А дали някой е много вероятно да има някаква болест-тва не знам как го реши.Ако имаш такива екстрасенски дарби с един поглед да решаваш кой здрав,кой заразен-в кожно-венерическия биха те взели на работа веднага и би останал под пари...
За твое успокоение след 30-40деня може да си направиш тест.

markuch111

Мнение от markuch111 » 01 ное 2017 20:51

stoyanvk написа:
01 ное 2017 17:33
Притеснява ме ако е имало негова слюнка по презерватива му.
Слюнката напрактика не съдържа вируса в кондиция,която би била годна да причини заразяване.Впредвид това че секса е бил с презерватив и "великата" продължителност на акта-то риска е напрактика нулев.Как ги правите тия неща,не знам...Докат си разкопчея колана,докат си сваля пистолета,докат сваля дънките-само за тия неща минават 10минути...

Отговори

Върни се в “Секс и здраве”