ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Пъпки

Споделете вашите тайни за красотата, козметиката и разкрасителните процедури

Модератори: админ, консултанти, Приятели

kostov1111

Пъпки

Мнение от kostov1111 » 01 сеп 2012 00:12

Здравейте,на скоро започнаха да ми излизат пъпки по лицето.Преди това имах белези (пресни) от пъпки и ги мазах със смес от камфоров спирт,розова вода и кислородна вода(за това не съм сигурен дали беше то).Малко се заличиха,но сега започнаха да излизат малкки пъпчици,които не са като гнойни,ами са по скоро така все едно кожата ти е надигната от долу и като ги стисна излиза гной от тях.На слънце и на светло си личат много,а заемат голяма част от лицето ми.Струва ми се обаче,че тези пъпки няма да се махнат от само себе си,защото си стоят без промяна.Въпросът ми е как мога да ги премахна.Да изстискам гнойта ли или да се мажа с нещо или ? Една приятелка ми каза само със сапун да си чистя лицето,но ме съмнява,че ще се махнат така.А наистина е много неприятно-стоят като издигнатинки по лицето ми ! :( Чувал съм с оцет,че се мажат пъпки,но тези не са от тези нормалните,които си се махат за 2-3 дена.Ако отида на козметик малко ме е страх,тъй като такива работи съм чувал от тия козметици,че ... на кожен лекар,ако отида наистина не мисля,че ще ми помогне,освен че ще ми изпише нещо скъпо,от което няма да има ефект.Ще се радвам,ако някой даде съвет(по възможност изпитан).

Lidi

Re: Пъпки

Мнение от Lidi » 10 сеп 2012 21:07

С бабини рецепти не вярвам да успееш, тъй като са на хормонално ниво. Външно ще лекуваш с мазила, но вътрешно?
Доктор е добрият вариант. Скъпо-евтино, трябва си лечение от специалист.
Козметиците също лекуват само външни симптоми.

freesia_bloom

Мнение от freesia_bloom » 14 ное 2012 21:03

Да съгласна съм с Lidi трябва ти лекар за тези пъпки има много фактори които оказват влияние на образуването на пъпки, храна, хормони, миене с неправилни продукти, наследствено и т.н. на мене лично ми подействаха добре продуктите от марката CosMedix, ползвах серум за пречистване на самата бактерия от кожата, казва се Clarity Serum ето този е http://bg.strawberrynet.com/skincare/co ... 53/#DETAIL

radinak73

Мнение от radinak73 » 15 ное 2012 17:48

Вместо да експериментирате със скъпи продукти, без да сте убеден в тяхната ефективност, по-добре отидете на козметик. В никакъв случай не третирайте пъпките с ръце. Това може да доведе до по-големи поражения върху кожата.

pirinole

Мнение от pirinole » 14 дек 2012 12:57

На мен ми помогнаха джаджите за акне на Botanicus ... скъпарско ама при мен подейства .... :lol:
http://botanicus.bg/advanced_search_res ... =1&x=0&y=0 ...иначе си е опасно ...ако причинителя е нактерия може да се получи мутация на бактерията от която няма отърване

radinak73

Мнение от radinak73 » 17 дек 2012 11:23

Аз лично съм доволна от продуктите на Биотрейд и по-точно:

http://apteka.framar.bg/30000122/%D0%B0 ... %BC%D0%BB-

zirgs

Мнение от zirgs » 02 апр 2013 16:02

Иди на дерматолог. Той ще ти помогне най-добре.

Потребителски аватар
smthwonderful

Мнение от smthwonderful » 05 апр 2013 18:57

И аз имах подобен проблем. Ходих на кожен, на дерматолог, на ендокринолог, на гинеколог - всичките ми казваха, че нищо ми няма. Използвах скъпа козметика и уж се изчистваха, а след това пак започваха да излизат. Купих си Acne out на Biotrade, активния крем в червена опаковка, иии се изчистих за около 2 седмици, направо се родих. Оттогава си го ползвам и нямам проблеми. Но наистина преди това трябва да се отиди на лекар, за да се провери дали не е нещо вътрешно.
Успех!

maria3131

Мнение от maria3131 » 13 яну 2014 05:49

Хапчета срещу акне - http://derminax.bg Лично съм го ползвала и много ми помогна.

Отговори

Върни се в “По-красиви”