ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Не мога да преодолея това

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

kaimetra

Не мога да преодолея това

Мнение от kaimetra » 09 дек 2013 10:14

Здравейте! Обръщам се към вашия сайт защото вече не мога да търпя това положение! Завърших тази година и след завършването не поддържам контакти с никого! Не отидох даже и на дипломирането си, а това е важна крачка към бъдещето! Боя се какво ще кажа на хората. Нямам работа, не провеждам социални контакти, нямам приятел, живея при родителите си за съм здрав и кадърен човек. Ходя на църква, не много редовно, но поне по 2-3 пъти в месеца и не познавам никого защото се страхувам да заговоря някого. Страхувам се от въпроса защо си сама. В университета имах най добър приятел с когото отношенията ни спряха в началото на 3 курс след това прекъснах за 2 години и отново се затворих в себе си в 3 курс реших че искам да стана монахиня и постепенно започнах да отблъсквам хората от себе си. После когато в 4 курс се върнах имах хубави колеги но и с тях не поддържах кой знае каква връзка защото тогава все още исках да стана монахиня. Но в по късен етап размислих, но вече беше късно, бях загубила тези контакти. Майка ми се опитва да ми помогне като ми дава съвети и ме надъхва да правя едно или друго, но аз не споделям много с нея. А и родителите ми не знаят, че исках да стана монахиня бяха ми казали (без да знаят), не не искат да ставам монахиня. Не мога да се справя със това, че не се сприятелявам лесно. Страхувам се да призная на хората, че съм безработна защото се чувствам като паразит, който само смуче пари от родителите си.

д-р Цончев

Re: Не мога да преодолея това

Мнение от д-р Цончев » 12 дек 2013 20:29

Мога да препоръчам добър психиатър в София, който да даде съвет.

kaimetra

Мнение от kaimetra » 14 дек 2013 11:12

Благодаря ви! Но аз не съм от София! Аз съм от село близо до Търговище.

kaloqnz

Мнение от kaloqnz » 09 яну 2014 03:59

Порбвай НЛП, ТЕС, Метода Силва, приятели, психолози, помощ от родители. :) :P

Потребителски аватар
sandra

Мнение от sandra » 21 яну 2014 19:02

О,мила ,защо се предаваш дори преди да си опитала? Какво пречи да си намериш работа,покрай нея се завързват социални контакти?Кое те доведе до решението да станеш монахиня?

kaimetra

Мнение от kaimetra » 22 яну 2014 11:28

Благодаря ви за съветите! Реших да стана монахиня поради много фактори, най вече духовни. И започнах работа, но не успявам да се отпусна в разговори с колежките си. Наистина е непреодолимо. Аз знам,че е лесно да се говори на общи теми обаче, не става. Не мога да преодолея себе си да водя свободни разговори. А съм интелигентен човек и не ми е проблем да говоря за доста неща. Но умът ми блокира и се панирам. А съм на достатъчна възраст да съм преодоляла това. Всеки ден въпреки че вече познавам колежките си ми е като ново начало, всеки ден трябва да преодолявам себе си и да надграждам това което знам за колежките си, което те знаят за мен, но всеки ден започвам да се преборвам със себе си какво да говоря с тях и всякаш отивам за първи ден при тях и тепърва трябва да ги опознавам. Така е във всичко. Не мога да го обясня по друг начин.

MILENA_77

Мнение от MILENA_77 » 22 яну 2014 12:07

Здравей може би имаш по силно изразена тревожност от това как хората те приемат, какво ще си кажат, как ти ще се държиш и т.н. но с помоща на психолог тези неща се променят, не се отказвай да се бориш просто ти трябва добър психолог и малко време:)
Успех !!!

Потребителски аватар
championv

Мнение от championv » 03 дек 2014 13:07

А защо да не станеш монахиня? Явно това е твоето прозвище и там ще се чувстваш на мястото си. Просто се страхуваш да си го признаеш пред себе си. Не ти пречи да опиташ и да видиш как би се чувствала на едно такова място. Там ще си имаш средата и всичко от което се нуждае душата ти.

Потребителски аватар
vasilenka

Мнение от vasilenka » 05 дек 2014 16:16

Определено човек е такъв какъвто си е. Надали ще можеш да се промениш кой знае колко. Въпросът е в това ти какво искаш. Аз не мога да си представя един затворен и притеснителен човек изведнъж да се промени драстично. Няма да е лошо, ако имаш финансова възможност да ходиш на някакъв психолог, това никога не е в излишък, но това надали ще ти реши проблема. Направи това, което чувстваш и желаеш.

Потребителски аватар
jivakata

Мнение от jivakata » 29 яну 2015 13:01

Човек трябва да бъде това, което иска да бъде и да не бяга от съдбата си.

Потребителски аватар
zlatich

Мнение от zlatich » 30 яну 2015 12:45

Дано да си преодоляла това, сега , една година след последния ти пост.

verusnikolov

Мнение от verusnikolov » 29 юни 2015 00:46

Би трябвало всичко вече да е наред

Отговори

Върни се в “Здрав ум”