ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

ускоряване на мисълта

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

pac1

ускоряване на мисълта

Мнение от pac1 » 25 яну 2015 23:16

Здравейте!
Винаги съм получавал много добри отговори в сайта и затова реших да се обърна отново към вас за съвет.
Имам нужда от някакви добавки за ускоряване на мисълта или така да го нарека нещо което да стимулира мозъка ми, защото от известно време чувствам забавеност: не мога да си спомня неща, които са ми необходими на момента, често забравям, разсеян съм, чувствам умора, сънливост. Не знам дали има връзка с това, но имам и шум в ушите било то остър или тъп.
Нека отбележа, че съм мъж на 25 години.
Предварително ви благодаря за отговорите!

миро83030709

Re: ускоряване на мисълта

Мнение от миро83030709 » 07 авг 2015 21:52

Здравей!
Аз имам сходен проблем,макар че при мен е може би прекараната ЧМТ.
Препоръчвали са ми омега 3 мастни киселини,пробвал съм ги-наистина сякаш има ефект.По това време бях на училище,работех и същевременно завърших курс по английски успешно.По мое мнение тези хранителни добавки са помогнали,обаче аз имах огромна мотивировка и амбиция да го направя .Така че ,трябва и ти да ги имаш.
Успех!!!!!!!!!!!!1 :shock:

fantagiro

Re: ускоряване на мисълта

Мнение от fantagiro » 08 авг 2015 09:40

:P Аз търсех средство да намаля ускорението им...

Шум в ушите може да е симптом на паническо разстройство или проблеми с вестибуларния апарат.

За по - ефективно запомняне и концентрираност, трябва да има липса на сериозни проблеми. Ако сравня как като малка нямах проблеми със запомнянето на учебния материал и как след като се натоварих психически способността ми намаля на половина, бих казала, че човек трябва да умее да решава проблемите си на момента, а не да цикли над тях и да се върти в един омагьосан кръг от мисли, без накрая да се стигне до решение. Това тормози мозъка и смалява способността за запомняне.
Разхвърляността и честото забравяне дали е изключен уред, къде си си оставил телефона е по - скоро до неправилно възпитание при подреждането на предметите. Аз на това го отдавам. Вкъщи никога не е имало точно определено място за каквото и да било, постоянно се сменяше местоположението на домашните уреди.
В сегашния ми дом по същия начин, откъдето може да се направи извод, че за правилното възпитание на едно дете е от съществено значение обзаведения и подреден предварително дом.
Възлагане на дребни задачки от ранна възраст, вместо неопределеното "Не виждаш ли сама да почистиш?", защото за едно дете е отчайващ фактът, че в една къща, колкото и да чистиш, винаги има какво още.
Из "Как да отгледаме подредено и емоционално интелигентно дете".
:P
Все още чакам да ми кажат кое освен неконтролираното ми изливане в писмен вид, което е професионално изкривяване, ми е лудичко.
:P
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Отговори

Върни се в “Здрав ум”