ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Какво се случва с мен

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

jessikkka@abv.bg

Какво се случва с мен

Мнение от jessikkka@abv.bg » 02 мар 2017 23:07

Здравейте декември месец родих преждвеременно в 7ми месец бебенцето беше с прекъснат хранопровод и животоспасяваща операция след която всеки ден казваха че е ден за ден не се знае дали ще живее на бъдни вечер казаха,че органите му отказват и може да почине така всеки божи ден мъка и притеснение.На нова година през ноща изпаднах в криза че приятеля ми е виновен за детето и си помислих,че искам да го убия и от тсм се почна кошмара неможех да спя и ме стягаха гърдите.Отидох на психиатър и постави диагноза депресия изписа ми антидепресант и удпокоително вече ги пия втори месец и от тях се чуствам още по зле започнаха натрапливи мисли и мисли за самоубийство откакто ги пия все едно нямам чуства като призрак днес бях на психотерапевт посъветва ме докато не стане ясна съдбата на детето да си изживея болката и да спра лекарствата от тях постоянно ми е напрегнато замаяна съм и забравям как да постъпя?

д-р Георгиева

Re: Какво се случва с мен

Мнение от д-р Георгиева » 04 мар 2017 15:49

Здравейте!

Съжалявам за случващото Ви се. Надявам се нещата да се развият благополучно. Това е изключително стресов момент за Вас и е нормално да изпитвате такива емоции. Важното е да не ги задържате в себе си. Споделяйте с Вашите близки мъката и притесненията си, опитайте се да "излеете" безпокойството и неприятните си емоции навън, било чрез сълзи или друг вид експресия. Задържането на тези чувства само би им придало по-голямо значение. Моето мнение е, че психическата наслага е по-важна от медикаментозната терапия, но смятам, че за момента и двете са необходими. Ако сегашната терапия не Ви понася добре, обърнете се отново към психиатър.

Поздрави!

jessikkka@abv.bg

Мнение от jessikkka@abv.bg » 28 авг 2017 14:16

Здравейте поднових лечението при психиатър преди три месеца предписаха ми анафранил 25мг 2 пъти дневно и клонарекс 0.25 1 на ден.Добрата новина е че бебенцето се стабилизира за сега но не е в къщи в дом е докато стане време за сърдечна операция.От лекарствата изобща не се чуствам добре като ходещо зомби а най-лошото е че не изпитвач чуства към никого дори и към детето дво дни бях в дома затворена в стая с него но мислите ме подлудяваха много дълбоко в себе си знам че е всичко за мен но немога да го осъзная.Седя в къщи и немога да си намеря място от вина че не изпитвам чуства че съм егоист страх ме е да се върна на работа страх от всичко постоянно мисля ума ми е ангажиран нон стоп забравям какво съм правила преди 5 мин дори едвам пиша свързано вече не се и изразявам добре как да се справя

fantagiro

Мнение от fantagiro » 28 авг 2017 16:20

Аз не мисля, че не изпитваш нищо към бебето. Просто си в ужас. Мен най-много ме мъчи, когато не знам как да им помогна или пред какво съм изправена.
Не те ли пускат за повече около него?
Това, което трябва да направиш сега е да се погрижиш за себе си. Също... когато си при бебето му говори . Не си мисли, че не разбират. Те се водят по емоциите, тембъра. Трябва да си оптимист, че всичко ще се подреди. Пък каквото стане в крайна сметка. Наскоро успях да спра да се тревожа и да почна да си казвам, че правя каквото трябвва, а какво ще се случи е друг въпрос.
Сблъсъкът с болест на бебето е момент в който се замисляш за смъртта.За тия неща ти трябва терапевт. Психиатърът ти терапевт ли е?
Моите са си здрави, но ужасът когато боледуват не е по-малък.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Отговори

Върни се в “Здрав ум”