ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Прекалена емоционалност - проблем

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

BladeMast6r

Прекалена емоционалност - проблем

Мнение от BladeMast6r » 22 юни 2012 00:15

Накратко от известно време ми прави впечатление че съм много зле със психиката благодарение на това и с нервната система но това е дълга тема. В момента проблема които най много ми се отразява е някаква завишена емоционалност от нея тръгват постоянни тревожни мисли за какво ли не. Тази емоционалност ми влияе много на решенията действията и на това което говоря. Мъж на 24 години съм и освен че подозирах тази промяна в мен разбрах че наистина е така освен с много примери в различни случаи, елементарен пример е когато едно време съм гледал филми в период 10-15 години не е имало филм които да ме трогне че да изпитам някакви чувства, сега гледам филм и дори при най елементарния започват да ми се насълзавят очите и със живи зорове се сдържам да не се разтеча като момиче. Изразходвам много енергия за да се контролирам и мисля в скоро време вече да отида при специалист досега никога не съм ходил и не одобрявам посещението им защото мисля че сам не можеш ли да се стегнеш друг неможе да ти помогне, но колкото и да се опитвам това е по силно от мен и имам нужда от съвет. На какво може да се дължи моя проблем и ако има начини да се справя сам ги предпочитам. (извинявам се ако има грешки но компютъра ми няма кирилица и ползвам кирилизатор)

MILENA_77

Re: Прекалена емоционалност - проблем

Мнение от MILENA_77 » 22 юни 2012 18:28

Здравей, не се притеснявай да потърсиш помощ в това няма нито страшно нито срамно, добре е , че го осъзнаваш но трябва да знаеш, че просто има такива хора които са по чувствителни темперамента им е такъв но не касае теб защото казваш , че от известно време се чувстваш така възможно е нещо да е провокирало тази емоционалност но ти да не се сещащ какво се е случило с теб в даден момент, но може да се работи по този въпрос разбира се със специалист -Психолог мисля, че добре ще ти се отрази е това е мое мнение разбира се.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юни 2012 19:42

Винаги съм казвал че консултацията с психиатър или психолог не означава, че човек има психическо заболяване, което е широко разпространено като схващане у нас - естествено крайно неправилно. Няма нищо лошо в това.

cherry_blossom

Мнение от cherry_blossom » 02 юли 2012 15:35

Можеш да пробваш два подхода. Единият е т. нар. трудова терапия - тоест постоянно да се ангажираш с нещо, за да са ти заети мислите и да не се отклоняват в неблагоприятна посока. Другият е точно обратният - намери си занимание, което ти помага да се отпуснеш и всеки път, когато чувстваш, че емоционално излизаш от строя се занимавай с това.

franceska23

Мнение от franceska23 » 19 окт 2012 14:46

Добър ден д-р Цончев искам да ме посъветвате какво да направа.
Жена съм на 23г.преди 3 месеца полу4их едно ужасно сърцебиене казахами от жегата е,но това се потори и в следващите 2 месеца.Като последния път имах ужасно ускорен пулс чуствех че сърцето ми ще изскочи главата ме болеше,бях замаяна и притяснена,не можех да спя 2 нощи.Всичко това отминаваше за около 3дни,после на следващият месец пак същата история.Ходих при личния ми лекар но тои ми каза че нямало място за претеснение.Но всичко това мн ме предетснчва чуствам се дизкомфортно,моля Ви помогнетеми от 10 дни и лявото око ми трепка имам ли нещо сериозно към какъв лекар ме насочвате дали не съм за невролог пишете ми моля ви.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 окт 2012 18:17

С голяма вероятност невролог ще ви е от полза. Оплакванията са доста неспецифични и разнообразни, за това е добре да се направи една такава консултация.

franceska23

Мнение от franceska23 » 21 окт 2012 23:04

БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 окт 2012 13:41

Моля, успех!

потребител15

Мнение от потребител15 » 14 апр 2014 15:23

Офффф не мсиля, че прекалената емоционалност е някакъв толкова голям проблем. Като чета някои съвети и направо се хващам за главата - "отиди на невролог", на не знам си какъв лекар. Абе хора, вие луди ли сте? Всички трябва да влизат в някакви рамки. Не може мъж да е чувтвителен, жена да е борбена и т.н.

Какъв е проблемът да се разчувстваш на филм? По-добре ли ще е да си някакъв дебилен тип, който не усеща никакви емоции?
Яд ме хваща, че вече всяка нормална черта на характера се е превърнала в болест изискваща професионална намеса.
Моомченце, приеми че си такъв.

потребител15

Мнение от потребител15 » 14 апр 2014 15:32

.. и няма нищо лошо в това. Чувствителността не е лоша черта, напротив. Сетивен си - това е хубаво. Мислиш много.

Най-вероятно нищо ти няма, просто си се понапрегнал. Почини си. Хапвай продове, зеленчуци. Пий валериан ако трябва, спортувай, разхождай се. Излизай с приятели и не анализирай постоянно кой какво си мисли и така. Хората и те си имат проблеми и в 90 процента от веремето си мислят за тях, а не за теб и т.н. Тъй че няма смисъл чак толкова да се тревожиш.

Ако си да дадеш почивка след известно време ще си по-добре. Когато си напрегнат и тревожен не можеш да мислиш адекватно, първо трябва да си починеш. Виж сам квалифицираш емоционалността си като проблем, пък тя хич не е.

dimitrinkata

Мнение от dimitrinkata » 04 ное 2014 14:01

Трябва да си намериш една сериозна приятелка, любовта е един много добър лек за всички подобни състояния..

Потребителски аватар
championv

Мнение от championv » 06 ное 2014 14:50

Ама няма нищо лошо да отидеш на психолог. Това няма да те направи луд или нещо нередовен. Може да останеш много изненадан от това, което ще чуеш от психолога. Аз ходя от години, не помня колко, но са много и се чувствам идеално. Проблема е само в това, че е малко скъпо.

Отговори

Върни се в “Здрав ум”