ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Странни пъпки

Споделете вашите тайни за красотата, козметиката и разкрасителните процедури

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Phrarrell

Странни пъпки

Мнение от Phrarrell » 21 окт 2013 01:12

Здравейте,
предполагам, че доста е писано по тази тема, но търсих и не намерих проблем сходен с моя, та за това пускам тази тема.
Момче съм, на 18 г., проблема са няколко пъпки по лицето ми, които са много странни. Не са от акне, не са и милуми. По-обемни са от милиум, и са подкожни, на пипане се усещат като топчета, майка ми каза, че била подкожна мазнина, и след време щели да се изчистят, но вече отглеждам една в долния край на дясната ми вежда близо 2 години, и не мърда. Не съм сигурен въобще дали са пъпки, и как трябва да бъдат третирани, имам още 2 на лявата буза, близко една до друга, но те са от по-скоро, от към половин година. По принцип като ми излезе пъпка я третирам със салицилов спирт, но за щастие не мога да се оплача от обилно акне, като знам какви тежки случай има.
Та, anyway, започват доста да ме притесняват тези на бузата, стоят леко издути, пробвал съм да ги стискам, да ги горя със салиц. спирт но не става, едната дори я пробих леко със стерилизирана игла, но нищо не стана, нямаше дори и кръв. Моля ви за помощ, как да ги третирам, и как да се предпазя от тях за в бъдеще. Благодаря предварително :roll:

д-р Цончев

Re: Странни пъпки

Мнение от д-р Цончев » 22 окт 2013 07:49

Това, както го описвате вероятно не е пъпка, и е добре да се види от дерматолог за да се помисли как да с етретира.

Phrarrell

Мнение от Phrarrell » 15 ное 2013 16:56

Ходих при личната и ми каза, че било запушена жлеза и била натрупала секрет, но ми каза да не ги бутам, доста време трябвало да мине за да се изчистят от самосебе си. Нищо не ми предписа :roll:

MILENA_77

Мнение от MILENA_77 » 15 ное 2013 17:28

Най добре както ви каза д-р Цончев трябва дерматолог.

Отговори

Върни се в “По-красиви”