ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Отключване на натрапчиви мисли след раздяла

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

fantagiro

Re: Отключване на натрапчиви мисли след раздяла

Мнение от fantagiro » 19 авг 2017 22:28

После тя срещна любовта на живота си. В интерес на истината, това беше може би единствената искрена приятелка, която съм имала. Относително безкористна. Участвах в сдобряването с бъдещия й съпруг. Добро чаве бях. :P
Доколкото за ПРто... извинявай, но аз съм с психози. И това, което съм прочела дотук, запази съзнанието ми. Не може да се каже, че съм ок, но пък хората отписват хора с психози, а с мен през повечето време може да се води нормален разговор.
Да чете повече по въпроса.
Аз хубаво съзрявам, ама ако бях, за хемороидите само аз щях да си знам. :P
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 19 авг 2017 22:37

А, това с посягането... тя не е добре. Не трябва да приема това за нормално. Да де. Ти каза, че е с ПР.
Една приятелка ми беше казала, че е грешка, че мисля да чужди проблеми.
Принципно тя трябва да ходи на терапевт. Спешно. :P
Ти.. ако усетиш първичните си чувства, ше ти се донаредят нещата.

burn22

Мнение от burn22 » 19 авг 2017 23:27

Ами и на мен приятели ми казват че е грешно да мсиля за чуждите проблеми. Или че достатъчно съм направил за нея, но не мога да я изоставя. И книга и дадох да чете, той не е никак фред. И явно се възползва от това че е отчаяна. Аз се мъча да и влея в главата правилни нагласи но трудно. Чувствам на моменти дискомфорт, но и аз не съм много фред. Но искам да и помогна, много ме е яд на хора дето мислят само за себе си. Познавам маса такива, дето са и обърнали гръб. На мен не ми е в природата. Доста от хоарата са много жалки понякога по мое мнение. Май ОКР-то поне ме направи по-зрял от много дето познавам. Но битката е много трудна, на моменти се збърквам кое са предрасъдаци и кое са истинските ми желания. Но аз и в универистета съм си такъв, помагам на всеки с каквото мога. Нещо ми се бърка вече кое е редно да съм лош или добър. Сякаш в днешно време нещата някак са много размити и границата е неясна. Преди време един ми бе казал че много съм мислел, че то ако човек спре да мисли става точно като повечето хора робото, от който сме заобиколени. Незнам, за ценности не говоря но някак хората са станали много зли. Бившата ми някак все критикуваше всеки за нещо че и е виновен, и сякаш аз самия се изпусках да правя подобни неща. Сега не е така, откакто не съм с нея това сякаш изчезна. Явно тя ми я е втълпявала тази ненавист и подигравателност към хората. Явно още не съм изработил добра защита в съзнанието си от нежелани въздействия от други хора. Жалко че д-ра цял месец го няма и се мъча сам да анализирам прекалено вече много абсурдни ситуации.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 21 авг 2017 23:07

На мен ми се струва, че става въпрос за една хаотичност при теб, при мен...
Трябва да набележиш кои неща считаш за проблем и едно по едно да ги подхванеш.
Доколкото приятелката ти... тя трябва да си изясни защо си мисли, че заслужава подобно отношение.
Също... аз бях в секта. И може би е било различно.
Една жена, която полага грижи, обича, не заслужава това.
Кое възприемаш като проблем?
Депресията се лекува с весели хора. И музика, и изкуство.

burn22

Мнение от burn22 » 24 авг 2017 07:01

Аз тия дни пак бях нападнат от натрапчиви мисли за бившата. Почнах една работа, и се притеснявам да не се изложа заради това. Първо реших да проверя коя г-на беше точно родена че бях забравил. После ми щукна да търся как се казва най-вероятно един от сегашните и тъпкачи.Но засега се одържам да не го правя. Избягвам контакт сякакъв, но с това проверяване някак ми е трудно да се спра. А в същото време не искам да го правя. Иначе вчера излизахме с един приятел и доста се поодпуснах. Но вече 2ри месец прекалявам с количеството на бирата. Мислите ми причиняват телесни и психични болки и схващания. И съм доста даже нефокусиран, с голям труд успявам някак да се фокусирам. А и се осадих във фитнеса, та не съм ходил скоро, а и сега и време не остава. Само с някакви йога упражнения се закротявам. Просто и аз си се чудя как допуснах пак да се отклщючат тия мисли. Но гледам да излизам редовно с хора даже и зле да съм. Някак иначе сякаш тези мисли ги провокира страха ми от провал, понеже от това се страхувам в професионален и личен план (жени, семейство).

