ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Затъпява ли се от прекалено мислене

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

NikiFin

Затъпява ли се от прекалено мислене

Мнение от NikiFin » 23 мар 2012 22:26

Знам, че звучи смешно, но вече не знам какво да си мисля. Имам чувство, че колкото повече си напрягам мозъка толкова повече затъпявам. Следвам и ми се налага много усилено да си ползвам паметта и най-вече логическото мислене. Но с всеки ден ми става все по трудно да мисля, да се концентрирам, мисълта ми изчезва изведнъж, блокирам. Отделно забравам все повече и повече. Чувствам се като изкукуригала бабичка - тръгна нанякъде и по средата спирам да се сетя къде съм тръгнала. Почна да говоря и както си говоря забравя какво имам да кажа. И това ми се случва по 100 пъти на ден, непрекъснато. Усещам се перманентно отнесена, все ме е страх да не забравя нещо и все забравям. За мен това е неномално и неестествено състояние, защото на младини бях много концентрирана и никога нищо не забравях. Тестове за интелигентност, които преди правех сега на абсолютно същите резултатът ми е паднал драстично. Знам, че има нещо, но не мога да разбера какво е. Възможно ли е това да е реултат от комоцио каквото получих преди около 15 години. Знам, че от стрес, неспане, непълноценно хранене... може да се появят подобни симптоми, но някак си не ми се вярва само от това толкова голяма промяна да настъпи с мен. Започнах изледвания, тестът за депресия ми е отрицателен и знам, че нямам депресия, усещам си, защото съм имала и знам какво е. Ежедневието ми е нормално, приятно, правя това, което харесвам и съм щастлива да го правя. Но просто усещам че не ми стига акъла и това ме побърква вече. Взеха ми кръв, не знам какво очакват да видят от там. Но аз се чудя да натискам ли лекарката да ми направи скенер на мозъка. Възможно ли е нещо там да се е случило и да се случва и това да води до въпросните симптоми. Към какъв специалист изобщо да се насоча, защото съм скептична че с обикновени кръвни проби от личния може да открият нещо.

д-р Цончев

Re: Затъпява ли се от прекалено мислене

Мнение от д-р Цончев » 24 мар 2012 10:15

Вероятно е временно неразположение, което с времето ще премине. Не се затъпява от прекалена употреба на мозък, даже обратното...

NoMercy

Мнение от NoMercy » 24 мар 2012 19:33

NikiFin,

всъщност това, което описваш, по-скоро се дължи намаляване на паметовите ти способности, а не на "оглупяване". Обикновено се наблюдава при продължително напрегнато ежедневие с много отговорности и задачи - всяка с относително къс срок на изпълнение и застъпващи се помежду си.

cherry_blossom

Мнение от cherry_blossom » 02 юли 2012 15:45

Просто си претоварваш мозъка според мен. Колкото повече информация се опитваш да съхраниш, толкова повече други неща ще забравиш. Изобщо не подценявай недоспиването, защото аз като хронично не съм си доспала, някой път правя такива глупости, че сама се шашкам.

achi_mm

Мнение от achi_mm » 19 мар 2013 17:10

Съгласен съм с последния коментар! Също така мисля че няма логика да се затъпява от много мислене!

Отговори

Върни се в “Здрав ум”