Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Има редица фактори, които могат да отслабят защитните сили
Всеки пациент ще има ясен лимит за доболнична помощ
Те ще продължат до края на месеца
реклама

Проява на благотворителност в частен бизнес?

Информация за актуални събития, научни и благотворителни мероприятия

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Проява на благотворителност в частен бизнес?

Мнениеот pykami » 31 Окт 2010 22:37

Здравейте.Искам да споделя идея за добри дела-благотворителност в частен бизнес и да ме подкрепите или осъдите в това мое начинание.А може би някой ще последва идеята ми или ще сподели опита си с мен.Предварително благодаря на всички,които приемат участие в темата ми,независимо дали ще ме осъдят или подкрепят.
Частният ми бизнес е обикновен фризьорски салон в провинциален град.Ще кажете :"Има ги под път и на път."Та на темата за "идеята ми":веднъж късно вечер,след изморителен работен ден се загледах в един благотворителен концерт по тв - събираха средства за болен-колега:китарист и се замислих: "А с какво и на кой мога да бъда полезна аз? Детето ми ,беше до мен и ми" светна " отговора:"Дом за медико-социални грижи за деца"!Там ,преди години носех веднъж ,дрехи за деца без родители. И така :
Отчет относно проведената кампания „Деца помагат на деца в беда”от 1 юни 2010 г.до30 юни 2010 г. от фризьорско студио „УСМИВКА”.

Целта на кампанията – НАБИРАНЕ НА СРЕДСТВА ЗА ДЕЦА БЕЗ РОДИТЕЛИ ОТ ДОМ „МАЙКА И ДЕТЕ” , ГР. --------
Начинът на постигане на целта – разнасяне и разлепване на листовки по всички детски градини и училища в гр.-----------
Процес на кампанията : всяко дете до 7 годшна възраст, (доведено за подстрижка от родителите си),пуска в касичка символично сумата от 1 лев(или колкото преценят),деца след 7 годишна възраст пускат в касичка -3 лева –символично (или колкото преценят).
След което от „скривалище на студио” УСМИВКА” на дете участвало в кампанията с благодарност му подаряваме балонче и значка по избор от прозрачното чувалче.
Резултат – на 1 юли - подаряване на закупените подаръци от събраните средства в резултат на кампанията, от екипа на фризьорско студио „УСМИВКА”
.....Ходех по всичките детски градини...
Получихме резултат
"Студио „УСМИВКА”-БЛАГОДАРИ на всички ДЕЦА И ТЕХНИТЕ РОДИТЕЛИ , участвали в УСПЕШНО проведената кампания „Деца помагат на деца в беда”.(01.06.-30.06.2010г.)

Благодарение на Вас успяхме да съберем сумата от 110 лв.

С тези пари закупихме:
1. Голяма,развиваща детско въображение двустранна дъска със специален молив и гумичка за рисуване и триене от едната страна и със топчета и цифри от другата страна;
2. Гъба цветна пластмасова с кубчета;
3. Голяма гумена топка с далматинци;
4. „Musik Mobile” – за бебе;
5.Два комплекта кубчета – пъзел;
6.Мрева от пластмасови играчки във вид на плодове и зеленчуци;
7. Найлонова раница пълна с кубчета- конструктор;

Всичко това е дарено за деца без родители( от дом „Майка и дете гр. ),в забавната компания на екипа .В този дом живеят 58 деца общо.
Също така бяха раздадени и сладостите в компания на мишока Джери, клоуна Смайли,
Доктора ‘ОХБОЛИ’ и други забавни персонажи.
Също така сърдечно благодарим и на предоставените дрехи и плюшени играчки, любезно дарени от родителите.

Екипа на нашето студио реши да продължи събирането на нови средства ДО 20 ДЕКЕМВРИ 2010 г. с цел да се закупят и други образователни или развиващи въображението на децата пособия и играчки.

Затова от всяка детска подстрижка(5 лв. ) направена в студиото, - 2 лв.отиват в касичка за деца без родители."
Сега след 20 декември със събраните средства отново ще закупим лакомства и играчки и :P - "Дядо Коледа ще им ги подари.
Но въреки всичко някои виждат само и единственно реклама за салона ми Да но ако всички ние правим по капка на свое собственно работно място наречено "частен бизнес, светът ще стане по добър....Това е моето мнение.....Сега ме осъдете....... :P
pykami

Re: Проява на благотворителност в частен бизнес?

Мнениеот pykami » 02 Ное 2010 08:45

Ако някой може да ми обясни , какво означава червената звездичка на темата ми? :?:
pykami

Назад към Благотворителни кампании, форуми, конгреси