ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Нещо против стрес

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

some_one

Нещо против стрес

Мнение от some_one » 25 ное 2009 21:51

Здравейте,
от 1 месец нещо се случва с мен. В постоянен стрес и депресия съм а съм още малък за това. ако може някакви медикаменти за успокоение да предложите. Сега пия ГМВ, Седетатив ПС и Валидол но нищо не помага. Започнах и Кролонин но от 2 дни и ефект няма. Чудех се някакви чаяве и отделно таблетки за да мога да ги пия когато съм на вън. Предложиха ми Remotiv но незнам какво е ако може обяснение. На 18 г. съм.

Мерси!

some_one

Re: Нещо против стрес

Мнение от some_one » 25 ное 2009 21:51

Забравих да кажа че ходих на психолог и ми каза че съм като вулкан от вътре. Също така ми каза че не дишам правилно. Хора как се диша ? :roll:

Rumy T.

Мнение от Rumy T. » 09 дек 2009 15:22

Ще предложа няколко изпитани стъпки срещу стрес:

1. Повишете физическата активност. За предпочитане на чист въздух. Задължително се разхождайте пеша навън, отивайки и връщайки се от работа.
2. Започнете да се срещате с приятели. Говорете си за приятни неща.
3. Посягайте по-често към телефона. Търсете жизнерадостни и приятни хора.
4. Направете си листа какво ви дразни. Това е доста труден процес понякога и изисква време.
След това започнете да отстранявате дразнители.
5. Намерете си занимание, ваше лично, което да ви носи удовлетворение - четене, рисуване, фотография, музика, театрален кръжок и др. по вкуса ви.
6. Започнете да се цените!

mammaD

Мнение от mammaD » 19 май 2010 19:21

Против стрес има чудесно средство - "Антистрес Комплекс". Два или три пъти дневно по 1 капсула взимам и се чувствам наистина по-спокойна. Вечер ми помага да заспя по-лесно и сънят ми е здрав. Сутрин се събуждам отпочинала, а не както при прием на антидепресантите - уморена и подтисната.

mammaD

Мнение от mammaD » 19 май 2010 19:29

Само да уточня, че "Антистрес Комплекс" е изцяло на билкова основа продукт. Съдържа жълт кантарион, валериана, лайка, мента и др. малко екзотични съставки като пасифлора, орхидея и магнолия, които също имат общоуспокояващо и релаксиращо действие.

vomaf

Мнение от vomaf » 26 юни 2010 14:31

къде да го намерим този "антистрес комплекс" ?

mammaD

Мнение от mammaD » 27 юли 2010 13:09

Има го в повечето по-големи аптеки. Аз си го взимам от близката до дома ми аптека. Ако случайно нямат наличност от него в момента, правят заявка и след няколко часа ми го доставят.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 01 авг 2010 14:33

Хапчетата не могат да заместят трансформацията на вашата реакция към случващото се около вас. В най-добрия случай подпомагат нервната система. Но основното е човек, изпаднал в стрес, да намери пътя за излизане от стреса - Релаксацията го постига това, медитацията - също. Затова смятам , че практикуването на йога много добре работи в тази посока - Вие се отпускате и малко по малко успявате да погледнете своите проблеми някакси по-отстрани и това помага да преодолеете стреса. Разбира се че има доста билки с успокояващо действие, но то е вторично. Трябва да осъзнаете, че проблемите, пред които сте изправени, не са краят на света. И толкова.
С надежда да съм помогнала

Геновева

Мнение от Геновева » 08 авг 2010 13:05

Единствения начин да се справиш със стреса е да осмислиш живота си. Но проблема е как?
Щом психолога ти е казал, че си "вулкан отвътре" това вероятно означава, че имаш натрупано количество енергия, която трябва да се изрази. Спорта надали ще разреши нещо. Мен ако питаш трябва да си намериш с какво ти е приятно да се занимаваш и би било смислено да се занимаваш с него и да вложиш цялата си енергия там. Разбира се, нямам предвид, да ходиш да гърмиш пред Народния театър. Успех

dexter_psv

Мнение от dexter_psv » 16 окт 2010 14:30

Прочетете тези статий за стреса и тогава решавайте какво ще правите http://bioaktivlife.dir.bg/_wm/diary/di ... 46&dflid=3
http://bioaktivlife.dir.bg/_wm/diary/di ... 46&dflid=3

