Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Учените обаче смятат, че има ваксина
Подобрява се кръвообращението към лицето
В сравнение с двойките, намерили се офлайн
реклама

ЗЪБНИ ИМПЛАНТИ при д-р Смилов

Споделете вашите тайни за красотата, козметиката и разкрасителните процедури

Модератори: админ, консултанти, Приятели

ЗЪБНИ ИМПЛАНТИ при д-р Смилов

Мнениеот steveza » 08 Мар 2012 12:17

Търсих в форума на пулс.бг, но не открих да е обособена стоматологична тема, а всеки от нас има някакви проблеми със зъбите.
Реших да се оформи нова модерна тема за зъбните импланти, тъй като те са актуални и предполагам и други като мен ще пишат по темата.
Повод за това беше търсенето ми на информация за имплантите, тъй като искам да накарам баща ми, да си постави импланти, вместо да се занимава постоянно с неговите ченета, които постоянно ги прави, пукат се, ходи при зъболекари да ги лепи и въобще неудобна работа.
Рових се по форумите и ходих при няколко зъболекари с въпроса - поставят ли импланти. Някои не се занимават с тези неща, докато други поставят. Но разбрах, че има голямо значение от марката, вида и материла, от който са направени имплантите. Може би и от там и цената, която доста варира - от 1000 лв до 2000 лв. за един имплант.
Попаднах и на д-р Смилен Смилов в дентален център София краун, който се намира срещу румънското посолство. Там в момента са започнали да поставят най-новите имплантни системи в зъболекарството, които позволявали да се поставят зъбни импланти, при тънка кост.
Така, че ако някой има друга информация за други подобни системи и цени, нека да пише в тази нова зъболекарска тема.
steveza

Re: ЗЪБНИ ИМПЛАНТИ при д-р Смилов

Мнениеот max1 » 22 Авг 2012 20:57

Аз също се интересувам от добър зъболекар в България, който поставя добри имплантанти. Бях чел едно мнение, че не си струва да се правят имплантанти в България, защото няма традиции и не ги правят добре, а има и рискове, така че съм объркан и не знам какво да предприема.
max1

Мнениеот ankamar56 » 24 Сеп 2012 12:38

Препоръчвам ви услугите на д-р Цвета Коцева : вижте това:

http://www.tsveta-dental.com/index.php?page=services

Усмихната, любезна и способна.
ankamar56

Мнениеот tonkata222 » 15 Окт 2012 10:32

Имах 7 извадени зъба в долната челюст преди повече от 15 години. През март тази година д-р Смилов ми постави 5 импланта. Преди около месец сложихме и моста върху имплантите. Всичко е наред и не мога да повярвам, че отново имам възможността да дъвча храната както преди. Искам да изкажа благодарност на д-р Смилов, на целият екип за вниманието и отношението.
Имплантите ми са немски и с моста не ми излязоха нито безбожно скъпо, нито много евтино, но изобщо не съжалявам. Избрах малко по-скъпият вариант, но доколкото си спомням работят и с по-евтини импланти.
Още веднъж, благодаря!
tonkata222

Мнениеот radinak73 » 31 Окт 2012 13:45

Искам да попитам, има ли вероятност организма да не приеме импланта и какво се предприема в този случай?
radinak73

Мнениеот MiRaMa » 01 Ное 2012 18:26

Искам усмивка като на холивудска звезда - колко ли струва удоволствието? 8)
MiRaMa

Мнениеот radinak73 » 06 Ное 2012 09:52

Чувала съм, че поставянето на един имплант струва около 900 лева.
radinak73

Мнениеот piter69 » 07 Ное 2012 00:56

Благодаря за препоръката на tonkata.
И аз от днес съм горд собственик на имплант поставен при д-р Смилов. :D Избрах швейцарски, по мое настояване, защото не съм голям любител на съмнителните марки. Импланта ми е на мястото на кътния зъб долу. За мое учудване се оказа, че костта ми е запазила твърдост и поради това доктора ми обясни, че след месец ще ми постави коронката. Иначе импланта ми струва 1200 лв. Цялата история продължи около час, като наистина нямаше болка. Сега вечерта почуствах леко напрежение, но пих един аналгин и всичко е наред. Късмет на всички. Не е чак толкова страшно и ужасно. :)
piter69

Мнениеот radinak73 » 07 Ное 2012 11:03

Докато настъпи подходящия момент за поставяне на коронката, върху самия имплант поставя ли се някаква временна коронка?
radinak73

Мнениеот piter69 » 07 Ное 2012 18:31

Здравей radinak!
Честно да ти кажа не знам, защото при мен такова нещо не е обсъждано. Предполагам, защото е кътен зъб и не се вижда, а и без това отдавна ми липсва :lol: Ако искаш обади се на доктора и го питай, той трябва да ти каже дали може и кога. Това му е телефона: 0899874944.
piter69

Мнениеот radinak73 » 08 Ное 2012 12:14

Благодаря за информацията!
radinak73

Мнениеот mravka75 » 02 Юли 2013 23:07

Искам и аз да се присъединя към групата на имплантираните. Миналата седмица 25.06, д-р Смилов ми постави два импланта, един горе и един долу. Определено страха в началото си го имаше, но после всичко беше нормално. Нямах отоци и нетърпими болки. Сега се храня с малко по-меки храни, както ми каза доктора, но нямам оплаквания. За това, който планува имплантиране - няма страшно и препоръчвам и аз доктора, и клиниката му. :!:
mravka75

Мнениеот reol » 14 Окт 2013 10:57

Четох хубави работи за този доктор, но е ме е страх. Нека някой да ми даде кураж преди да започна с тези импланти. Вече съм решила да ги правя, защото няма как но ме е страх. Толкова ли е страшно, колкото аз си представям. Тук пишат че няма страшно, но знае ли човек. Пишат че не боляло, така ли е?
reol

Мнениеот svetlana67 » 15 Окт 2013 11:14

В средата на 2011г., д-р Смилов имплантира четири импланта в горната челюст на майка ми, която е на 74 години. Причината беше, че не можеше да й се задържа протезата. Тогава пристъпихме към този вариант да задържа протезата чрез импланти. Имаше лек оток за ден-два, поне това си спомням. От някакви особени болки не се е оплаквала, но пи болкоуспокояващи профилактично в деня на имплантирането + някакъв антибиотик, коийто доктора предписа.
Наблюдението ми за тези две години и отгоре е, че определено си заслужаваше инвестицията от моя страна към майка. Доктора тогава силно редуцира пластмасовото небце от старата протеза. А относно задържането определено е уникално. С трудност ги сваля, имайки предвид, че преди това смени две протези, които дори с корегата не се задържаха.
Както и пациентите писали по-горе, и аз мога да кажа добри и хубави неща за екипа на д-р Смилов, поне като наблюдател. Мисля, че поводи и място за особени страхове няма. Късмет ;)
svetlana67

Мнениеот visana » 11 Дек 2013 13:22

Поставиха ми зъбни импланти в София краун. Избрах най-новия модел импланти на германската фирма Щрауман. Малко по-скъпи са. Вече 9 месеца съм добре и се храня отлично.
visana

Назад към По-красиви