ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

На ръба съм

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

flyaway

На ръба съм

Мнение от flyaway » 26 апр 2016 19:33

Здравейте, мили хора! Пиша Ви с надеждата да ми помогнете, да ме изслушате или просто да ми дадете съвет. Намирам се в една ужасна безизходица и за съжаление няма кой да ме изслуша, няма кой да ме разбере и подкрепи. Имам постоянни притеснения, че съм болна и по-точно, че съм заразена с ХИВ. Не минава и ден, в който да не се събудя с тази мисъл. Направих си 4-ри теста- негативни, но спокойствието не идва. Аз съм на 25 години, работя на три места, уча. Преди бях дейна, мотивирана и целеустремена, а сега не остана нищо от това момиче. Причината за съмненията ми е скъсан презерватив с бивше гадже и целувки с друго бивше гадже, което се оказа НАРКОМАН и не спря да ме лъже през времето, в което имахме отношения. Накратко историята е следната. Заминах преди около 3 години на морето, за да работя докато следвам. Там срещнах човек, в когото силно се влюбих и явно липсата на здрав разум ми попречи да видя ясно нещата. От самото начало усещах, че нещо с него не е наред, често сменяше настроенията си, понякога стоеше депресиран и дръпнат без причина. С него не сме имали сексуални отношения, а само целувки. В последствие разбрах, че момчето има сериозни проблем и с алкохола и наркотиците. Веднага прекратих връзката си с него и след дълго страдание забравих за него. Месец-два след него обаче започнаха да ми се появяват червени петна по дланите, започнах да чета в интернет и видях, че това е симптом на сифилис, спомних си, че той е употребявал наркотици и е имал безразборно сексуално поведение. Тогава просто полудях, не бях на себе си. Това продължи около 9 месеца и петната изчезнаха съвсем, аз забравих за тях и всичко беше окей. Намерих си друг приятел, с когото сме водили полов живот само с презерватив, но последният път той се скъса и остана в мен. Това момче също ми беше споделило, че е пробвало кокаин. Така след всички тези емоции дълго време не бях на себе си. Някак успях да се успокоя и започнах живота си отново. Работих, действах, за да осъщества мечтите си, записах магистратура. Един прекрасен ден обаче първият мъж ме потърси и ми сподели, че още тогава е бил инфектиран с хепатит Б. Много се изплаши, направих си тест- отрицателен. В последствие обаче си спомних за наркотиците, за обривите по ръцете и изпаднах в ужасна дупка, бях убедена, че съм заразена с ХИВ или сифилис или от него, или от другото момче. През цялото това време започнаха едни състояния, за които четях в интернет и всички свързваха с ХИВ-инфекция. Получих много тежък вулвит с разранявания, който се излекува бързо, но всички гинеколози свързваха със срив в имунитета. По-късно започна едно изтръпване на два от пръстите на краката, болки в пръстите на ръцете и температура от 37 градуса, която не успявам да сваля вече 7 месеца. Започна една тежест в гърдите, свирене, болки и се ужасих, че имам туберкулоза или пневмония, свързани с ХИВ инфекция. Симптомите продължават, гърдите ме болят, а личната ми лекарка не ми назначава изследвания. Отделно получих обрив, който много ме сърби. Според лекарката е контактен дерматит или невродермит, който се получавал при срив в имунитета, появи ми се и херпес на устната. Последно си направих тест за ХИВ преди месец- година след контакта ми със скъсания презерватив- беше негативен. Но аз не мога да се успокоя, не мога да приема резултата. Започнах дори да мисля, че негативен не значи отрицателен, буквално се побърках. Междувременно човекът, с когото се целувахме ми звъни редовно, постоянно ми говори как му правят изследвания за енцефалит, как има пневмонии и колко е болен. В момента лежи в една от най-големите психиатрии за зависимости. Не знам как попаднах на него и как не разбрах по-рано какво се случва. Това, че ми звъни и ми говори тези неща ме смазва психически, плача постоянно, болят ме гърдите, свирят, температурата не спада, не мога да работя, не мога да седна да уча за изпити. Всичко това се усложнява и от проблеми на работа, проблеми с майка ми и безпаричие, защото отскоро съм на квартира и средствата ми не стигат, плащам си сама обучението и понякога всичко много ме изтощава. Ако има значение имам ужасен страх от болести след като баща ми почина от рак, тогава бях на 16. Мили хора, какво да правя, моля Ви, кажете ми!Направих си 5 теста за ХИВ и все негативни, а аз не вярвам, защото все имам състояния, които свързват имунен дефицит, чета в интернет и се побърквам. Отделно си внушавам, че негатив не значи, че съм отрицателна. Имам сериозен проблем, къде да отида, на кого да кажа? :(

