ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Отключване на натрапчиви мисли след раздяла

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

fantagiro

Re: Отключване на натрапчиви мисли след раздяла

Мнение от fantagiro » 11 авг 2017 13:40

Но пък... понеже сред нас има и престъпници, да постави под съмнение спомените ти, явно е някаква тактика на психолога... примерно.
Друг е въпросът, че мен ме беше страх да не би наистина да съм имала някакви по-специални мераци към баща си на времето, тая случка... единственото, което ми е мътно на мен в спомените ми са подбудите, с които съм вършела това или онова.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

burn22

Мнение от burn22 » 12 авг 2017 10:14

Ами при мен нещата както обясних мисля че от отчаяние се засилват. Напоследък много започнах да мисля над въпроса че нямам поне едно дете. а съм на 28. И вчера нещо си цъках във фейса, и видях една моя бивша че е родила. А тя беше първата към която изпитах истинска любов. И напрово почувствах нещо между гняв и отчаяние. Все си представям как последната ми бивша, понеже вече започна хубава работа кариера. Че след 1на до 2ве г-ни и тя ще бъде бременна. И тези мисли ме сасипват, влудяват. Щукна ми да се ровя да проверя за най-първата ми дали имам във фб снимки с нея. Уш не намерих, но ми е щукнало че трябва да съм сигурен да проверявам. А имам чувството че ако и тя има дете ще полудея. Това ме кара да се чувствам някак много неспособен и зле. С последната бяхме цели 3 г-ни, и накрая нищо ей така. И се чудя къде збърках, и си обяснявам че липсата на пари също е много голяма причина. Мисля си тя сега има хубава работа, още малко ще се запознае пак с някой доходоносен и така. А аз имам чувството че все на дъното си седя. Явно с тоя объркан мозък, непрекъснато съм преповтарял едни и същи грешки. Та затова някак имам чувството че не мърдам, а не е така вече 4та г-на съм студент. Дано да завърша, но отчаянието че нямам деца някак доста силно ме е обхванало. С нея първите 2ве г-ни толкова много неща преживяхме че почти бях убеден че ще имам деца с нея, и ще сме заедно. И някак като поредно разочарование, и зарди това вчера че направих глупост да видя профила на др бивша с дете вече не ми дава нещо мира.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 12 авг 2017 13:43

Аз това го чувствам като някакво желание всички да те чакат.
Този, който се трови с хапчета, една година по-късно се ожени. Сега като се замислих може би не че не му е пукало, а го е направил на пук. Може някоя от твоите да е. Специално за този аз му желаех всичко най-добро, само да не го виждам повече. :P

Предполагам, че искаш семейство, не е точно завист, макар така да изглежда привидно?
:P историка по повод разказа ми за брачната трагедия каза:"-Заради едното е*ане да си съсипеш живота..."
Съжалявам, че не преодолях 100% "какво си мислят хората", преди каквото и да е генерално решение.
Мисля, че ти трябва да разрешиш вътрешните си противоречия. Мислех, че липсата на дете предизвиква натрапливостите ми... а то било себеотрицание и т.н.
Доколкото депресията от самотата... накак още не мога да си представя как живеят хората, които не чакат любовта.
Да го обясни психолог.

burn22

Мнение от burn22 » 12 авг 2017 14:47

Ами аз мисля че съм си изградил много погрешен модел, на следване и преповтарям нова и нова грешка. Дето ти казваш за това за любовта, днес си говорих с една приятелка за бившата и пак осъзнах че се имали много различия. И че това че тя доста пъти се е държала отдръпната от мен ме е провокирало явно и аз с времето да почна да го правя. И да се загледам по някоя друга жена. Но тези фобии свързни с проверките дето имам най-много ме тормозят. Трудно нещо е психиката, като бяга от контрол. Но започнах както споменха да ставам по-осъзнат. Може би си права че ако човек се излекува сигурно става много по-качествен човек по държание и разбиране от обикновенните други.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 12 авг 2017 16:47

