ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Възникване, симптоми и диагностика на астроцитома на малкия мозък
Какво ни предлага естетичната дерматология за бързо постигане ...
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Отключване на натрапчиви мисли след раздяла

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

fantagiro

Re: Отключване на натрапчиви мисли след раздяла

Мнение от fantagiro » 25 авг 2017 14:04

За дискомфорта.... мен ме е страх да си направя пълни изследвания. Оказва се, че чревните разстройства били вид лек менингит. Когато правя психози, децата винаги са болни. Принципно не боледувам тежко. Но все пак си мисля дали това не е причина чак толкова да изгубвам контрол над разсъжденията си по време на психоза.
При болки в корема - кръв, урина и изпражнения - изследвания.
Обмисли за какво биха ти трябвали пари първо. Щом е казала, значи не е невъзможно да държи на теб като приятел.
В крайна сметка не е невъзможно да запазите взаимоотноиенията си. Аз и преди съм казвала, че мъжът ми като приятел е супер.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

burn22

Мнение от burn22 » 25 авг 2017 15:07

Но как да се спра да проверявам, от два дена ме мъчи мисалта да проверя фамилията на един дето си мисля че м/би спят заедно. Това ме влудява, искам да спра да се самонаранявам. Много е болезнено да се боря с/у това. Хваща ме страх че тази мисал няма да се махне и ще ме провали във работен и сексулен план (да не мога да го вдигна).

fantagiro

Мнение от fantagiro » 25 авг 2017 15:28

На мен ми се струва, че ти някак я приемаш като близка въпреки огорчението и си загрижен за нея.
Може ли да потискаш загрижеността си?

burn22

Мнение от burn22 » 25 авг 2017 15:55

М/би да, но не искам искам да се спра вече. За мен освен прятелката с ПР, незнам друг загрижен ли е изобщо.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 25 авг 2017 16:48

Нали аз съм тука, бе. :P
Щом ти е предложила помощта си, не е безразлична.
ПРтата са грижовни. Горките, предпочитат да са с някой сепресар пред самотата. Аз имах приятелка с ПР. Тя ми се чудеше как ако имам проблем обичам да оставам сама и да реанимирам сама. Тя обичаше някой да й дава кураж. :P В резултат и двете бяхме за известно време в депресия, язе убавицата и със суицидни мисли.
Макар че много държа на нея, ако мога да говоря за искрена приятелка, тя беше такава, но не можех да я понасям като параноясаше. Беше се изплашила, че има СПИН :P , докрая на деня ме убеди, че има и вече си представях края си, понеже не знаех, че 1-2 минути в кислородна среда убиват вируса. После либовника й си прави тест, последва страх, че била чула, че до определено време не се хващал от изследванията..... :P
Искаш да спреш да се тревожиш за нея. Мммм... да ти кажа аз така и за чужди деца от кампаниите се тревожа, та просто изтрих всички контакти във фейс. Не знам какво мислят психолозите за този ми акт, но на мен са ми достатъчни проблемите около децата и близките. Съжалявам, че не съм завършила медицина.
Как да спра да се тревожа за другите?
- ако мога да помогна със съвет -помагам.
- с пари, ако работех.
Но не е задължително.
В крайна сметка само зъбите не ми бяха ок и тия от кампаниите знаеха, никой не удари рамо. И да ми казват "бъди това, което другите не са".... за мен са безобразни сумите за лечение.
И.... не знам, говори с Димо за това, понеже това следващото го водят някаква аморфна ли де да знам каква изкривена депресия, но.... знаеш ли какво е да ти боледува детето и да не знаеш какво да го правиш? И ако в бг лекарите са на разположение нон стоп, то тука за елементарни неща могат да те влачат с месеци. На пук на социалната им политика, лекарите им дори детските са трагедия. Нищо че иначе идвали тук да се лекуват. И медицинска сестра в бг да питаш, ше днае какво да прави.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 25 авг 2017 16:57