flyaway

Re: На ръба съм

Мнение от flyaway » 26 апр 2016 19:50

Забравих да спомена, че ми откриха инфекция с цитомегаловирус, заради когото си мисля, че съм развила нещо автоимунно понеже ме болят пръстите на ръцете. Заради автоимунното заболяване мисля, че ми е срината имунната система и не ми откриват антителата за ХИВ. Страх ме е и че обривът, който имам е херпес зостер ( получаващ се в следствие на ХИВ) и личната ми лекарка не е достатъчно компетентна да го разпознае.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 апр 2016 09:23

Щом като 5 теста са ти отрицателни, значи нямаш спин. Но пък четох, че тая бактерия също се мори трудно.
Тя ти е причинила тези симптоми явно.
От друга страна... онзи прави пневмонии заради наркотиците. На такива черния дроб им е трагедия, предстои му цироза, поне по това, което на мен са ми казали.
Защо му вдигаш телефона?
Тази бактерия пише в темата за спин как се мори, имаше някой, който се тюхкаше, че трудно се преборва.
Иначе за страха от болести... Трябва да си намериш някой, с който да ти е забавно, никой не излиза жив от живота...
Тая възраст е една такава, почваш да умуваш за смъртта. Примири се, не мисли за нея и се забавлявай.
Не можеш да си представиш колко е хубаво, че си на квартира, далеч от всякакви роднини и имаш възможността да правиш, каквото си искаш.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

flyaway

Мнение от flyaway » 29 апр 2016 10:11

Благодаря ти, Фантагиро. Спрях да общувам с него, блокирах му номерата, защото ме търси. Надявам се скоро да отмине този период и да успея да се справя с него, защото не съм пълноценна нито в общуването си с хората, нито в работата си. Думите ти, че никой не излиза здрав от живота, са самата истина и като се позамислих си права. Общо взето усещам как все за нещо се тревожа, живея в непрекъснат стрес, което не е нормално за един млад човек. Иска ми се да се справя без лекарства и психиатри. Може би ще започна да ходя на психолог и да спортувам повече, за да не мисля повече за този човек. Ако имаш други идеи как да си помогна ще ти бъда благодарна.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 29 апр 2016 16:27

Не е зле да посетиш такъв, чисто и просто, за да си направиш една преоценка на живота, кое ти е важно, и как да се справиш със стреса.
Тя тревожността е признак и на отговорност, но... ако можех да върна времето назад, щях да направя като теб - да посетя психотерапевт, за да се науча да не се тревожа за дреболии. Аз и си бях долу - горе такава, спомням си как в началото, когато прописах в един друг форум, обяснявах как се стремях да не се тревожа за нещо, докато не се случи( Така беше, когато имах изпити например) Съжителството с невротици променя човек, понеже малко или много се повлияваш от неговия характер.
Такъв тип хора като приятеля ти са мухльовци. Може да почне да те търси за пари, затова не си направила никак лошо, че си го отрязала.
За стреса... ако можех, аз щях да отделям поне всяка събота да ми е свързана с: дискотека или излет сред природата, кръчма, клуб... нещо в този дух.
Предполагам, че имаш някакво хоби- ако си го зарязала, поднови го. Да знаеш само как съжалявам, че не съм продължила да упорствам с китарата... най - малкото понеже гласът ми е нисък, поне учител по китара можеше да съм като друга работа не мога да си намеря.
Спорт - два пъти седмично.
Някое момче, което няма следи от наркотици по ръцете ти пожелавам...
Също и нова сентенция си имам:
"Да те обича момче означава, когато го помолиш да ти подаде чашата с вода да не те гледа като препушил с марихуана".
:P
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Отговори

Върни се в “Здрав ум”