ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Белези от акне

Споделете вашите тайни за красотата, козметиката и разкрасителните процедури

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Andi22

Белези от акне

Мнение от Andi22 » 13 мар 2014 15:11

Здравейте, сестра ми има белези от акне по бузите. Иска да се подложи на пилинг терапия - четох доста по въпроса - има си и плюсове, но и минуси, та исках да се допитам, ако някой от вас се е подлагал на такова нещо да сподели мнения. Кои са по-ефикасни, лазерните или химическите?

ViliTsonkova

Re: Белези от акне

Мнение от ViliTsonkova » 08 май 2014 15:53

Олеле, ама това не е ли много опасно? Аз не бих се подложила на такова нещо. Не знам дали може да лекува белези, ама знам, че при акне винаги се препоръчва да се приема цинк. Аз принципно и за косата, и за ноктите също го използвам. Пробвала съм различни опаковки, но най съм доволна от този цинка на валмарк, защото след това не ме стяга стомаха. Ама може би вече сте пробвали с прием на цинк или бъркам?

abys

Мнение от abys » 09 май 2014 11:51

Да, цинка се препоръчва при проблемна кожа. Повлиява добре и състоянието на ноктите, косата и зрението. Аз съм пила Цинк-биотин на Абофарма, който е с биотин.Той е известен като витамин В7 или Витамин Н и участва във въглехидратната обмяна - за получаване на енергия и в мастната - за синтез на мастни киселини. Освен това е задължителен и за синтеза на витамин С. Пие се по една капсула дневно и стига за един месец.

ЦВЕТИ81

Мнение от ЦВЕТИ81 » 29 юли 2014 15:21

Маска за лице против акне и белези, 1бр.
Код : 11307

Oписание: Почиства и възстановява белези, причинени от акне. Маската ефективно почиства кожата, нормализира отделянето на излишния себум, стяга порите, предпазва от акне. Подравнява микрорелефа на епидермиса и регулира РН баланса. Активните съставки на маската намаляват възпаленията и зачервяванията. Премахва петната и белезите, появили се в резултат на акне.

Активни съставки:

• Масло от чаено дърво - антисептично, противовъзпалително, бактерицидно действие.

• Алое Вера - почиства, овлажнява , лекува и премахва възпалението.

• Екстракт от шафран - има антиоксидантно действие, повишава защитната функция на кожата, премахва токсините.

• Екстракт от женско биле - облекчава възпалението.

• Екстракт от лайка - повишава защитните функции на кожата, има успокояващ и противовъзпалителен ефект. Предотвратява алергии.

• Екстракт от астрегал - предотвратява образуването на старчески петна, помага за запазване на влагата в кожата, облекчаване на сухота и пилинг.

• Екстракт от див кестен - подобрява обмяната на веществата.

• Екстракт от мента - успокоява кожата.

• Екстракт от лавандула - премахване на отоци.

• Екстракт от водорасли - стимулира обновяването на клетките, възстановява повредената тъкан на кожата.

• Витамини - подобряват защитната функция на кожата и стимулират клетъчния метаболизъм.

Приложение:
Върху почистена кожа сложете маската за 15-20 мин., след като махнете маската изплакнете с вода. Препоръчва се използването на маската ежедневно в течение на две седмици, а след това 1-2 в седмицата. За да бъде най-ефективна се препоръчва да се използва заедно с гела за измиване и противовъзпалителния лосион от серия Master Herb.

Потребителски аватар
Ve6terka

Мнение от Ve6terka » 31 юли 2014 10:41

от всичко посочено аз съм привърженичка на маслото от чаено дърво. не само третира различни видове кожин раздразнение, но също така се справя и успешно с по-проблемни раздразнения- някои дори го използват за премахване на циреи,гъбички и темподобни. мога да препоръчам маслото във вид на спрей- на natures way.
princess of chaos ...

healthy_els

Мнение от healthy_els » 19 авг 2014 12:11

Може би е по-безопасно първо да се пробва с козметични продукти. Имам приятелка, която сериозно беше навлязла в темата, трябва да я попитам какво използваше, но знам, че беше много доволна..

Потребителски аватар
nora9876

Мнение от nora9876 » 07 яну 2015 21:01

И моят въпрос ще бъде същият, като на Andi22. Най-добрата ми приятелка има белези от акне, те много я притесняват. Сега е решила да се подложи на лазерно премахване на белези. Решила е да отиде в Инканто на фракционен CO2 лазер. Каза ми, че много е чела по въпроса, но на мен ми се иска да науча мнението на хората, които са го изпробвали. Ако има такива, които да ми отговорят на въпросите, ще бъда много благодарна. Дали има ефект от тази процедура? И след колко процедури можем да чакаме някакви резултати?

Отговори

Върни се в “По-красиви”