Тука чакат организмът да се преборел сам. Или да хронифицира.
Но и в бг не са цветета за мирисане.
Та.... с натрапливостите се справи.
Изчакай да преодолееш социалната фобия от това че си с окр.
Също... да си достатъмно ок, за да не се разправяш с твои проблеми, а със обгрижването на детските нужди....
Малко трябва да се насилиш да вършиш друга работа . Само така не се изпускам да пиша както тези дни.
Но не мисля писането тук вече за проблем.
Изпитвам удоволствие, че вече през повечето време реагирам уравновесено, помъдрях, изпитвам удоволствие да споделям опита си.
А този, който следя пък аз.... бе все едно чета книга, така да го приема.

burn22

Мнение от burn22 » 26 авг 2017 17:31

Това за книгага е интересно виждане. Аз вчера пак нещо згафих на касата. Но и калколатора те бе фред, та от там пък други мисли. И реших че сега не съм ок за такэв тип работа. Викнаха ме на едно място като аниматор. Надявам се да се получи. А има момент на рисуване с децата. Изгоден ми е графика за университета. Дано се получи.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 26 авг 2017 23:34

Пробвай. Аз си мислех за същото по едно време, но докато се наканя, или децата ми изхабиха боите, или изсъхнаха. Аз нямам образование и това ме спира. Не е никак лоша идея. Все пак аниматорът е артист, изкуство е.
Ше видиш и как е с деца тъкмо. :P

burn22

Мнение от burn22 » 27 авг 2017 17:14

Просто проблемите като са повече, и натрапчивите мисли стават доста. Преди близо два дена п авих секс, със една приятелка. Но просто секс, съмнява ме да тръгнем а и тя е почти бивша вече на един мой приятел. Иска да скъса с него защото имат проблеми и си е харесала друг. Но м/у нас имаше силно сексуално привличане от доста време. Видяхме се приятелски но срещата завърши със секс. Сега съм малко по-добре. Но натрапчивите за бившата все още ме преследват. Някак си все се сравнявам с нея даже и несъзнателно. Особено за паричната страна, че тя има повече пари от мен. И това ме подтиска. Не искам да мисля за това но ето днес пак почнах. Мозъка ми сякаш не може да живе без някаква тревога.Според мен поне така съм установил че сякаш при повече проблеми си създавам други. За да се отклоня от реалността. И това пак несъзнателно.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 авг 2017 17:32

Казваш, светна ти пред очите от това специално приятелство? :P
Какиното.... слушай сега кака. Представи си как съм сложила очила без диоптри от ония перверзните ала тип Прокопиева или тази тук Красимирова ли беше, размахвам виртуалната си пръчица и ти давам рецептата за крепко психическо и физическо здраве:
2 пъти×1секс седмично
2 пъти×1 упражнения каланетични, че с тия йоги може да си нараниш тестисите :P
2 пъти в месеца ×не знам колко грама тиквени семки плюс пазене на ръцете чисти
Психотерапия за изясняване какво искаш.
Иначе внимавай с тия специални приятелства. Много хубаво приятелство изгубих, щото се забих с там... не ми се влида в подробности. :P
Аз често докато давам "съвети" тук намирам решение и за себе си.
Тоя кураж, който ви давам, така действа и на мен.
С това, какинато, плюс онова за авторитетите и ЕИ прюс още някой и друг абзац съм ви дала съкровищницата си за относително хармоничен живот.

burn22

Мнение от burn22 » 27 авг 2017 17:58

Ами тя си харесва някакъв друг, и каза че гова е по голямата причина да не иска повече да го правим. Но преди време, мин месец малко се бяхме натискали. А за редовен секс още не съм си намерил момиче. Опитвам, и в разни сайтове за запознансва. И наяве, като ходя по вън с приятели. Заведенията и клубовете малко ги избягвам. Да не харча прекалено много. Иначе не ги знам тези каланетични упражнения трябва да проверя.
Последна промяна от burn22 на 27 авг 2017 18:00, променено общо 1 път.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 авг 2017 18:00

Все пак имам в моят пси опит специални приятелства, завършили с брак. :P
Така че само едно не ми е ясно, как ше имам сексуално привличане и то към приятел и чувството ще е само приятелско.
Във всички случаи.... като ме плашиха, че без лекарства ще стане много зле и това ми минаваше през ума: така и така ше мра, защо да не опитам всичко.
На мен ми се струва, че наистина нямам какво повече да кажа в което и да е психично отношение.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 28 авг 2017 11:38

