ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Утайка от кафе

Споделете вашите тайни за красотата, козметиката и разкрасителните процедури

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Qna.ni

Утайка от кафе

Мнение от Qna.ni » 12 фев 2014 12:01

Здравейте,
използвал ли е някой от вас утайка от кафе като ексфолиант за тяло. Аз съм я пробвала за масаж на ръцете, след това стават много меки и гладки. Но никога за цяло тяло или лице. Може ли да ме посъветвате?

Andi22

Re: Утайка от кафе

Мнение от Andi22 » 14 фев 2014 11:34

Здравей, не съм ползвала утайката от кафе за ексфолиант, но знам, че е полезно средство срещу целулит. Преди време имах антицелулитен крем с кофеин и до колкото си спомням имаше ефект.

Yanacat

Мнение от Yanacat » 17 фев 2014 15:14

Аз си правя маски на лицето с кафе. Утайката от кафеварката я смесвам с вода, за да стане на кашица. Нанасям и седя с нея до изсъхване.

sofia 77

Мнение от sofia 77 » 18 фев 2014 03:32

А може да се смеси и с някакво базово масло , и много добре ексфоалира , но не трябва да се натиска много /особенно лицето/ , и да се прилага често.
Аз лично 2 пъти седмично го правя.
Не знам дали е правилно , но аз смесвам душ гел + утайка или сода и разтривам тялото и лицето , но пак повтарям много нежно се търка.

Yanacat

Мнение от Yanacat » 18 фев 2014 13:00

Сода? За първи път чувам! Какво е действието й? А може ли да се прилага на лице?

sofia 77

Мнение от sofia 77 » 20 фев 2014 03:04

Ами содата се използва като ексфолиант , може да се използва и върху лицето смесена с нещо , масло ли ще е , мед ли ще е / душ- гел това аз правя докато се къпя и ексфоалирам /.
За лице нежно се търка .

Сега се сещам че за коса си правих разтвор сода +вода и изплаквах , това се прави за да се махнат остатъци от шампоани , балсами, изглежда и след обилно изплакване с вода остава нещо от въпросните продукти и содата ги премахвала.

За черни точки съм чувала че влияело на премахването им , но трябвало постоянство .

Също миене на зъбите със сода за избелване , това съм пробвала 1 - 2 пъти и си мисля че e по -добре избелване при зъболекар.

И последното дезодорант с/у изпотяване , това не съм го правила , само съм чела.

abys

Мнение от abys » 20 фев 2014 14:16

Аз съм използвала и използвам утайка от кафе за ексфолиране.Кожата става много гладка и мека и да, помага за премахване на целулита. Могат да се правят и маски за лице с кафеена утайка.Може да се смеси със зехтих и мед например.Тонизира чудесно. За целулита пийте и много вода и повечко движение за да се отървете от него. Който може да плува-това е идеалния спорт за стягане на бедрата и махане на целулита.

Yanacat

Мнение от Yanacat » 21 фев 2014 18:18

Благодаря ти sofia 77 !
Само искам да добавя да внимаваш с третирането на зъбите със сода. Не го прави повече от веднъж месечно, защото содата разрушава емайла.

Andi22

Мнение от Andi22 » 03 мар 2014 13:06

Yanacat е права - содата е доста агресивна за зъбите и според мен не е добре да се ползва - наистина разрушава емайла на зъбите - от личен опит го знам.

ViliTsonkova

Мнение от ViliTsonkova » 17 мар 2014 14:51

Ако содата разрушава емайла на зъбите, дали не е вредна и за кожата? Едно време като нямаше нищо по магазините си спомням, че майка ми чистеше печката точно със сода!

Andi22

Мнение от Andi22 » 20 мар 2014 15:14

Според мен содата не бива да се използва и за кожата.

ViliTsonkova

Мнение от ViliTsonkova » 21 мар 2014 18:00

Ами и аз така смятам, но все пак нека и други да кажат дали са пробвали. Защото например знам за един случай дето на един мъж му казали да си натрие скалпа с чесън, за да му поникне по-гъста коса и той го направил и взел, че след това си легнал да спи и после като се събудил и главата му била пламнала. Та според мен сода, сол, чесън и такива подобни би трябвало да действат по един и същи начин. Ама ще ми е много интересно да чуя и други мнения.

Потребителски аватар
tedkatapopova

Мнение от tedkatapopova » 16 дек 2014 13:01

Човек трябва да познава добре тялото си преди да прави каквото и да е с него :) Аз също съм чувала за хора, които са ползвали чесън за заздравяване на косата си и не са имали проблем. За содата и зъбите смятам, че не трябва. Освен в някакви крайни случаи, а за утайката от кафе - определено ще пробвам.

Потребителски аватар
lidkata26

Мнение от lidkata26 » 16 дек 2014 18:59

Утайката от кафе се оказва нещо много полезно. Аз по принцип я ползвам за да си подхранвам цветята, но след прочетеното тук, определено ще опитам и някое от другите й качества, върху себе си.
Благодаря за страхотните идеи :)

Потребителски аватар
nora9876

Мнение от nora9876 » 12 яну 2015 13:31

Аз съм ползвала утайка от кафе, като ексфолиант за цяло тяло. много е хубаво за кожата, става много мека. не ми се е премахнал целулита от нея, хем съм си правила тази процедура в продължение на цяла година. и не като да кажа, че съм имала много целулит

Отговори

Върни се в “По-красиви”