ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как се интерпретират стойностите на ГГТ?
Ако се спазват препоръките на лекаря, детето може да се заболе...
Всеки, който желае провеждането й, трябва да е добре информиран.

Напрегнатост, страх, гадене

Потопете се в дълбините на психката и неразгаданите тайни на нашите способности

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Ivanina444

Напрегнатост, страх, гадене

Мнение от Ivanina444 » 06 апр 2018 16:40

Здравейте,
Ще се опитам да разкажа моята история на кратко.От няколко години се появи един необясним страх в мен.През 2013 завърших и се записах да уча в университет.След първия семестър осъзнах, че това не е за мен и реших да се откажа. Прибрах си се вкъщи и го приех като най-големия ми провал.Приех го тежко, мислех си как моите връсници учат, а аз за нищо не ставам.Година по-късно отидох до университета да си взема дипломата и документите, да се отпиша от университета. В автобуса започна да ми се гади.Слязох и веднага повърнах. Обземе ужас. Искам да подчертая, че като малка ми прилошаваше в автобуси и коли, но като пораснах нямах този проблем.От тази случка, когато слязох от автобуса и повърнах изпитвам ужас и страх само при мисълта, че ще се кача в автомобил.Година по-късно се записах в друг университет и вече съм трети курс.Всичко върви прекрасно.За сега нямам проблем с изпитите.Намерих си чудесна работа.Срещнах момче, с което заживяхме заедно и много се разбираме и обичаме.Всичко е повече от прекрасно.Само че този мой проблем се засилва.Вчера,например,ми каза да излезем при едни негови приятели и аз се облякох, започнах да си обувам обувките и ми стана лошо.Започна да ми се гади.Сковах се от страх и не можах да изляза.Казах му да отиде сам.Когато излезе повърнах и започнах да рева с глас от яд, че проблемът ми е по-силен от мен. Имам чувството, че не харесвам и приятелите му, които между другото не са лоши хора, а напротив.Станах мълчелива и когато съм с тях те ми казват „ама много мълчиш”, „кажи нещо” и аз се стъписвам от страх и от срам, че се излагам пред тях.Това може би е и причината, че вече и не искам да се срещам с тях.Всяко излизане за мен е агония.Започва с мислите „Ами ако ми стане лошо и повърна?” , „Ако се изложа?” Чувствам се като затворник в собствения си ум.Вчера трябваше да взема една пратка и по пътя започна да ми се гади, излязох от офиса на куриерската фирма и ми нямаше нищо.Когато пътувам за някъде умирам от страх, а когато се връщам ми няма нищо.Моля за съвет.Някой ако може да ми помогне,нека го направи. Утре вечер ще се събираме да празнуваме рожден ден и от сега съм в паника. А преди си излизах, купонясвах си, къде ли не ходех, а сега съм като затворник.В повечето сличаи, приятелят ми излиза сам, защото аз не мога.И той ме разбира, опитва се да ми помогне като ми вдъхва кураж, самочувствие, но не се получава.
Благодаря на всички предварително.

д-р Р. Иванова

Re: Напрегнатост, страх, гадене

Мнение от д-р Р. Иванова » 10 май 2018 10:59

Бих Ви препоръчала консултация с психолог, за да се установи какво е отключило тези внезапни страхове, които се съпровождат с гадене, повръщане.

tediqneva

Мнение от tediqneva » 14 май 2018 14:31

Отпуснете се и в краен случей изпушете една марихуана, много отпуска и забравяш за всичко! ;)

Потребителски аватар
pepinka92

Мнение от pepinka92 » 09 юли 2018 15:03

И аз смятам, че трябва да направите консултация с психолог. Не ми звучи като да мине с валериан, мента и глог…

Отговори

Върни се в “Здрав ум”