ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

ПАРАБЕНИ в козметиката > прочистване?

Споделете вашите тайни за красотата, козметиката и разкрасителните процедури

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Nadia_

ПАРАБЕНИ в козметиката > прочистване?

Мнение от Nadia_ » 16 мар 2013 03:25

Така. Както всички знаем, парабените са едни от най-вредните и опасни съставки в козметиката. Според някои дори са свързани с риска от рак на гърдата, а това е меко казано стряскащо. Тъй като в по-голямата част от козметиката, която аз използвам ежедневно (най-вече декоративната - червило и т.н.) се съдържа или methylparaben, или propylparaben, или и двете, а и очевидно е почти невъзможно да се използват само козметични средства без вредни съставки, напоследък ми се върти в главата следната идея: Възможно ли е по някакъв начин - дали чрез общо прочистване на организма, дали чрез приемане на някакви препарати, билки, витамини и т.н., парабените да бъдат извлечени/изхвърлени/неутрализирани, т.е., има ли начин да се предпазиш от вредното им въздействие, без да ограничиш употребата на продуктите, в които се съдържат. Съжалявам, ако въпросът е нелеп, предполагам, че темата е трудна за обсъждане, но все пак ще се радвам да получа всякакви съвети и мнения по въпроса.

д-р Цончев

Re: ПАРАБЕНИ в козметиката > прочистване?

Мнение от д-р Цончев » 17 мар 2013 08:49

Аз поне не знам за практичен начин това да се получи без да се повреди продукта. Парабените се използват като консерванти и ако се извлекат най-много продукта да се развали. Инак химична реакция вероятно може да се измисли...

radinak73

Мнение от radinak73 » 18 мар 2013 13:15

Аз също съм любопитна да разбера дали е възможно пречистване на организма от парабени с помощта на хранителни режими с детоксициращ ефект. Като пример мога да дам житния режим, както и редица други диети, които имат пречистващо въздействие върху организма.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 18 мар 2013 14:06

За жалост красотата си има своята цена...
Аз лично бих се притеснявал от къде-къде по-сериозни косерванти, които поемаме всеки ден.
Био козметиката не слага парабени, а техни естествени заместители само и само да си оправдаят безумно високата цена. Повечето качествени и наложили се на пазара козметични компании използват парабените като основен консервант. Имат разбира се и БИО козметика. По-скоро бих се притеснявал за евтините червила, лосиони за тяло, както и шампоаните, които са внесени от Китай и не подлежат на почти никакъв контрол от страна на държавата ни...Почти сигурен съм, че дори и в българските "качествени" продукти на народни цени са с основна съставка Made in China.
За млечните продукти съм убеден, че заготовката се внася от Китай - това е плашещо!!!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

radinak73

Мнение от radinak73 » 19 мар 2013 17:37

Лично аз не съм убедена, че в био козметиката не се използват парабени, както повечето стоки, които са с етикет "без консерванти" а всъщност това съвсем не е така.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 19 мар 2013 19:08

По закон трябва да се напишат върху опаковката съставките и добавките на продукта. Лично аз също се съмнявам, че се спазва.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Отговори

Върни се в “По-красиви”