При мен са парадокси. :P мъжът ми ми спира нета, после оборудва себе си и си измолвам. На басейн сме.
Аз не знам кога ценността:"искам да имам нещо завинаги от теб" се превърна в гонене на стандарти - да са умни, да са хубави...
Така трябваше да е, а не тревоги как да не са притеснителни като мен..Нещо като... толкова да я обичаш, че после да гледаш на малкото не като на по-добрата част от теб, а като съкровище като нея...
Тоест... аз дори съм позабравила този тип нагласа... трябва такъв тип любовен роман. :P че полезен за ориентиране.
Би било хубаво да си поговориш със Станчев за това как е правилно един мъж да подхожда към мисълта за дете.
Доколкото осъзнатостта... при мен наблюдавам нещо, което сигурно е едипов комплекс. Не искам да изпитвам злорадство или ако щеш възмездие в някои случаи, за да не приличам на майка ми. Мен понякога ме е страх от нея, понеже е способна да натрива нос така, както аз във фейсбук.
Напоследък, казах ти, позволявам си всякакви чувства, понеже нямам потискане, страх да мисля и така мога да осмисля плашещите чувства, да разбера същината им и евентуално да прикрия агресията или да я изразя.
Относно семейството... след драми и желание да не чувствам желание за взаимност и т.н. сектантският тип мислене направи решението ми за брак съвсем налудностно. Обичам децата ми като част от мен. Ако ги обичах като част от баща им... това щеше да е съвършенство.
:P
Но по принцип нямам проблем с отглеждането и на чужди деца.

burn22

Мнение от burn22 » 12 авг 2017 18:17

Аз се чудя в днешно време възможно ли е да се срещне човек, с когото така да си допаднете че да може да продължите до края. Сякаш винаги единия иска повече от другия, без да мисли че и на другия силите се изчерпват. Чудя се вече такова нещо като любов има ли. Изгубих отдавна сякаш това чувство. Та затова се питам, трябва ли да чакаш любовта, за да имаш деца. Въпреки че и паричната страна е много важна. Някак всеки се е съсредоточил в кариерата, или във отчаянието си. Нещо никаква човещина не виждам напоследък. Някакво хейтърско отношение, щом човека дето е бил до мен 3 г-ни ме заряза като едното нищо незнам даже какво да очаквам вече. Май ще си остана сам като гледам ако не си намеря добре платена работа, или не замина в чужбина. Така един приятел си намери прителка. А тук нещо никак не му вървеше.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 12 авг 2017 21:07

Много хубав пост си изтрих сама. :P
За любовта мога само да гадая.
На мнение съм, че когато човек е наясно със себе си, умее да отстоява голяма част от желанията си, но също и да угажда се случват нещата. Но не и когато постоянно се жертваш за половинката.
Ти си млад и имаш време да преосмислиш всичко.
Детето трябва да се ражда когато чувстваш че ще имаш нещо от половинката си завинаги, а не като по добрата част от теб. Понеже за мен децата са по-добрата част от мен, но не и нещо скъпо от мъжа ми. :P
Не знам кога децата се превърнаха в нещо като гонене на стандарт - да са умни, да са хубави, да имат това от него, онова от мен.... ще ми се някой с ей такава нагласа да напише разказ - децата като скъп подарък от любовта на живота.
А за чужбината... аз съжалявам, че не се махнах на 25.
Пробвай докрай. Имаш време.
Доколкото че сте имали различия... с мъжа ми сме така. Постоянно се заяждаме.
Не знам колко ме понася той. :P
Не мисля, че това е нормално.

burn22

Мнение от burn22 » 13 авг 2017 17:15

Права си, аз чувствам че всичките ми натрапливости сякаш идват от несигурността в бъдещето. И стараха че няма да си намеря работа. И всичко друго така сякаш се засилва. :/

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 авг 2017 23:21

Това, което аз правя като грешка, когато работя е да мисля за: как говоря, как изглеждам, дали изглеждам луда, ама пропуснах да видя, че съм сси пръснала нещо на блузата и има петно/като днес :P , излязох на "юруш :P "/, си мислят, съм мърлява, зъбите не са ок, с тоя тен ше се разбира ли, че съм българка 3-4 поколение поне, ... какво още?, а , да- в какво настроение е човекът, характер -надут, свит... а вместо тия глупости можех да акцентирам върху дейността, която изпълнявам. Липсва ми концентрация, когато съм с хора, понеже съм научена да съм изцяло отворена за другия, тоест... моите мисли като остана сама.
Ако успееш да се концентрираш над работата, а не над себе си... /имаш план, по който работиш.... домакинстването ми, чантата ми лека по лека се организират. Изхвърлих всичко, което е овехтяло миналия път и сега е по-лесно и често/

