ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

хомеопатия за нерви - помага ли?

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Nasseto_K

хомеопатия за нерви - помага ли?

Мнение от Nasseto_K » 04 ное 2015 14:36

Сигурен съм, че антидепресантите и успокоителните са голям шит, обаче и хомеопатията ми се струва ала-бала.
Някой има ли опит с хомеопатично лечение на нерви и стрес?
благодаря

fantagiro

Re: хомеопатия за нерви - помага ли?

Мнение от fantagiro » 06 ное 2015 20:01

Не съм пробвала. Това, което основно ми помага е да правя нещо необичайно, нещо извън рутината.

Сега малко спам:
При условие, че от две години насам може да се каже, че практикувам изследователска дейност :P в посока нерви, пси разстройства и т.н., бих казала, че хомеопатичният подход спрямо човек е най - правилен. Тоест на мен хомеопатичния подход ми се струва, че е индивидуалния подход към пациента, за който наскоро прочетох, че навлизал в България.
Чувала съм, че когато отидеш при хомеопат, при първата среща те разпитва не само за теб самия, а и за най - близките ти - заболявания и т.н. Едва ли не цялостен статус ти прави.
Изградих си резерви към хомеопатията, тъй като мисля, че когато се провежда психотерапия при хомеопат, се говори за божествени енергии? Когато човек се остави да вярва, си е като да го оставиш в позиция "вяло протичаща шизофрения".
Иначе само бегъл поглед в анатомията на човека, ми беше достатъчен, че всички физически заболявания започват от...скорбут, във всички случаи, в които детето е здраво родено, без отчетени аномалии.
Психическите заболявания се обобщават с понятието "посттравматичен стрес", а симптомите независимо какво изражение имат, се заключават в проблеми с околната среда и липса на витамини, които се "изяждат" при стрес над здравословното ниво, за което говорят психолозите.
В крайна сметка, когато поставят на човек диагноза психическо разстройство, не му ли кажат, че стресът изяжда витамини и така се развива скорбут, който пък от своя страна води до артеросклероза, чиито подразделения пък са диабет, рак в най - различни органи, бъбреци и т.н....
След цялото това лутане, се оказа, че една правилно проведена психотерапия и психоанализа за срок от една година още преди шест години, със стряскане на мъжа ми, че съм пред анорексия, с наличен скорбут - което се е виждало от напуканите ми ръце, а и като цяло бях обезводнена...
Освен това вече спим в друга стая и сънят ми е перфектен.
Не бях съобразила, че освен че двата контакта са един срещу друг, на нивото на главата ми в легнало положение, отдолу пък се намира помещението, в което е ел.табло... Значи... проектанта... то аз не съм проектант, но за един ден, щях да ги съобразя тези работи.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 ное 2015 20:03

Ако всичко това беше направено, щях да бъда още здрава.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 ное 2015 20:15

*** Етично е следното: в процеса на терапия, когато човек открие с помощта на терапевта си, необикновените си заложби, терапевтът чрез държавата да подсигурява адекватно обучение и в последствие работа на пациента. Каква файда има, че съм нормална, ако съм с диагноза, заради която работодателите ще ме избягват? Обезсмисля се психотерапията, защото човек няма ли пари...
Също така, психотерапия трябва да има възможност да се извършва на кредит. Тоест... след обучение и намиране на работа, в продължение на една година се удържат пари от работника, за да си заплати за психотерапията. Ако тя е проведена правилно, той ще бъде съвестен работник и коректен във връщането на задълженията си.
:P
Какви са тия работи да обикалят някои пациенти от терапевт на терапевт, в стил "Аз съм волна пеперуда и летя от цвят на цвят".
Абсолютно същото положение и със зъболечението... имплантите! представяте ли си - със срок на годност от две години, колкото един синтезатор касио, на който още на 7-8 месец взе да му блокира единия клавиш.

pepimili
Контакти:

Мнение от pepimili » 25 юли 2016 10:56

Към всичко трябва правилната нагласа и и подход. Нужно е усилие то твоя страна, естествено освен помощта от специалист. Успех
Който не знае нищо, в нищо не греши. https://www.ferratum.bg/

Отговори

Върни се в “Здрав ум”