ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Странни усещания в мозъка

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

fsfsfdffgg

Re: Странни усещания в мозъка

Мнение от fsfsfdffgg » 19 окт 2009 20:58

Не правя нищо специално ,когато почуствам нагнетяване в дадена зона оставям да се освободи "енергията" която "напъва"....в началото беше изключително болезнено и тягостно на моменти ,но с времето нагнетяването започна да отслабва и като усещане и като болка в дадена зона...имам усещането че когато от някъде се освободи "енергия" то промяната повлиява и на други зони/чакри (нещо като "скачени съдове") сякаш всички зони се "стремят" към някакъв взаимен баланс (както при скачените съдове водата се "стреми" да се изравнява на едно ниво)...трудно е да се обясни и още по трудно да се разбере и като състояние ,и като усещане :roll: ....пробвала ли си с медитация да предизвикаш подобно "премесване" както го наричаш.

Джоана

Мнение от Джоана » 19 окт 2009 22:14

Пробвала съм с концентрация да преместя болка от една част на тялото в друга и съм успявала.Но това движение за което говоря е като предшественик на последващите нарушения , които все пак досега са били преходни.Тогава нито концентрация , нито медитация , нито дълбоко дишане помагат.Превръщам се в някакво мекотело и нито мога да седя с изправен гръб , нито да извършвам много движения .Дори когато затворя очите си , започва да ми се върти много повече свят , затова гледам да фокусирам нещо с очи , но без много да се напрягам.
Тогава дори умът е неспособен на концентрация , мислите се разпокъсват , изчезват емоциите , сякаш нещо от същността ти се разпада.Понякога си мисля , че подобен процес , само че по- мащабен се случва и при смъртта.

fsfsfdffgg

Мнение от fsfsfdffgg » 19 окт 2009 22:35

Иска ми се да мога да помогна ,но освен да правя сравнения и да споделям впечатления от личния си "опит" с друго не мога помогна ....мога да кажа ,че с времето при мен нещата започнаха избледняват и да стават все по -поносими...(ако тези твои състояния са наистина на нервна основа пробвай да пиеш някакви успокоителни за нервната система ,когато ти се случи отново ...при мен са помагали когато съм бил в тежки състояния :roll: )

fantagiro

Мнение от fantagiro » 24 окт 2015 21:45

Джоана написа:Първият ми спомен от такова странно усещане беше , когато бях на 13 или 14 години.Една вечер докъто си пишех домашното изведнъж видях ослепителна светлина , всичко друго изчезна само тази ярка светлина и заедно с това чувах отвратително бучене .Изплаших се много .Но всичко беше за кратко.Постепенно изчезна и бученето.
От този момен до ден днешен периодично ми се случва да чуя това "бучене", което е твърде отвратително .Мога да го сравня с усещане , което се получава при взрив , ефекта , който се предизвиква от детонацията.
На моменти усещам движение вътре в главата , като преминаване , много е трудно да го обясня по-ясно , но това нещо не си го внушавам , защото то изчезва , както се е появило.
От няколко години , започнаха да ми оказват силно влияние резките смени в атмосферното налягане (преди бури) , промените в електромагнитното поле на земята (преди земетресения).Вече различавам по усещанията си кога ще има буря, но все още не мога да различавам земетресенията , става ми лошо по различен начин.Някой път с ускорен пулс , друг път със замаяност , трети път с неспокоиствие и напрежение и всичко това изчезва след като мине труса.
А това , с което още не мога да свикна е при общуване с някои хора , изпитвам емоции , които не мога да си ги обясня , а още повече , че тези странни емоции се оказват , че са изпитвани от човека с който общувам , но ги прикрва в настоящия разговор. Преди време имах колежка , която като говореше с мен усещах , че не ми достига въздух и ми се ревеше .Един ден тя каза , че и е лошо и не знам защо цял ден ревах.Не разбирах какво ми става .Няколко дни по-късно тя отишла на лекар и и открили тумор в белия дроб.Цяла година я лекуваха , за късмет беше доброкачествен , но вместо да се радва , че е отървала кожата , тя изпадна в депресия и все още не се е оправила.
Може на някои тези думи да им се сторят фантасмагории , но сигурно има и други хора , които имат подобни преживявания без да могат да си ги обяснят поне за свое успокоение.
И сега... нямало ли е кой да разсее тази тук лудост?! :P Че описанието на случилото се на Джоана на 13-14 години е било рязко смъкване на кръвното налягане? :P Най - вероятно поради настинка или хормонални промени...
И се оказах истински права. Човек е или неинформиран как се наричат различните реакции на тялото, или... е облъчен от секти. Или и двете.
Кундалини или божествената енергия е нищо друго освен сексуалната енергия. Самостоятелното издигане се нарича... самообладание. :P
Също така... днес се люлях на някакво подобие на гондола... Срам не срам, ще ви кажа, че при промяна на положението на тялото, вагината ми реагира, и по - специално някои нейни части. Идеята за написването е статия, прочетена във вести бг, според която клиторът бил само за удоволствие...
Море, пилета, ще ви изненадам, като ви кажа, че така както всяка нервна система си има своя собствена температура, така всяка нервна система си има свой вестибуларен апарат. Клиторът или пенисът са част от онази ос, тоест гръбначния стълб, който има центрове на равновесието. Може да се каже, че гръбначният стълб и главата са център на равновесието, с различни точки, които стимулирани, подобряват работата му.
Та... центрирането на съзнанието ставало по няколко начина - музика - за ушите, рисуване - за очите и кожата, яденето, ароматите - носа и рецепторите в устата, сексът - за цялостно центриране.
:P
За тези си писания съм убедена със сигурност, както със сигурност съм сигурна, че ако шизофрениците се подсетят как се наричаше тази светлина в очите - а именно световъртеж, виене на свят, ниско кръвно, променливо кръвно, анемия и прочие... няма да има шизофрения по света.
Освен това... малко ми става мило за мен самата, защото шест години или повече не съм изпитвала истинско щастие, което ме "пищиса" преди две години, когато усетих изливането на хормона на щастието там, където според енерджитата се намира третото око.
:P
Оказах се стопроцентово права, че просто съм забравила как се чувства щастието.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 26 окт 2015 14:44