fantagiro

Мнение от fantagiro » 24 авг 2017 12:21

Е какво като проверяваш?: ) Аз любопитствам. И си правя сметка дали съм изпуснала нещо, начин да опозная още този човек... Единственият кусур на любопитството във фейсбук е ако има начин да те "хванат", че се интересуваш.
Ше се справиш с работата. Поне в предишната ми, отзивчивите колеги си останаха до края. Имах една... да речем приятелка в банката... значи тази, конец да й поскаш, ше ти изнамери отнякъде. А я бяха набедили за енергиен вампир. :P Голяма промивка на мозъка с тези енергии.
Като опознаеш работата в детайли, това съвсем естествено ще ти вдъхне увереност.
Доколкото жените.... напра'у не те виждам. Покрай наборите след мен и светица ще изляза. :P
Аз бих те успокоила, че във всяка хаймана се крие жена. Като отмине пубертетът и нимфомянията с появата на постоянна работа, ше ти се наредят нещата.
:P

burn22

Мнение от burn22 » 24 авг 2017 14:04

Проверявам защото имам проблем със пепфекционизма. Сега съм си дал за цел да не се потдавам на манията да се спра. Но е много трудно, имам непрекъснато телесни спазми, даже и кръвно сякяш вдигам. Просто след раздялата с по-предната хич не ми варви с тия жени. И тия мисли тамън малко ги бях закротил и пак. Но засега стискам зъби. Болезнено е, ама ми омръзна вече да робувам на тези мисли. Не ми се живее като роб вече.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 24 авг 2017 15:17

Тоест.... :P правилно ли те разбрах: аз съм перфекционист, а манията ми се изразява тогава, когато правя усилия да не пиша тук? Понеже понякога имам чувството, че Джери е съжалил за хубавото съобщение, в което беше направил всичко възможно да не се чувствам зле, че ще ми хвърля постовете в моята си тема. :P на мнение съм, че троли е продукт на админите, винаги. Което означава, че мнението на Троли е истинското. Да кажа и едно "може би", за да избегна обвинението в Шар и Бар. Така да си обяснят псувните понякога....
Единственото, което знам е, че потокът от мисли сега не ми пречи. Виж как се отплеснах в спомени за миналото с Габи. Хубавото е, че може би/не помня/ за разлика от преди се насочвам към извеждане на някакви решения за нея. Преди само се реех в миналото и се депресирах.
Ако стигнеш до етапа да се видиш колко хубав човек си, напрежението от мислите или ще липсва или ще е малко/когато мъжът ми ми посягаше нямаше как да не съм в психоза/
Има неща за мъжката психика, които са ми непонятни.
Димо Станчев е прекрасен мъж, излъчването му е хубаво. Колкото повече мъже като него, толкова по-добре. Малко серт ми се струва като съпруг че е, докато Тоше е склонен да е мек. Макар че за там не съв сигурна, понеже е син на баща си. :P
Също... когато си под влияние на мъже от този тип, тоест терапевтите, по-малко или повече ще се повлияеш от тях. Тоест ще станеш като тях. Те заместват баща ти един вид, давайки ти пример. А това е чудесно.
В крайна сметка ти ходиш там, за да порастеш.
Така мисля аз за психотерапията.
Тъпо звучи, но когато родителите ти не са учили как да те отглеждат, са възможни грешки тип пси разстройство. Не виждам по-човешко от това да се помогне на тях/теб.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 24 авг 2017 15:23

Ако бях спряла да спамя, щях да нарека съобразителност, не перфекционизъм. Нормално качество. Не го направих, понеже смятам че опитът ми е полезен, а и фактът от присъствието на Троли.... :P Беше казал, че 2 часа любов не стигат е нимфомания, а аз добавям, че поддръжниците на брака са най-големите такива. :P
Доколкото твоето ровене в живота на приятелката ти.... Все пак това е човек, с който си бил дълго време, няма как да ти е безразлична. Или не поне веднага.
Ако си хванеш друга, ще ти мине.
Не знам какво да ти кажа за връзките. Моите са трагедия. :P
Но знам, че...тоест тия дни мъжът ми прояви разбиранеразбиране и имам достатъчно енергия за всичко.

burn22

Мнение от burn22 » 25 авг 2017 07:02

Ами полужението е доста сложно напоследък. С една уш имахме някакви по-близки взаимоотношения. Но тя в един момент сякаш започна да рецква нещата, а уш вървяха. А наскоро нали зпочнах и работа, вчера за пръв път работих и на каса и се омазах. Математиката хич не ми е силна, а натрапчивите мисли допълнително ме изнервят и притеснват. И в такива ситуации сякаш съм двойно притеснен. Ти знаеш битката е много голяма. Чудя се даже изобщо дали трябваше да почвам тоя тип работа, понеже няма нищо общо със това, което уча. Но се отчаях и с това защото дълго време търсих работа да е близка до образованието ми но нищо. Сякаш настъпи за тея два месеца тотално объркване в живота ми. И се ядосвам на моменти, че на бившата ми хич не и пука вече. Тя си работи работа свързана с образованието и, и си изкарва добри пари. Не е затормозена от нищо, и явно бързо ме е преудоляла. Знам че е по-добре изобщо скоро и да не се чуваме, но вътрешно сякаш се гневя. Аз бях до нея докато си търсеше работа и беше отчаяна, винаги съм я подкрепял. А сега мен няма кой да ме подкрепи, справям се сам. Иска ми се и аз като нея, толкова лесно да преживея нещата.Но има твърде много други фактори дето ми пречат. Вчера след работа направо бях превъртял, добре че излязохме с една приятелка и се поразходих в парка. Та се поодпуснах, знам че проблема идва най-вече от другите фактори на трудност. И затова не мога да я преживея лесно. Сега пък аз имам нужда от подкрепата и, но тя никога няма да ми я даде. Ценен урок, който си затвърдих за хората. Установих че човек трябва да дава от себе за хора, за които си залужава. Иначе просто се изчерпваш за никой, нея я е интересувала само граденето на кариера. А аз бях отдушника и, след като си оправи проблема вече не и бях необходим. Дори нямам желание вече никога да я виждам, много съм огурчен от нея. Никой както нея не ме обидил толкова силно, и подиграл с доверието ми. Знаеше добре че бях нараняван и в по-предната си връзка и не мигна и тя да го направи. Затова усилия на вятъра за хора дето не те уважават, не искам да давам. Дано да се отцелее някак то само това ми остана.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 25 авг 2017 10:04

