ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Вени

Споделете вашите тайни за красотата, козметиката и разкрасителните процедури

Модератори: админ, консултанти, Приятели

kostov1111

Вени

Мнение от kostov1111 » 16 юни 2012 18:05

Здравейте,от преди 3-4 години на краката ми започнаха да изпъкват вените.В последствие се оказа,че това са разширени вени.В последствие вените на ръцете ми започнаха да изпъкват също повече,след това по стомаха под пъпа изпъкна една по-дебеличка вена.Сега започнаха да се виждат вените ми и нагоре по стомаха от пъпа на горе,по целито ми също от едната страна,където е коста на ченето се вижда понякога едната вена,и от едната страна имам като напукани капиляри.Страх ме е,да не стане така,че по цялото тяло да започнат да ми изпъкват вените.Въпросът ми е може ли да е някакво по-сериозно заболяване.Момче съм на 18 години и съм доста слаб.Сега ще започна да тренирам най-вероятно,ако мога да напълнея.И също така да взимам ли някакви добавки за да вдигна малко маса или някакви витамини или нещо друго?
Благодаря,предварително.

д-р Цончев

Re: Вени

Мнение от д-р Цончев » 16 юни 2012 18:11

Според мен още растете. Диагнозата разширени вени следва да се постави от съдов хирург.

kostov1111

Мнение от kostov1111 » 16 юни 2012 18:19

Тя е поставена от такъв.Само,че за краката,също така и на тестисите имам и предстои хирургична намеса за тези вени на тестисите.Но по тялото е ужасно.Айде по ръцете са доста,но не ми правят толкова впечатление.Но по тялото като се съблека на плажа или на басейн и ще е ужасно. :(

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 юни 2012 17:09

Разбирам. Има ли в рода хора с разширени вени? Щом съдов хирург се е занимал с въпроса е добре да го питате доколко и кои вени се очаква да претърпят развитие след като се проведе съответното лечение. Добре е също така да се огледа черния дроб - ехографски от гастроентеролог.

kostov1111

Мнение от kostov1111 » 18 юни 2012 18:07

Има,да.Мисля лятото да отида пак на преглед при специалист.Също така имам въпрос:Вредно ли е,ако съм пил Диокет 2 години.При изписването му никой не ми каза,че не трябва да го пия много време.На листовката също не пише конкретно време.Но някои аптекарки казват,че не трябвало повече от 6 месеца.Та,ако съм го пил 2 години може ли да ми има сега нещо? Или това да води до противоположния ефект?Изпъкване на вени и напукване на капиляри?Или просто не трябва да се пие дълго време,защото ефектът намалява?Благодаря,предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 юни 2012 19:08

По принцип не трябва да се пие повече от 15 дни този препарат, въпреки, че аз не съм го използвал в практиката си и не намерих някъде да е казано защо не трябва да се пие по-дълго, но подозирам, че след извесно време ефекта му се изчерпва и е съвсем възможно да води до обратен ефект поради изчерпване на съдовопротективните свойства. Съдовия хирург не каза ли нещо по въпроса?

kostov1111

Мнение от kostov1111 » 19 юни 2012 18:34

15 дни :о :о :о.Абсолютно нищо не каза за продължителност на лечението с този медикамент.Аз ходих при него преди 2 години,като сега лятото пак мисля да посетя такъв вид специалист.А иначе може ли тези вени по стомаха ми да са изпъкнали поради прекалено дългата употреба на това лекарство?Или тези вени по стомаха нямат толкова пряка връзка с това?И също така,при напълняване дали ще се скрият тези вени?По краката е ясно,че едва ли ще се скрият кой знае колко с леко напълняване,но тези по стомаха?Благодаря,предварително за обърнатото внимание.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юни 2012 15:48

може ли тези вени по стомаха ми да са изпъкнали поради прекалено дългата употреба на това лекарство
не мога да отговоря на този въпрос. Нямам практика с този медикамент или наблюдения върху подобни случаи. Добре е да се пита съдовия хирург.

Legionnn

Мнение от Legionnn » 11 фев 2013 21:43

На това му се вика брат по съдба , за жалост лоша ( но винаги има по лошо ) . Не знам дали ти наследствено - но със съгурност страдаш от : Вродена слабост на съединителната тъкан . Аз имам същия проблем брат , на около 15 години се оперирах от варикоцеле ( разширени вени на левия тестис ) . После на 17 години почнаха да ми се появяват изпъкнали вени по левия крак . По невежество не им обърнах внимание , виках си нека да завърша средното , после висшето и след това да ги оперирам . Стигна се до това че на левия крак магистралната ми вена и разклоненията и се разшириха и станаха дебели колкото малкия пръст ...... Гледката беше убасна ..... Веднага след семестриалното ми завършване преди дипломните защити ходих във ВМА София - Съдова хирургия . Прегледа ме специалист и направо си уточних дата за операция . Оперирах си левия крак . Ефекта за сега е добър - няма ги разширените огромни вени . Сега лекувам вените на десния крак чрез склерозираща терапия . Ако все още следиш темата - разполагам със снимков материал от преди и след операцията и доста информация от личен опит . Ако имаш въпроси - драсни :)

Отговори

Върни се в “По-красиви”