ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

Обилен косопад

Споделете вашите тайни за красотата, козметиката и разкрасителните процедури

Модератори: админ, консултанти, Приятели

viksiii123

Обилен косопад

Мнение от viksiii123 » 03 дек 2015 12:25

Здравейте! Реших да споделя и тук за този си проблем за да намеря евентуално някакво решение на проблема си.

Имам много силен косопад от вече 2 месеца и продължава. Косата ми е по принцип много гъста, жива, здрава и расте много бързо. Винаги е имало периоди, в които пада повече от обикновено, но никога не е било чак така. Освен че пада адски много, самия косъм е много тънък и се чупи... Правих си наскоро изследвания ПКК и за щитовидна жлеза и нямам някакви здравословни проблеми. Отидох и на дерматолог - изписаха ми един куп мазила и все много скъпи, не мога да си ги позволя. А се притеснявам, че косата ми не спира да пада и все повече си личи. Не виждам и да расте нова, просто си пада... Не знам дали може да е от стрес или на нервна основа, защото напоследък имам проблеми с нервите.

Ще съм много благодарна ако получа съвети.

zomboy

Re: Обилен косопад

Мнение от zomboy » 07 дек 2015 17:07

Здравей и при мен проблема е същия, аз съм момче на 17 години и никога не съм имал проблем с косата . Днеска се събудих и намерих една шепа коса , почесах се още една шепа падна и продължава да пада... Много съм загрижен за косата си , винаги си купувам билкови и скъпи шампоани ..

puls100

Мнение от puls100 » 07 дек 2015 21:28

С тия боклуци-химии, шампоаните, я унищожавате още повече.
Може да не вярвате, но ако изобщо не я миете, след една година ще можете да влачите валяк с косата си :lol:

Ето тук ако ви се чете, малко инфо как да задравите косата си

zomboy

Мнение от zomboy » 08 дек 2015 01:14

Еми не мия за първи път с тези шампоани, балсами .. Ще видя, ще мия само с билковите

puls100

Мнение от puls100 » 08 дек 2015 01:25

Точно щото не е за първи път, трябва да подскаже, че е поуморена/изтощена. Мъжка коса (че дамите няма да го разберат никога) се мие с "препарат" веднъж на две седмици и изобщо се мие не повече от 3-4 пъти в седмицата. Под миене нямам предвид намокрянето за прическа, а обилното й киснене под душа. В градските тръби (водата) има всичкото необходимо да убие нормалният разстеж на косата.

zomboy

Мнение от zomboy » 08 дек 2015 01:42

Аха , мерси много. Аз съм в Полша тука дори водата не е годна за пиене може би е от него. Аз по принцип като се изкъпя не си изсушавам косата може и от него да е, ще пробвам сега това което ми каза ти и дано да действа :)

puls100

Мнение от puls100 » 10 дек 2015 12:24

Да определено това може да е основният проблем. Дръж душа да плиска отстрани на тялото, а не отгоре директно върху главата.
Ако си сигурен, че нямаш гъбички/пърхут, направи първата процедура един път профилактично.
Втората и третата задължително. Може и еднократно и в по-дълъг интервал между тях. Подобна захранка при положение, че перманентно се пази косата (от препарати най-вече) е напълно достатъчна дори и за 2-3 години.
Гарантирам ти че ще има успех, освен ако наистина не е нещо кофти-генно или свързано с огромен стрес.

zomboy

Мнение от zomboy » 10 дек 2015 20:10

Това всичко което описа ги правя . За прическата използвам само вода . А за стреса , да имах много голям стрес (страх от болест) до преди 1-2 месеца, все още си го има но не баш толкова . Косопада го има симптом на тая болест.

m.ruseva

Мнение от m.ruseva » 18 мар 2016 14:12

Здравейте от мен :)
Много различни и комплексни могат да бъдат причините за косопада, като се започне с хормонален дисбаланс, сезонни промени, климатични условия и пр.
Аз лично се притеснявам да пробвам различни медицински шампоани на принципа на пробата и грешката - човек никога не знае дали това вместо да помогне, може да навреди на косата. Най-добрият вариант си остава консултацията с лекар, дерматолог или специалист, който се занимава с проблемите на косата и кожата на главата. И ако един лекар не ви обърне достатъчно внимание - задължително търсете второ, ако трябва - и трето медицинско мнение.
Косопадът може да не убива човек, обаче специално при мен брутално смазваше самочувствието.
Решението за себе си открих тук: http://liliyastyle.bg/%D0%BE%D0%BC%D1%8 ... %81%D0%B0/
Препоръчвам жената, ако сте в София. Можете да погледнете и нейния youtube канал - качва свои видеота, в които разказва подробно за проблемите с кожата на главата и как могат да се решат според конкретния случай.

nanonini

Мнение от nanonini » 19 сеп 2016 16:56

Това е много чест проблем. В момента и аз се притеснявам, защото косата ми доста пада, но се надявам че е от сезона. Благоприятно ми действа бирената мая.
Не вземай живота твърде на сериозно. Никога няма да се измъкнеш жив от него. https://www.nestlechoco.bg/

tediqneva

Мнение от tediqneva » 12 апр 2017 09:48

Препоръчвам ти да си вземеш конски шампоан. Аз го използвам от около месец,два. След като се оплаках на моята фризьорка от косопада, тя ми препоръча такъв шампоан https://4sales.bg/konski-shampoan-lange ... kosata-279 . Каза, че проблемът може да е от смяната на сезоните, но нищо няма да ми навреди да поизползвам конски шампоан известно време.

ivanajelqzkova

Мнение от ivanajelqzkova » 19 апр 2017 00:09

Много мои приятелки използват конски шампоан и много ми го хвалят.

Отговори

Върни се в “По-красиви”