fantagiro

Мнение от fantagiro » 14 авг 2017 17:28

С две думи... ако ще стани бояджия Макар да е малко вредна работа.... то и седенето до рс води до схващания. Лесно няма. Тоест... до етапа, в който ти кажат измажи, боядшсай... да си перфектен.
С натрапливости каквото и да учиш е малко трудно заради деконцентрациято но мисля че научиш ли... няма да остане следа от тях ако спиш редовно.
Въобще... кариерата е важна брънка от семейната хармония.
Не че взаимността е маловажна, но.... аз се чудя кой не мога да понасям повече - майка ми или мъжа ми. :P Тоест... не е до пол, а до характер.
Навъсих се и изчезнаха всички та си върша нещицата на спокойствие.
Хич не се отчайвай. Да съм на твоите години.... и знаех последиците....щях да се насоча към кариерата.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 17 авг 2017 17:18

Ммм... вместо да казваш на детето си "говори уверено", го научи. Знанието дава увереност.
Чувствам се в натрапливи моменти с излишни мисли.
Ненужни по-точно.
Моето детство изобилстваше от "грябва да говориш уверено"...
Мога да отворя друга скоба за психолозите, които всяват неувереност у родителите с трябва.
Такова теоретично.
Бяха ми казали за Фройд и зет му да чета, как хората се заблуждават с весъществуващи чувства. Днес четох, че определени черти могат да се проявят само чрез създаване на илюзии.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 17 авг 2017 17:23

Научи детето си на занаят. Имах предвид. Откакто напипах вярната психоанализа, неувереността ми за това коя е действащата изчезна.
В лека депресия съм. Чакам да се задейства склерозата пак, за да се влюбя. :P това е противосуицидно средство. Като му се изчерпа срокът на годност.... не знам как позволих да не ме вълнува изкуството. Коригирам си изблиците вкъщи чрез латекс. :P

burn22

Мнение от burn22 » 19 авг 2017 19:43

Аз се чудех, дето споменах за тая приятелка със ПР. Тя напоследък е много негативна, опитвам се да и помогна. Ама имам чувството че много ме натоварва. Аз самия още не се чувствам ок, а и ми предстоят много неща дето трябва да свърша. Но не мога да я изоставя, искам да я накарам да повярва в себе си. Та и зарди нея на моменти получавам натрапчиви мисли. Но то май от тях отърване няма :lol: Сигурно главата тря си отрежа. А иначе ти доста неща си осъзнала. Права си, иначе че колкото по-надвивам тоя ад все едно по-силен ставам. Трудно е израстването, стигне ли се до борба с натрупаните през г-те негативи окови, и какво ли не.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 19 авг 2017 21:42

Имах една приятелка с ПР. Като влязат във филм са ужасни. На нея й помогнаха приятели, които гледаха по-леко, повърхностно на живота. Аз все се отвличах в сериозни разговори. Отскоро почти имам самообладание. Днес малката падна и вместо да истерясам ппесякох и на мъжа ми воплите, изисквайки инфо какво е ударила. :P Днес цял ден съм под напрежение. Правиха покрива и нагряваха нещо, бутилката с газ нещо й стана, та за малко пак да станат поразии. Нямало е как да остана равнодушна. Тук винаги всеки ден нещо гадно се случва. Като знам че и в Джермани са едни пиромани....
Да не говоря, че когато не споделям с майка си проблемите си, животът ми не изглежда провал, а борба за оцеляване.
Не ми допадат тези негативни чувства към нея. Но пък да я моля да сменяме темата предпазва от караници.
:P

burn22

Мнение от burn22 » 19 авг 2017 22:13

При нея проблема е че имат проблем с бившия си и не се откъсват един от друг. Мине време не мине, и той не е добре с главата. И става мазало, само и говоря да го остави тя не чува. А и дължи пари и то до колкото разбрах доста. Уш понякога се съгласи че няма да се виждат после той се появи от някъде и пак им почват проблемите, или е той или тя. Даже и е посягал, тя и тя кат мен без работа останала. И незнам и на нея как да и помогна вече. А и много почвам да се напрагам покрай всичко това и аз имам проблеми. Но много тегаво, незнам до колко ще мога да издържа още.

Отговори

Върни се в “Здрав ум”