ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Депресия

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

postalcho

Депресия

Мнение от postalcho » 22 мар 2016 19:59

Здравейте на всички,на 21 години съм.До сега не бях изпадал в депресия,но ето че се сблъсках с нея.По принцип съм емоционален човек,но винаги съм се опитвал да сдържам емоциите си не ме питайте защо.Та така аз ръстях започнах с фитнес да се занимавам ,завърших училище записах се да уча в университет(задочно) на ред с това и работех. Изобщо бях много позитивен човек и винаги гледах от хубавата страна,сменях си хобитата бях много активен като цяло.До тук всичко добре.Започнах да работя на 12 часа за около 2 месеца дневна-нощна и почиваш 1 ден. Последните 5 дена от тия два месеца аз взех да се чувствам много изморен,замаян,зрението ми беше едно странно все едно през очила гледам и си мислех,че няма да мога да издържа,а трябва ше ,защото пък след това щях да ходя само на лекции в продължение на 2 седмици.По време на тия 2 седмици аз пак имах тия симптоми.Та реших да си дам почивка един месец.Уви обаче промяна нямаше даже по-зле стана. Съня ми се развъли будех се напрегнат ,дразнех се по начина по ,който виждах мислех,че нещо със зрението ми има.Имаше нощи,в който не заспивах , вдигах кръвно ,вэех да не излизам от нас.Започнах да чувствам дискомфорт в лявата част на гърдите в следствие на ,което си помислих,че ми има нещо на сърцето.Реших да отида на лекър ,направиха ми изследнания , кардиограма , всичко си беше наред.
А,аз се чувствах гадно...Започнах да пия валериана и да се боря с безсънието чрез билкови чайове.Успявах до някъде .Започнах да не чувствам удоволствие от хобитата ми ,получавах нещо като паник атаки,чувствах една постоянна тревога,натрапчиви мисли ми се появиха.И така минаха 4 месеца.Някой симптоми изчезваха ,но други ги заместваха ,а сега съм с апатия,тъга ,плаче ми се много често,понякога нищо не чувствам ,чувствам се непълноценен и трудно мисля (концентрирам).Предполагам,че нервната ми система се претовари и всички емоции изчезнаха,поне приятните де.
Ако може да ми дадете някакъв съвет.Дали мога сам да се справя ?

rozza

Re: Депресия

Мнение от rozza » 23 мар 2016 19:32

И вие разбирате, и за всички е ясно, че сте преуморен, че сте нарушили режима си на труд и почивка. Ако не е късно, просто се върнете към стария си начин на живот, учене, забавление, спорт. Не се правете на супермен, да успявате навсякъде, защото си има цената. Понякога е по- добре човек да се откаже от нещо, което не му е по силите, отколкото да получи уреждания за цял живот.

postalcho

Re: Депресия

Мнение от postalcho » 24 мар 2016 08:19

Много сте права аз се чувствах като супермен и се опитвах да бъда добър във всичко ,с което се занимавам и ми харесва да го правя.Трудно приемах факта,че съм сгрешил.И ето ме сега с абсолютно нищо не се занимавам ,вярно ходя на лекции ,но нищо не вдявам защото не ми е интересно..Пък и памета ми изневерява и имам чувството,че мозъка ми схваща по бавно и трудно следя мисълта.Надявам се и аз да не е късно да се върна към старото ми аз с това изключение ,че съм си взел поука от станалото.

Отговори

Върни се в “Здрав ум”