ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Отключване на натрапчиви мисли след раздяла

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

fantagiro

Re: Отключване на натрапчиви мисли след раздяла

Мнение от fantagiro » 29 авг 2017 01:33

А да. А парите ги водят като едно от най-мръсните неща. :P
Щом имаш и готови картини... как така пари за акаунти?
В бг няма кой да купи. Или много малко хора. Сякаш все с каузи. А аз ако ще си купувам картина, ще ми се иска да не ми напомня за лоши неща. Хм... хрумна ми нещо. Ама на лс ще пратя. Не знам колко е рентабилно но....
Направо ми писна да слушам/чета/ за тая ти приятелка. :P ти казах-брака е за нимфомани. Аз не искам да почвам работа. Цял ден съм вкъщи и все е заринато. Липсват ми мебели да му се невиди. В такива моменти се питам за чий е всичко. Не знам дали беше буба или хлебарка това което намерих днес. Ако е хлебарка значи си има майка и братя и сестри. Как ще я върша тая работа ако ходя на работа?! От 3м. Сигурно се каня да рисувам. И до синтезатора вече седмица не стигам.
След 2та година влюбването изчезвало.
А ти държал ли си на нея?
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 30 авг 2017 08:36

И пак не ми каза кога си започнал да броиш и защо.
Доколкото тревожността.... книгата :P ми говореше, че се пренася основната тревожност чрез изтласкване. Аз по-скоро бих казала, че емоцията се е превърнала в настроение и така се подхожда към всичко. А пък носенето на кафе-машина в раница, понеже имаш окр и се тревожиш дали си я изключил е.... :P не само Пртата могат са бъдат забавни с техните апарати за кръвно. Несъзнателност има в тия моменти. Аз имам навик на излизане да погледна печката. Но го правя съзнателно, и съзнателно се успокоявам че съм оставила всичко изрядво.

burn22

Мнение от burn22 » 31 авг 2017 12:40

Почнах да броя някъде към 10ти или 11ти клас. Първоначално да прехвърлям страниците на един учебник по няколко пъти. Напоследък установявам, че това е някакъв вид проверка за да се обедя че всичко е наред (за да не стане нещо лошо). Това е вид дълбока неувереност в себе си, която съм развил. И на моменти просто едвам се спирам или изобщо не успявам. Колкото повече трудности имам, толкова този вид натрапчивост се засилва на практика. Особено ако няма за какво да се хвана, а трябва да е само за волята си. Както е сега на практика, ми е много трудно да се справя с неувереността.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 31 авг 2017 13:10

Добре, ама това за късмет ли го правиш? Въобще имаш ли идея за какво или е някакво такова откъснато от съдържание?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 сеп 2017 00:13

Гледахте ли мача? :P
И.... сетих се. Независимо какво изпитваш, то само по себе си не е болестно. Единственото болестно е броенето.
Аз така си разсъждавах преди. Че в пдихоанализата се прави дисекция на мисленето и там, където е болестно се променя. Без да се променят основни ценности.
Позабравила съм вече.
За мен да говориш с псито за жени не е от първостепенно значение. Толкова, колкото това броене. Говори за проявите на болестта. Да не ти липсвал някой който те е около теб било бордърлайн. Четох.
На мен това ми е любопитно.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 05 сеп 2017 09:09

Четох някакъв блог на Григор Гачев. Много хубаво е обяснена причината за тревожността при ОКР. Ганглии, отговарящи за реагирането при опасност и успокояването след преминаването й са увредени.
Точно това бях усетила, както и една приятелка, че за разлика от нея, когато си тръгна от дадена среща, аз продържавам да мисля за нея. Докато тя-не. Също и да съм тревожна добре ли съм се изказала.
Аз виждам като причина постоянната критика едно време след срещи. Как вървя, говоря и т.н.
Ммм.... с развиването на непукизъм, с непукизма дали някой ще ви бъде приятел, изчезва и тревожността. Да не говоря, че здраво съм се упътила към социопатия. :P
Относно ганглиите... мозъкът има способността да се регенерира. Пряко свързан е с начина на мислене, понеже при щастие се ппоизвежда и освобождава окситоксин или нещо такова, при тревожност и нещастие -адреналин и други нещица.
Тоест... "увреждането" не трябва да звучи отчайващо, всичко е в твои ръце.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 05 сеп 2017 11:44

Или по-скоро са недоразвити тия ганглии.
Какво се случва ако.... седиш седнал дълго време -хемороиди и схванато тяло. Срещу схващанията - упражнения. А хемороида почти изчезна. Някои нашши лекари са златни. Правено лекарство е.
Та... по същия начин на тези ганглии трябва да им се проведе кинезитерапия :P с... значи аз като си огледам уредите вкъщи спирам за миг и си прехвърлям в главата-това и това видях, изключено е... още минута, две след излизането може да съм тревожна- най- често на дълъг път, може и 4-5 пъти да обиколя стаите преди да изляза. За разлика от преди, почти успявам да се абстрахирам от припряността на мъжа ми - все бързаме да тръгнем, както и децата с тяхното бърборене, и да направя всичко това спокойно. Направя ли го-грешка няма.
Всъщност като огледам, съзнателно си пускам една успокояваща мисъл - оставих всичко сигурно и така.

Отговори

Върни се в “Здрав ум”