ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Лоши милси към близки хора

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

linna_dimitrova

Лоши милси към близки хора

Мнение от linna_dimitrova » 18 яну 2016 12:11

Здравейте! Аз съм момиче на 15 години. От около 1 година и нещо имам лоши мисли към близките ми хора- майка ми и баща ми, мисля им злото и си мисля, че искам да ги нараня, но аз всъщност адски много ги обичам и не искам това да се случва. Много се притеснявамхот състоянието ми. Притеснявам се да споделя на някой, защото знам, че ще ме помислят за луда.Сега съм осми клас, а с тези мисли в главата не мога да уча по нормален начин. Тези мисли започнаха около преди година и половина, от както двама мъже ме гониха и викаха рано сутринта. За мен това беше шок. Много често сънувам кошмари. Лошите мислих се появяват сутринта и вечерта. Не знам какво да правя. Луда ли съм?! Много се притеснявам. Моля ви дайте ми мнения и съвети какво да правя! :cry:

Lidi

Re: Лоши милси към близки хора

Мнение от Lidi » 24 яну 2016 08:31

Почти всеки човек е минавал през такъв етап в живота си. Някои успяват да се справят сами, други с помощ от специалист. Важно е да се справиш по един или друг начин. На майка си и баща си няма да навредиш, но на себе си, с лошите мисли, би навредила.
Разбирам те напълно!
На всяка лоша мисъл, противопоставяй с добра. Повярвай ми, колкото и нелепо да звучи, в един момент на човек му писва да мисли и едното и другото и някак от самосебе си успява да игнорира лошите мисли и да гледа с усмивка напред. Ще мине време, после ще се чудиш сама на себе си, и дори и моментно да помислиш за нещо лошо, противопоставиш ли с добра мисъл, за секунди ще игнорираш лошата мисъл и ще излезе от главата ти.

Трябват ти повече положителни емоционални събития, с които да забравиш изобщо за лошите мисли. Някои успяват дори само като се влюбят, други с приятни занимания, хоби и всичко което им носи любов, хармония и положителна енергия.
Търси начин да се справиш. Ако не можеш сама, потърси човек - специалист. Най-малкото психолог. Няма да те укори, няма да те обвини, а ще ти помогне. Нито си първата, нито си последната, която минава през това.
Кураж и бъди щастлива!

д-р Станева

Re: Лоши милси към близки хора

Мнение от д-р Станева » 30 яну 2016 02:01

Предишният коментар е доста изчерпателен! Не се притеснявай да споделиш проблема си с родителите си! И потърси психолог...не оставяй нещата така. Тези неща могат да бъдат лекувани и преодоляни! Успех!

Отговори

Върни се в “Здрав ум”