:P като излезеш от работа ше имаш натрапливости с пиукане.
За парите... нали сега касовите апарати показват точното ресто? И да не, ако сумата е 12, а имаш 50 лв, броиш до20 8, още 10 30, 10 40, 10 50. Ако направиш грешка, другият път си имаш едно на ум как точно си я направил.
Тук в Германия не се стряскат от опашките. Нито хората мрънкат, че се бавят. А аз... винаги съм се паникьосвала при много хора.
Там ми е грешката. И все пустото как ли изглеждам, мъчи ме парадът с вечната усмивка...
Но има хора, които се справят.
Рисуването трябва да е под ръка с програми. Имам близка, която 5 години след образованието си учеше аутокади, фотошоп, корълдроу и разни други. Сума ти време не работи по специалността. Само че сега е намерила нящаква работа. Ако бях на теб, би записвала курсове.

burn22

Мнение от burn22 » 25 авг 2017 10:50

Нямам пари сега за курсове. Но и на мен с графичен дизайн ми се занимава.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 25 авг 2017 11:50

Гледай на тази работа като на нещо временно. Като ти стане постоянен договорът, може да изтеглиш потребителски кредит за целта. Амбицирай се. Ако щеш се ядосай на тази и направи всичко възможно да я накараш да съжали, че те е изпуснала....
Щях да ти казвам, че от 8 години насам нон стоп ме изненадват не кои да е, а близките ми. Видях колко е силна обичта, която ми парадират. Също съм огорчена. И не че не ме обичат... просто бягам от хора, които посягат и хора, на които съм критерий за успех.
Кариерата не е лошо нещо. Семейството, към което се стремиш.... ако бях провела такава терапия преди брака, доста щях да умувам преди да направя бебе. Не за друго, а защото с тия настинки нон стоп съм в ужас за тях. Понеже са спънка за развитие. Ставаш зависим от работещата половинка...
Аз раазбирам научните работници, отказали се от брак.
Но и с деца пак чувствам живота си осмислен. ...
...
Само да се разбирах с мъжа ми.
..
И все пак.
Децата не трябваше да са цел, а ефект.
Обичам си ги много, но не исках за преживяват това, което преживяха.
Ти си още лапе. Още годдина две поработи над натрапливостите. Не са нещо непреодолимо. Особено като имаш време.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 25 авг 2017 12:09

И психотерапевтично:
Ако гледаш неуспехите си през погледа на родители, бивша приятелка, ги виждаш като провал.
Докато през очите на психолог -просто борба за отселяване.
Поне аз виждам малка, но съществена разлика.
:P
Тоест аз и като клошар бих живяла примерно, но реакцията на майка ми би ме убила. Нещо такова.
Да речем, че ще се дам като положителен пример. Знаеш ли каква е бройката на психозите ми?
Аз не я знам.
И все пак се изправям и пак "идвам на себе си".
Важно е да знаеш, че и гласове имах по едно време, а сега съм ок.
Само сутрин след събуждане, тоя поток от мисли... обърнах му внимание:страх дали ще успея да се вместя в 4те часа за правене на обяд, ужасявам се, че все имам работа и не мога да извеждам децата.... но не е монолог, диалог бе, а план за деня и ужас от него. :P
Тоест и по-зле от тебе са се оправили, така че просто продължи да упорстваш.

burn22

Мнение от burn22 » 25 авг 2017 13:47

Давам всичко от себе си, но получавам доста телесни спазми. Даже апетит рядко имам. Щукне ли някаквя нятрапливост ако не я извършвам ставам точно като някакъв наркоман. А на тая хич не и и дреме. Разбрахме се че може да се чуваме понякога. Хем разбра че съм зле и психически. Уш се гласеше парично да ми помогнела. Но това бяха само думи, надали да го е направила. Но болката от спазмите и вътрешния дискомфорт са непоносими.

Отговори

Върни се в “Здрав ум”