ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

Полудявам ли? :(

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

TheBrmer

Полудявам ли? :(

Мнение от TheBrmer » 21 апр 2014 09:37

Първо, здравейте на всички!
Пише ви едно отчаяно 17 год. момче. Не знам от къде да започна. Може би ще бъде по-добре ако ви разкажа всичко от самото начало! Преди почти 1 месец, докато се къпах лявото зърно ме заболя и така една седмица (може би ме заболя, защото го понатиснах по силничко и това да е причината), от тогава започнах да си мисля, че имам рак, че ми има нещо много лошо, което не може да се излекува - направо се побърках. И тогава започнаха и другите проблеми. Задъхвах се от най-малкото
и аз се уплаших разбира се, защото до сега не ми се е случвало, чувствах, че нещо ми претиска гърдите и не знаех какво ми ставаше. Отидох на лекар направиха ми изследване на сърцето и белия дроб и ми казаха, че всичко ми е наред. Лекарите ми казаха, че просто трябва да оставя компютъра за известно време и да започна да спортувам, защото съм бил слаб и съм пораснал доста бързо и това ми се е отразило. Така и направих, но нали аз съм мързелив и много бързо забравих за спорта.
Майка ми прочете информация в интернет и откри, че всъщност аз имам "страхова невроза" - поне така си мислим, защото всичките симптоми ги имам и аз. Затова ми купи чаят "Демир Бозан" - доста хора са го пробвали и са се оправили. Пия всеки ден сутрин, обед и вечер. И така поне 1, 2 седмици бях добре, чувствах се невероятно. Докато не дойде тази седмица! Направо не знам от къде ми дойдоха всичките тези мисли, че аз ще се разболея и че ще умра. Поглеждам се в огледалото и си мисля, че имам рак и че просто ще умра. Дори понякога когато погледна близък човек казвам, че и той също ще се разболее - естествено на ум си го казвам.
Събуждам се и си лягам с тази мисъл, откачам. Не знам какво да правя вече. Имам чувството, че главата ми ме боли от тези мисли, че ще се пръсне всеки момент, понякога имам чувството, че имам топка в гърлото и усещам как гърлото ми се свива, прочетох информация и за това в интернет и разбрах, че се дължи от напрежение, страх и разни такива работи. Но аз пак си мисля, че имам рак - не знам защо, но когато ме заболи нещо, дори болката да е за секунди и да е малка аз пак си мисля за тази болест.
Наистина много се надявам, някой да прочете темата ми и да ми даде някакъв съвет, защото много се страхувам. Искам вече всичко това да отмине и да се чувствам отново добре, защото ми идва в повече и имам чувството, че няма да мога да издържа и ще направя някаква глупост! :(
Много ви моля, помогнете ми!

Forum admin

Re: Полудявам ли? :(

Мнение от Forum admin » 22 апр 2014 09:52

Болката в зърното е съвсем нормалмна при някои момчета. Може дори да има и леко подуване. Обикновено за няколко месеца минава. Важно е да спортуваш. Съветвам те да започнеш да ходиш на фитнес или поне на лостовете в училищата, ако има такива наблизо до дома ти. Краката са най-големите мускули в човешкото тяло, прави тренировки за тях и така ще се отделя повече тестостерон, който ще действа на мускулите на цялото ти тяло.
Не полудяваш. Всичко е от възрастта ти! Просто никой не те е предупредил за евентуална болка в зърното и това те е шашнало.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

dimitrinkata

Re: Полудявам ли? :(

Мнение от dimitrinkata » 04 ное 2014 13:10

За мен самовнушението е много страшно нещо. Недей. Ако започнеш да си вярваш, наистина има вероятност да се разболееш. Опитай се сам да контролираш тези мисли. Не ги допускай до главата си. Когато изплуват просто ги прогони и започни да правиш нещо, което обичаш.. да четеш, да играеш на някоя игра , да излезеш с приятели, знам ли... измисли си нещо, което да те разсейва от това. Защото в противен случай наистина може да си навлечеш някоя беля.

Отговори

Върни се в “Здрав ум”