gali_angel

Мнение от gali_angel » 29 окт 2010 21:20

Най-сигурният начин да избегнем стрес е да променим отношението си към случващото се.Не е лесно за постигане,но веднъж осъзнаем ли го, ще намерим начина.Незаменима роля за това играе нашият жизнен тонус, т.е Жизнената енергия в нашето тяло.За повишаване на жизнената енергия са създадени много техники - от дълбока древност още.Те внасят цялостна промяна в нашия живот и допринасят за усещането за щастие.
В съвременното забързано ежедневие често ни е невъзможно да отделим достатъчно време,за да усвоим и използваме тези техники и да постигнем щастие в живота, без стрес и болести.
Уникална българска разработка дава възможност да увеличим жизнената си енергия, без за това да се налага да отделяме много време.УЛФЕ таблетки съдържат Универсална Жизнена Енергия, вградена в тях чрез свръхмодерна технология.Тук има по-изчерпателна информация

http://www.angelfire.com/alt2/subtle_en ... epills_bg/

some_one

Мнение от some_one » 06 ное 2010 20:37

След 1 седмица имам 2 много сериозни изпита. Проблемът е, че на такива места ходя до тоалетно през 5 минути (не преувеличавам). Същото се случва и в рейс, НО не и във влак, понеже знам че там мога да ходя до тоалетна. Чувствам се замаян и немога да мисля. избива ме студена пот и треперя. Моля ви кажете ми лекарство за успокоение, което мога да пия преди тестовете. Трябва да ме държи спокоен около 5 часа. ГМВ, седетатив и валидол не работят, освен ако не са в големи количества, ама тогава пък немога да ходя даже. По-принцип не вярвам много на билки и други подобни.

Предварително мерси :shock:

ПС: Вече не ми става лошо всеки ден, а даже и лекарства не съм пил. Просто при по-напрекнати ситуации полудявам.

tuanake

Мнение от tuanake » 21 яну 2011 19:43

Моят "илач" срещу стреса се нарича Тайдзицюан. Ето какво е това.
Тайдзицюан е изкуство, което помага на хората. Тайдзицюан прави хората по-здрави, по-силни, по-добри, по-човечни, по-истински. В Тайдзиюан, като вътрешен стил на Кунг фу, има сливане между тяло, дух и енергия. Бавните и плавни движения, характерни за Тайдзицюан, позволяват изкуството да се практикува от хора на всякаква възраст. Оздравителният ефект от практикуването е естествен и доказан. Упражненията са ефикасна система за подобряване на мускулната и костната система. Практикуването на Тайдзицюан ни дарява дихателна култура, ползите от която усещаме през целия си живот. Тайдзицюан е незаменим помощник за концентрация и сила на ума, за неговото поддържане и непрестанно трениране. Тайдзицюан ни помага да съхраним спокойствието и усещането за пълноценност във всяка една ситуация от ежедневието ни. И не на последно място, Тайдзицюан е един от най-ефективните познати методи за самозащита. За повече инфо, вижте сайта на Световната Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация - България http://www.taiji-bg.com/

tuanake

Мнение от tuanake » 02 фев 2011 18:36

Между другото, в София стартира нова група за начинаещи по Тайдзицюан (стартира на 6.02.2011). За повече инфо, вижте сайта на Световната Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация - България http://www.taiji-bg.com/

slavina25

Мнение от slavina25 » 18 фев 2011 09:46

Борбата със стреса наистина е трудна.Трябва първо човек да се пребори със себе си да преосмисли начина си на живот и собствените сеи приоритети.След това идват на дневен ред физическите упражнения и хаповете.

Ето едно добро предложение без странични действия КАЛМЕРАЛ, тово е комбинация от витамини, микроелементи, алфалипоева киселина и корейски жен шен.Идята му за полезно действие се базира на това , че нарушения баланс и дефицит на някои микроелементи влияят върху поведението и настроението на човека, същото се отнася и за еняргийния баланс. Този продукт се стреми да възстанови баланса в организма и от там и здравословния ефект.

Аз го пих два месеца в съчетание с екскурзии по Витоша през уикендите и сега съм си ОК.

Отговори

Върни се в “Здрав ум”