Джоана написа:Пробвала съм с концентрация да преместя болка от една част на тялото в друга и съм успявала.Но това движение за което говоря е като предшественик на последващите нарушения , които все пак досега са били преходни.Тогава нито концентрация , нито медитация , нито дълбоко дишане помагат.Превръщам се в някакво мекотело и нито мога да седя с изправен гръб , нито да извършвам много движения .Дори когато затворя очите си , започва да ми се върти много повече свят , затова гледам да фокусирам нещо с очи , но без много да се напрягам.
Тогава дори умът е неспособен на концентрация , мислите се разпокъсват , изчезват емоциите , сякаш нещо от същността ти се разпада.Понякога си мисля , че подобен процес , само че по- мащабен се случва и при смъртта.
Аз също можех да преместя болката между зъбите... и то най - вече измежду тези, които не бяха работени добре. Още си имам два от тях, на другите три им беше проведено лечение и се нуждаят само от смяна на короните. И да можеш да местиш болката, тя ще се фиксира там, където е болно мястото. Но не съм много убедена, че мозъкът може да избута например кофти зъб. Ще го направи де, но с цената на гной около него и температура, което може да бъде пагубно за целия организъм.

Относно "мърдането на мозъка"... мога да си го мърдам, поне част от него, докато... си мърдам челюстта. :P В известен смисъл не съм много убедена, но мисля, че тази прекомерна концентрация над себе си, може да ми е полезна поне глъхненето да управлявам, защото усетих, че се получава след като неволно мърдам някакви мускули отзад... може да е всъщност на нервна основа.

Относно глисти в главата... Липсата на напрежение в главата ми отхвърля тази хипотеза. Мисля, че тениите се загнездват в черния дроб и червата. Но пък може да се говори за тумор от стафилококи или друг вид бактерии, проникнали през ухото, мисля, че няма друг директен вход към мозъка, освен всъщност вените, онези, оцветени на скицата в уикипедия в червено и синьо.

На мен основният физически проблем ми е бил зъбите. А всичко, свързано с мисли ми е било комбинация възпитание - околна среда.

Извод: отсега обяснявам на децата да не вярват на всичко, което дават по телевизията. Казвам им, че не вярвам в бог, че има някакъв процент вероятност все пак да греша, но мисля след известно време да им обясня... емоционалната интелигентност. Предполагам, че когато успея да синхронизирам всичко около себе си, ще изкарам един бърз курс в посока да ми се разясни в подробности това понятие. : )
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Отговори

Върни се в “Здрав ум”