ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Проблем с Гема на пениса

Модератори: админ, консултанти, Приятели

koceto_mnt

Проблем с Гема на пениса

Мнение от koceto_mnt » 01 юни 2011 00:38

Здравейте.
На 19 години съм.След всеки полов акт кожичката на пениса ме боли(връзката която държи главичката,гема) някои път малко тия дни болката е повече.Тия дни съм доста зает и за това не съм отишъл на урогол.Гледам и други теми но нещо не ми отворят на въпросите. Много мислих и се измъчвам, обмислям малка операция,обрязване и да се свършва с тоя проблем след секс а и има плюсове обрязването.От гр.Лом съм и не знам при кои хирур да отида бихте ли ми да ли съвет как да постъпя и ако тръгна да ми правят обрязване бихте ли ме насочили при някой добър хирур в област монтана или враца предимнно ако трябва и до софия ще отида. :roll:

Forum admin

Re: Проблем с Гема на пениса

Мнение от Forum admin » 01 юни 2011 00:47

Здравей!
Не е задължително да се обрязваш. Оперирай се, но нека само да ти махнат гемчето. Така ще си запазиш чувствителноста на члена, казвам го от опит :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

julian_78

Мнение от julian_78 » 01 юни 2011 16:02

Ако има фимоза няма да се размине без обрязване. Всички момчета, които са имали подобен проблем и после се се обрязали, коментират че са доволни и че са взели правилното решение. Един няма, който да съжалява, че се е обрязал. Затова и аз препоръчвам този подход. Срязване на гемчето ще реши проблема само ако се касае за късо гемче. Но ако има фимоза трябва обрязване. Просто няма алтернатива. :)

Forum admin

Мнение от Forum admin » 01 юни 2011 16:38

Нека качи снимка, така най-добре ще раберем дали е фимоза или късо гемче, което от придъпването го наболява :)

koceto_mnt

Мнение от koceto_mnt » 02 юни 2011 01:02

Здравейте отново.До колкото знам Фимоза е да не можеш да си забелваш главичката, забелвам си я и и нямам проблем с това ( поне така мисля ) самото Гемче ме боли нещо се е разцепило и боли ... ето снимки

Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3

Моля ви за съвет :(

koceto_mnt

Мнение от koceto_mnt » 02 юни 2011 01:04

Извинявам се че пиша пак ( не виждам бутон за редактиране на предишното мнение ) загледайте се в гема вижда се къде е сцепен в момента не е зачервен но ме боли. :cry:

Forum admin

Мнение от Forum admin » 02 юни 2011 01:09

Да, така и предположих. Направи това, което ти писах, оперирай си само гемчето, не е нужно да се обрязваш ! :)

julian_78

Мнение от julian_78 » 02 юни 2011 01:12

Ок, съгласих се, че става дума за късо гемче. Трябва да се оперира гемчето, да. Не е фимоза :)

koceto_mnt

Мнение от koceto_mnt » 02 юни 2011 01:18

Благодаря ви! бихте ли ми препоръчали къде да го направа ? колко ще ми струва и как е възтановяването ?

koceto_mnt

Мнение от koceto_mnt » 02 юни 2011 01:22

Иии ако направя и двете операции тоест дали обрязване или да ми махнат гемчето проблема се решавата така ли ? може би склоня и към обрязване тъй като болестите по трудно се хващат,хигиената е по голяма а и до колкото чета секса е бил по-хубав :roll: не виждам минуси при обрязването

Forum admin

Мнение от Forum admin » 02 юни 2011 11:34

Това за болестите не е точно така. Има твърдения, че при обрязаните мъже риска от заразяване с ЧПВ е по-малък. Природата е създала кожата да е по-дълга и има защо. Не случайно всички животни са с прибрани пениси. Ние носим бельо, но все пак кожата има защитна функция. Плюс това арабите имат съвсем логична причина да се обрязват, а и не само те де, но не е тук мястото да намесвам историята :) Казваш, че четеш как секса бил по-хубав. По-хубав ама за кой - за мъжете или за жените. Отговора е един - жените печелят :lol: Твоята чувствителност няма да е същата, както преди, което значително ще ти намали удоволствието за сметка на издражливостта!
Но все пак решението си е твое :)

koceto_mnt

Мнение от koceto_mnt » 02 юни 2011 18:21

Добре, а ако си направя операция за премахване на гема, пак главичката ми ще е закрита само че по лесно ще се забелва така ли е ? и четох някаде че някой си си направил такава операция после не можел да използва презервативи :shock: за колко време се възтановява от тази операция и белези остават ли :roll:

Forum admin

Мнение от Forum admin » 02 юни 2011 20:23

Да, главичката ще е често закрита, но и често открита, в смисъл асансьорно движение ще има, докато е в гащите :) Но при ерекция разликата с обрязан пенис е нищожна, за това и проблем с презервчатива няма да имаш, поне при мен е така. За 10 дни се оправяш, белезите са почти невидими, все пак операцията е козметична. Помисли още малко, преди да действаш, но пак ти казвам - за мен е по-добре от обрязването!
Успех! :)

koceto_mnt

Мнение от koceto_mnt » 02 юни 2011 23:30

Еми утре ще отида на уролог и ще видим но 90% ще си направа операция писна ми след всеки полов акт да ме боли .... хаиде последен въпрос имам къде в софия мога да си го направа макар и да не съм от там предпочитам в столицата :roll:

Forum admin

Мнение от Forum admin » 03 юни 2011 00:07

Тук вече не мога да помогна. Или андролог, или хирург, или уролог - избора е голям. Изчакай някой съфорумец да препоръча или поразгледай темите за обрязването - там със сигурност някой е препоръчал на някого специалист за тази манипулация ! :)

Отговори

Върни се в “Секс и здраве”