ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
След като сме преустанови ли сме кърменето
Вероятно именно тези грешки отключват кожните ви проблеми
Не се доверявайте на образователни мобилни приложения
Как да облекчим дискомфорта на болния от варицела?

ХИВ тестове след 8 месеца

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Galatriel

ХИВ тестове след 8 месеца

Мнение от Galatriel » 08 ное 2017 16:59

Здравейте,

Направих си два теста за ХИВ точно 8 месеца след потенциален риск от зараза. Тестовете са два различни - Insti Rapid Test и Abbott Architect Combo 4то поколение. И двата са отрицателни. Мога ли да считам тези резултати за категорични и окончателни? Има ли нещо, което може да повлияе на тестовете и те да са фалшиво отрицателни? Благодаря за отговорите предварително.

markuch111

Re: ХИВ тестове след 8 месеца

Мнение от markuch111 » 10 ное 2017 12:39

Ако обичаш по дадена конкретна материя ИЛИ ПИТАЙ или ДАВАЙ АКЪЛИ.Не и двете едновременно.Щото изглежда смешно погледнато отстрани.Аз кат не мога сам да си отремонтирам двигателя на колата-питам.Но не давам същевременно на други хора акъли как да си оправят техните двигатели.Тъпо е.
Защо питаш,като си се наглътал с материали по въпроса кат пуйка с жежки лайна!?За да се зачекнеш после с тоя който ти е отговорил кат костилка на задник че според CDC или незнамсикой пишело друго ли??? :evil:
Много добре знаеш какъв е отговора на въпроса ти.Ся ти ако си си навил нещо на пръста може да решиш че теста е фалшиво отрицателен и след 80год.
Не намирам поведението ти за адекватно.А вероятно зад темата ти не стои някакъв конкретен казус,а просто е пусната с цел дракане с някой който се закачи да ти обръща внимание...
Ако се смяташ за най-сведущ по материята-то ние с Цончев,Мери,Админа и т.н. да се оттеглим и консултирай людете ти!?Аз поне нямам нищо впротив....

Galatriel

Мнение от Galatriel » 10 ное 2017 13:43

Не мисля, че има нужда от грубости и обиди. Не смятам, че с коментарите си съм ви обидила или съм се ''зачекнала'' с Вас по някакъв начин. Акъли не съм давала на никого, а право да изразя мниение имам. Това мисля е свободен форум.
Нито ме познавате, нито знаете историята ми и през какво съм минала. Всеки има своите страхове. Именно заради тази фобия бях принудена да се ''нагълтам'' с материали по въпроса. Говоря и коментирам единствено неща, за които съм чела и съм се информирала спрямо световни стандарти и доказани източници. И повярвайте ми, ще ми се изобщо да не ми се беше налагало да го правя.
Нито се смятам за светуща, нито имам намерение да консултирам хора, не съм го и правила (посочете ми мой коментар, в който консултирам някого).
Относто моят въпрос, мисля, че имам право като потребител във форума да задам такъв. Нищо в медицината не е на 100%, както и тестовете, те също грешат. Въпросът ми е напълно адекватен, защотото малко се коментира относно фактори които могат да забавят образуването на антитела.
Както и да е, не желая да влизам в спорове. Според мен идеята на този форум е да помага, а не да обиждаме или да се коментира с насмешка или подигравка. Има хора с много лабилна психика и те са дошли тук за помощ.
Ако имате да кажете нещо градивно, направете го, ако ли не - подминете темата и не коментирайте.
Желая Ви здраве.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 10 ное 2017 15:18

Някъде по темата за ХИВ някой беше дал много добър пример за това как след дълго време съмнения дали има или няма, трябва да престане с това.
Ако за тези 8 месеца съмнения сте боледувала от грип или друга болест, вероятно още щяхте да се лекувате. Имунитетът Ви просто нямаше да се справи с нея, защото ще имате ХИВ. Най-честите случаи, човек да разбере, че има СПИН е не защото се е изследвал доброволно, а защото имунитетът му е компрометиран. Това е и причината да се организират периодично профилактични прегледи - за да не се стига до инфекция - вирусна или бактериална.
Жалко, че Мери зачезна. Може би и нейното мнение щеше да бъде, че сте здрава.
Лично аз смятам, че можете да сте спокойна.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Galatriel

Мнение от Galatriel » 10 ное 2017 17:55

Благодаря за мнението Ви, не знам как да се справя с тези мисли и страхове. Явно сама няма да мога, а други тестове не искам да правя, само допълнително ще влошат положението, защотото съмненията ми едва ли ще изчезнат.
Все пак благодаря за вниманието.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 10 ное 2017 21:07

Моля!
Но не ми отговорихте - за тези 8 месеца грип или нещо друго да сте имала и да сте излекувана?

Galatriel

Мнение от Galatriel » 11 ное 2017 20:17

8 месеца бяха през април, тогава си правих тестовете. От самият риск са минали 15 месеца вече. През това време имах куп различни оплаквания, предполагам повечето на нервна почва. Конкретно на вашият въпрос - не, не съм боледувала и да не се оправя.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 11 ное 2017 21:14

Значи имунитетът Ви е супер, въпреки стреса.
Бъдете спокойна.

Galatriel

Мнение от Galatriel » 12 ное 2017 14:38

Благодаря Ви! Надявам се да е така. Все пак знаете, че ХИВ може да не създава проблеми през първите няколко години, така че, не знам до колко това с имунитета е показателно.

markuch111

Мнение от markuch111 » 13 ное 2017 22:05

Имунната система не е ластик да се разтяга на кой как му скимне.Абсолютна сигурност няма във нищо в живота-това е биология-не математика.4та генерация тест още на 3тия месец се счита за напълно достоверен,какво остана да говорим след осем...
Тук помагам на хора които са преминали някаква рискова ситуация и искат консултация...Сиреч-люде на които като им дам отговор че няма опасност-ще се успокоят.Хора които са си навили на пръста че все пак може би евентуално има някакъв хипотетичен шанс от 1 на милион да са се заразили-на тях и да искам не мога да им помогна.30-40те дена в главите им стават 3месеца,после шест,после година...И като и на година му е негативен теста почва да мисли дали пък не е някакъв специфичен субтип който го не лови тест...Кат го успокоиш и за това се замисля дали пък при самия тест сестрата не го е заразила,предишния тестващ се мяза на спинозен,тя дали е спазила всички хигиенни мерки...И пак се почва-30дни,3месеца,шест,година...Тоя филм в който си попаднала може би ти изглежда някакъв уникален.Само че ние го гледаме всеки ден тука...
От проблемите можеш да се оттървеш не с четене в интернет,а с посещение при кадърен психиатър.

P.S.И още нещо...Кат ги говорите тия дълги срокове ме изумява нещо друго-ти искаш да кажеш че 8месеца след въпросната случка не си имала полов контакт,така ли да разбирам?Защото както вече казах-дори и презервативите не дават чак пък 100% гаранция,дори и да не са скъсани...Или може би имаш гадже,съпруг или прочие и седи в клетка у вас,заключен с тежък катинар,подава му се храна през прозорче и последните 3месеца не е пускан за да е сигурно че статуса му не се е променил?

Galatriel

Мнение от Galatriel » 14 ное 2017 15:26

markuch111 написа:
13 ное 2017 22:05
P.S.И още нещо...Кат ги говорите тия дълги срокове ме изумява нещо друго-ти искаш да кажеш че 8месеца след въпросната случка не си имала полов контакт,така ли да разбирам?
Писах Ви на лични, надявам се не е проблем...

Отговори

Върни се в “Секс и здраве”