ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Амнестичен синдром от антипсихотици!

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

fantagiro

Re: Амнестичен синдром от антипсихотици!

Мнение от fantagiro » 12 яну 2016 20:08

Ако може той самият да проследи дали се е случило нещо в реалността освен смяната на хапчетата. Мен може да ме сдухат и заплахи за атентати и прочие...
- Относно телевизията, бях чела, че деца с епилепсия получават епилептичен припадък от определени детски.
- Като се има предвид, че всичко в човешкия организъм се развива върху основата на "навика", мисля че напълно доказах защо чувствах мислите си като "вихрушка".
:P

Да гледам много малко телевизия, в малки дози един вид, не ми пречи.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 12 яну 2016 20:10

.... понеже не съм безмозъчно същество, осмислям всичко в тв. Мъжа ми е телеман. :P :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 12 яну 2016 20:20

Също така, наркоманите пият халоперидрол, акинетон, депакин, еголанза и прочие, когато няма откъде да си набавят доза. Което е показателно за мен. Като прочетох това... каня се да пуша някога една марихуана, за да знам поне как е, че и да ми попадне такава, няма да разбера ако съм пушила. :P

Анна Николова

Мнение от Анна Николова » 12 яну 2016 21:15

Каква всъщност ти е диагнозата, и с какво се лекуваш?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 12 яну 2016 21:40

Ами според последното, което наблюдавам от администраторите в европея, съм биполярна.
По мое усмотрение, а и психотерапевтът беше писал, това, което ме е травмирало само е еволюирало в различни психиатрични симптоми.
На мнение съм, че съм имала ОКР, но го преодолях в последните две години като се изключи, че разсъждавах над възможността все пак да има прераждане. При условие, че го направих от гледна точка на три науки, би трябвало да се приеме за научен опит за обяснение, а не за психично заболяване.
Тази рязка промяна в настроенията си я обяснявам с това, че направо бях забравила какво е да се чувстваш спокоен...
Бях забравила да се усмихвам. Първо ми бяха напълнили главата с глупости, че мога да урочасам децата си, после пък понеже не бях много сигурна как да им се радвам, спрях да им се радвам въобще, докато не разбера заболяването си.
В крайна сметка, влюбих се, почувствах ей това изливане на течност в мозъка, което може да е било естествен морфин, или пък окситоксин - хормон на щастието, изпаднах в еуфория, която долу горе сега увладях до добро настроение, което варира все още, но освен това имам дни, в които се чувствам спокойна и не са никак малко.
Мисля си, че е било най - обикновено ПР в началото.
Затова казах... да си осигурява спокойствие възможно най - често, да възстанови това чувство на спокойствие. Това направих аз.

Анна Николова

Мнение от Анна Николова » 12 яну 2016 22:09

Благодаря за препоръките, но положението е изключително тежко, т.к човека не може да се обгрижва сам в момента. Радвам се,че се справяш с толкова неприятни психични изживявания, без значение точната диагноза.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 12 яну 2016 22:17

Освен това, каква е тази диагноза: органично разстройство, при което болният не може да бъде накаран да се изкъпе?
Моите наблюдения са съвсем други.
Поне в моя район, едно време по традиция, когато някой почине, близките му не се къпели в рамките на четиридесет дена! Майка ми си спомня как са воняли.
Представи си само колко са държали на хигиената.
Също така... едно време имало режим на водата. Възрастните са малко скарани с водата, особено баби и дядовци, не смятат всекидневното миене за препоръчително.
Когато кажеш на такива хора, че вонят, реагират остро, но не вземат мерки.
Също така... някои имитират до последно тези баби и дядовци. Например, баща ми казваше: "Татко пиеше, и аз ше пия до последно."
Аз помня, че например, сестра ми донесе списание, в което пишеше, че "зъбите се мият два пъти - вечер за здраве, сутрин за красота".
На колко години е близкият ти?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 12 яну 2016 22:18

Не може да ходи сам и до тоалетна ли?
Ако е така, би трябвало да се провери за:
лаймска болест
инфаркт и инсулт
тумор в мозъка
как е с тромбоцитите
множествена склероза

fantagiro

Мнение от fantagiro » 12 яну 2016 22:32

Освен това чела съм за ефекти от антипсихотици - мигновено отказване на крайниците.
Възможностите са две: ефекти от хапчетата или множествена склероза.
Спрете ги, ако се оправи, ще го изчакате да му мине ефекта от хапчетата - оставете го да прави, каквото иска, но му обяснете да не си посяга на живота, че това е преходен етап от хапчетата...
Ако е МС... тук не знам какво се прави.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 яну 2016 01:00

Аз бих му поставила диагноза множествена склероза.
Противодействието е... упражнения и що годе здравословен живот, но на време.
Чета ги симптомите си и не вярвам на очите си.
Витамин С и чайове за бъбреците.
За мен това е решението, дори за МС.
Не виждам какво друго би прочистило, ако са тромби в мозъка.
Ако са глисти... тиквени семки или операция.

fantagiro

Д-р Цончев

Мнение от fantagiro » 13 яну 2016 16:22

Д-р Цончев, макар че съм леко обидена от пълното ви пренебрежение, смея да кажа, че нито един лекар няма да се сети да ми каже да спра и за миг да ходя по студените плочки боса.
Леля ми между другото беше в хирургично отделение, така че :P имам достатъчно ген, за да ступам зъболекаря.
Същевременно.... за да спре БАР да прераства в хипохондрия, трябва това да е последният ми пост.
Публично.
Ани... ако успее да се възстанови, трябва да води здравословен живот и да прави упражнения. В зависимост от това на каква възраст е... да рисува.
Също така... да слуша Шопен.
От време на време си пускам и метъл.
Ирландска музика.
И други в този дух, има разхвърляни разни линкове с мелодии, които ако положението не е съвсем трагично, ми изправят настроението.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 яну 2016 21:36

Не е пренебрежение, но при количеството текст, който публикувате нямам физическата възможност да чета всичко...

fantagiro

Последни въпроси и съм аут от форумите :D

Мнение от fantagiro » 15 яну 2016 23:12

На мене ми е пределно ясно, че трябва да си зарежете пациентите и само да четете, ако решите да правите това.
Въпросът ми беше целенасочен: според вас това изтичане на течност в мозъка, отпред, където се намира хипоталамус, там, където се намира евентуално допамина и серотонина, какво е според вас, ориентировъчно:
- субективно усещане
- или е възможно да е спукан капиляр, прединсултно състояние, на мен ми трябва ориентир само, аз ще преценя кое от всички е. Не знам защо лекарите се страхуват да допускат, честно казано, струва ми се, че пациентът само може да помогне в определянето на най - точните симптоми.
Също така... може ли да ми кажете, в общия случай ДЦП на какво се дължи - срастване, унищожаване или парализиране на мозъчна тъкан?
И повече нямам въпроси. От тук нататък имам ли - ЯМР, нищо друго не може да е толкова точно.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 16 яну 2016 11:03

:P Ми да бе... Вижте сега какви хубави неща се получиха с писане. Може да са верни, а може и да не са обаче...
Ако за моето "завихряне" на мислите е виновно тв, то би следвало, че дете с ДЦП ако гледа детски, би трябвало във времето да започне да говори и мисли по - бързо, с изключение на случаите, в които детските предизвикват епилептичен припадък - да бях чела и за такъв случай.
Като гледам децата си как имитират говор, движения, пресъздават ситуации в реалността...

Отговори

Върни се в “Здрав ум”