Съвсем сериозно... реших, че Джери ми е изтрил тези 2 толкова важни поста. Ама не е. Обичам те бе, Джери... :P
Щом имаш оплаквания с корема, то това си е паразит в тялото. Нищо не ти коства да изядеш едно пакетче т. Семки плюс малко мляко и моркови от време на време.За мен това е причината за неадекватността.
А и въобще проблемите с хората около мен. Тези, с които имам проблеми са с ниска лична хигиена.
Направи това прочистване и виж резултата.
Доколкото каланетичните упражнения са тия за разгрявка в йогата. Шия-ръце-кръст-крака. Онова шпиц - контра и т.н. Пак като в йогата се правят бавно. Праввя разгрявка на тялото за не повече от 10 минути и 2 пъти седмично са достатъчни, за да изчезне чувството за схващане.
Да се разбираш с някого. Това е моят извод за добра връзка
Не ми каза кога си почнал да броиш и защо.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 28 авг 2017 13:05

Под ниска лична хигиена разбирай тай-различни неща.
Веднъж хванах свекърва ми да мие ръцете на децата с вода в кофа след като бяха пипали животни. Също я бях хванала, че не мие пържолите преди готвене.
На майка ми от години й разправям, че ягодите срещу отходния канал на чешмата, която обезпаразитява с белина и кенефът да тях, не са био. Или са? :P
Мъжът ми е ползвал общ кенеф с работници тук преди. Някои от тях се конкурират по мърлявщина. А и ако го спипа по път нуждата, пак сядал. Иначе се къпе поне по1 път на ден.
За пясъчниците и децата.... нямам търпение да порастат и да се престане с тия градинки. Гади ми се от тях вече.
Баща ми пък, докато беше жив и той... само премиване на ръцете.
Свекърва ми като живеехме заедно за секунди измиваше ръце след тоалетна. Сегурно без сапун. За прабабите на децата да не говоря.
Не че аз към много оправна домакиня. Винаги са ми казвали, че плаква много дълго чиниите. Но... имам едно основно правило:преди ядене си мия ръцете, при влизане вкъщи, даже буркан с подправка ако хвана пак. Шкембего с чушките и чесъна ме спасява от по-големи беди.

burn22

Мнение от burn22 » 29 авг 2017 01:16

Аз със хигиената и спорта нямам проблем. Но напоследък пия мнго бира, заради проблемите дето ми се трупат непрекъснато на главата. За тая раота се размслих, зарди графика. Но вътрешно ме мъчи чувството че е от страх заради касата. И ме е налегнала апатия как ще се справя занапред. А реално знам че ако съм в спокойно състояние имам шанс да си върша добре нещата. Сега в аниматорската фирма съм изпитателно. От др-та работа се отказах, ше ходя още три дена да намерят друг човек. Замислих се да пробвам да качвам картини онлайн, ама и за там пари трябват.За акаунти и тн. Много сложно става, сякаш в омагйосан кръг. Искат четвъртака да ходя на парти със аниматорската, незнам се справя ли. Кат съм се поздухал, нещо напоследък забелязвам че нямам настроение да чета книги. Вчера гледах няколко епизода на любимото си филмче от много време насам. Но в момента изпитвам непрестанна почти тревожност че няма да се справя в нищо. Неприятен момент, и имам чувството че много мразя бившата си. Сякаш я ненавиждам направо, а уш се бяхме здобрили. Но не мога да спра да я мразя, че отблъна в момент в, който бях слаб. И мисля че няама да и простя. Но и на нея не и пука за мен, така че м/би ставаме наравно. Просто ако я засичм някъде ще се преструвам че ми е все тая просто едно здрасти и до там. Не мога да я понасям направо. Винаги ми се е искало и аз като стигна до тежак момент тя да е до мен, но тя не го направи. Само аз, затова прошка няма от мен, само ще се правя и така. Даже сякаш вътрешно и желая да и се случи същото като на мен. За да види какво е да изпаднеш в безисходица, и почти да нямаш помощ от друг.

Отговори

Върни се в “Здрав ум”