ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

порочен страх..

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

anatoli

порочен страх..

Мнение от anatoli » 17 ное 2013 19:45

Здравейте. Аз съм момче, интелигентен, висок, строен с хубаво тяло. Но имам един порок и това е страхът. Имам страх от конфронтации и физически разправии тоест бой. Страх ме е да гледам бой, камоли да участвам. Как да защитя мнението си, себе си, дори и приятелката си. Този страх ме депресира сериозно. Как да оцелея в училище сред толкова много вълци, как да изляза на дискотека, като навсякъде има някой който гледа да се бие, как да оцелея в този свят. Язък че съм такъв мъж, а пък с такова малко сърцее.. Как мога да замълча на някой.., просто не ми отива, защото не съм някои олигофрен, не ми прилича..да се оставя, а всъщост треперя..

MILENA_77

Re: порочен страх..

Мнение от MILENA_77 » 17 ное 2013 20:57

Не се панирай де възможно е като си бил малък да си преживял нещо което те кара да се чувстваш по този начин, моят съвет е обърни се към психолог и там ще разрешите проблема и горе главата:) всеки го е страх от нещо но не си го признава а това, че ти го споделяш и имаш желанието да се справиш със страха е една крака към пътя до оправяне.

Успех!!

sara781

Мнение от sara781 » 22 ное 2013 19:58

Нас Господ ни пази, всеки върви по някакъв път. Не е нужно да се бием физически, за да отстоим позицията си. Страдаш от някакъв хипотетичен страх, напълно безмислен. Нямаш ли си други емоции, че си се отдал на страха?!

anatoli

Мнение от anatoli » 02 дек 2013 17:06

не бих казал че е хипотетичен страх, бих казал, че в училище и като цяло всички тийнейджъри при вида със друг себеподобен, веднага мислят ''дали ще мога да го бия този'' някой се опитват да показват преимущество със приказки, жестове и прочие.. Има някой са по сърцати, които само си търсят да се бият с някой, има и някой афектирани, и разбират повечето думи отправени към тях като злонамерени. Ще вметна, че масово тийн. (и не само) са прости без грам мозък, в главата им е само бой, кой с кой и кой на кой, също мога да кажа че масово употребяват наркотици.. и през учебното ми време слушам за наркодилъри, побой, наркотици и т.н. и вече не се издържа.. има и разни ракитьори и разни такива които се срещат в училище (затвора)

Andi22

Мнение от Andi22 » 13 мар 2014 14:58

Защо не се запишеш в някой клуб по бойни изкуства. Поне ще придобиеш повече самочувствие, а също е възможно да преодолееш страха по този начин.

Потребителски аватар
championv

Мнение от championv » 06 ное 2014 15:18

Само да кажа, че този така наречен страх, не те прави човек с малко сърце. Според мен всеки проблем си има своето решение. На първо място е много важно да си повярваш, че можеш да преодолееш това, да го искаш силно и да започнеш да работиш върху проблема. Няма лесно, няма да стане отведнъж. Спортувай, нахъсвай се сам по някакъв начин. И когато усетиш страх, просто се опитвай да го игнорираш от главата си. А пък и не е задължитело да си побойник в крайна сметка........

aborigenka

Мнение от aborigenka » 10 ное 2014 14:44

Аз мисля, че това ще отмине с времето, живота лека полека ще те пречупи.

Потребителски аватар
sandri4ana

Мнение от sandri4ana » 05 яну 2015 15:19

Ако не се изправиш сам срещу проблема, няма как никой да ти помогне.

Отговори

Върни се в “Здрав ум”