Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Богат е на различни хранителни вещества
Щастливите и тъжните ходят различно
Вижте какво да избягвате да хапвате
реклама

Проява на благотворителност в частен бизнес?

Информация за актуални събития, научни и благотворителни мероприятия

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Проява на благотворителност в частен бизнес?

Мнениеот pykami » 31 Окт 2010 22:37

Здравейте.Искам да споделя идея за добри дела-благотворителност в частен бизнес и да ме подкрепите или осъдите в това мое начинание.А може би някой ще последва идеята ми или ще сподели опита си с мен.Предварително благодаря на всички,които приемат участие в темата ми,независимо дали ще ме осъдят или подкрепят.
Частният ми бизнес е обикновен фризьорски салон в провинциален град.Ще кажете :"Има ги под път и на път."Та на темата за "идеята ми":веднъж късно вечер,след изморителен работен ден се загледах в един благотворителен концерт по тв - събираха средства за болен-колега:китарист и се замислих: "А с какво и на кой мога да бъда полезна аз? Детето ми ,беше до мен и ми" светна " отговора:"Дом за медико-социални грижи за деца"!Там ,преди години носех веднъж ,дрехи за деца без родители. И така :
Отчет относно проведената кампания „Деца помагат на деца в беда”от 1 юни 2010 г.до30 юни 2010 г. от фризьорско студио „УСМИВКА”.

Целта на кампанията – НАБИРАНЕ НА СРЕДСТВА ЗА ДЕЦА БЕЗ РОДИТЕЛИ ОТ ДОМ „МАЙКА И ДЕТЕ” , ГР. --------
Начинът на постигане на целта – разнасяне и разлепване на листовки по всички детски градини и училища в гр.-----------
Процес на кампанията : всяко дете до 7 годшна възраст, (доведено за подстрижка от родителите си),пуска в касичка символично сумата от 1 лев(или колкото преценят),деца след 7 годишна възраст пускат в касичка -3 лева –символично (или колкото преценят).
След което от „скривалище на студио” УСМИВКА” на дете участвало в кампанията с благодарност му подаряваме балонче и значка по избор от прозрачното чувалче.
Резултат – на 1 юли - подаряване на закупените подаръци от събраните средства в резултат на кампанията, от екипа на фризьорско студио „УСМИВКА”
.....Ходех по всичките детски градини...
Получихме резултат
"Студио „УСМИВКА”-БЛАГОДАРИ на всички ДЕЦА И ТЕХНИТЕ РОДИТЕЛИ , участвали в УСПЕШНО проведената кампания „Деца помагат на деца в беда”.(01.06.-30.06.2010г.)

Благодарение на Вас успяхме да съберем сумата от 110 лв.

С тези пари закупихме:
1. Голяма,развиваща детско въображение двустранна дъска със специален молив и гумичка за рисуване и триене от едната страна и със топчета и цифри от другата страна;
2. Гъба цветна пластмасова с кубчета;
3. Голяма гумена топка с далматинци;
4. „Musik Mobile” – за бебе;
5.Два комплекта кубчета – пъзел;
6.Мрева от пластмасови играчки във вид на плодове и зеленчуци;
7. Найлонова раница пълна с кубчета- конструктор;

Всичко това е дарено за деца без родители( от дом „Майка и дете гр. ),в забавната компания на екипа .В този дом живеят 58 деца общо.
Също така бяха раздадени и сладостите в компания на мишока Джери, клоуна Смайли,
Доктора ‘ОХБОЛИ’ и други забавни персонажи.
Също така сърдечно благодарим и на предоставените дрехи и плюшени играчки, любезно дарени от родителите.

Екипа на нашето студио реши да продължи събирането на нови средства ДО 20 ДЕКЕМВРИ 2010 г. с цел да се закупят и други образователни или развиващи въображението на децата пособия и играчки.

Затова от всяка детска подстрижка(5 лв. ) направена в студиото, - 2 лв.отиват в касичка за деца без родители."
Сега след 20 декември със събраните средства отново ще закупим лакомства и играчки и :P - "Дядо Коледа ще им ги подари.
Но въреки всичко някои виждат само и единственно реклама за салона ми Да но ако всички ние правим по капка на свое собственно работно място наречено "частен бизнес, светът ще стане по добър....Това е моето мнение.....Сега ме осъдете....... :P
pykami

Re: Проява на благотворителност в частен бизнес?

Мнениеот pykami » 02 Ное 2010 08:45

Ако някой може да ми обясни , какво означава червената звездичка на темата ми? :?:
pykami

Назад към Благотворителни кампании, форуми, конгреси