ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Фон дьо тен

Споделете вашите тайни за красотата, козметиката и разкрасителните процедури

Модератори: админ, консултанти, Приятели

NewYorker94

Фон дьо тен

Мнение от NewYorker94 » 11 ное 2011 21:18

Здравейте, на 17 съм и имам проблеми с кожата на лицето, зачервена е и има малко петна. Може да ви е и смешно, но си слагам фон дьо тен, за да прикривам тази отврат, и въпреки всичко, пак не се прикрива изцяло, нанасям си го с пръсти, но това едва ли е начинът. Лицето ми става като изкуствено, сякаш съм кукла. На 2 огледала се поглеждам отстрани и в гръб и въобще не е както трябва. Трябва да може хем да е добре сложен, хем да не ставам за посмешище в училище, и да изглежда естествено, сякаш нямам проблеми. Моля ви много да споделите как се нанася правилно, за да изглеждам хубаво. Благодаря предварително.

Forum admin

Re: Фон дьо тен

Мнение от Forum admin » 12 ное 2011 15:17

Здравей,
Най-добре се консултирай с гримьорите в "Бюти зона" или "Прити шоп". Въобще не се притеснявай да питаш това, което те вълнува, в крайна сметка това е наистина важно за самочувствието ти. Примерно аз си спомням, че навремето AVON имаха един фон дьо тен, който се казваше невидима мантия или нещо такова. Попитай за него, може и да е подходящ. Аз знам, че трябва цвета на фон дьо тена-а трябва да е като осножният цвят на тена на лицето ти. Все пак идеята е да се изравни тена, а не да потъмнееш, като след солариум или обратното. Някои фон дьо тен-и се нанасят с пръсти, но съм виждал професионалистите да го правят със специална гъбичка, а има и такива, които гъбички дори се мокрят! :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

NewYorker94

Мнение от NewYorker94 » 12 ное 2011 17:35

Днес точно там бях, в бюти зоун, и видях тези четки, но не знам защо са по 130 лева, не бих дал толкова за една четка. Иначе ти ползваш ли ФДТ? Сега аз имам още в тубата и няма нужда да купувам, но като дойде време ще видя да се консултирам с някой там. Наистина влияе страшно много на самочувствието ми, защото си нямаш представа какво ми е лицето всъщност....Целта ми е да покрия лицето и да изглежда гладко, чисто, точно такова, каквото трябва да ми бъде на 17.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 12 ное 2011 19:00

Секунда само...никъде не съм писал четки...четките са за пудра или руж, а тук става дума за гъбичка! А и явно става дума за четки от естествен косъм - цените там са доста високи! :)
На времето бях модел и отвреме на време за снимки или ревюта ми слагаха грим, но иначе не използвам в ежедневието си.
Провери за AVON, все някой от твоите познати е дистрибутор и ще ти каже кое е най-добре като цвят от фон дьо тен-а, за който писах по-рано. Не беше скъп доколкото си спомням, така че успех с избора! :)

Karina_Ko

Мнение от Karina_Ko » 06 яну 2012 13:45

Аз също не ползвам никакъв грим в ежедневието си, нямам проблемна кожа, а за фон джо тена знам, че освен че прикрива някои дефекти, също така запушва порите и води до други проблеми.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 06 яну 2012 13:51

Karina_Ko, винаги съм смятал, че на една жена ѝ е достатъшно да се намаже с крем сутрин и вечер за да изглежда истински привлекателна!
Често виждам по улиците млади момичета с вечерен, тежък грим... :roll:
Фон дьо тен-а е крайна мярка за прикриване на недостатъците по кожата!

Karina_Ko

Мнение от Karina_Ko » 09 яну 2012 15:33

Да, и моето мнение е такова, просто го изразих по друг начин :)

Forum admin

Мнение от Forum admin » 09 яну 2012 16:16

Знам, за което получаваш адмирации ! :)

Karina_Ko

Мнение от Karina_Ko » 10 яну 2012 16:58

Не това бе целта ми, но все пак благодаря :)

lara_croft

Мнение от lara_croft » 25 яну 2012 13:58

не е само за прикриване на недостатъците, аз го използвам за да добавя златист цвят на кожата си, защото моята е една сивкава, но иначе нямам пъпки или белези

kotka99

Мнение от kotka99 » 13 юли 2012 00:11

И аз имах и все още имам проблеми със лицето.Сега вече имам капиляри които винаги прикривам когато излизам.От тинейджърка ползвам такива мазила.Не излизам без грим.Много е лесно да се осъжда от страни когато нямате проблем.Но когато ви дойде до главата нямате избор.Понякога не е каприз ,а необходимост.Никога не съм излизала само със един крем на лицето.Поне спирала ще си сложа.Аз пък не мога да разбера как ходите без никакъв грим.Особено зимата сутрин на работа страшни вампири могат да се видят.Много са малко жените които са толкова красиви ,че и без грим да са хубави.Ако не изглеждате добре,но не се и стараете да изглеждате добре-просто си ходите така натурално.За мен това е неуважение към самия себе си и към околните.Звучи ми много просташко и грозно.Все пак живеем със хора,не със говеда.

Сега за козметиката.В началото ,ползвах фон дьо тени всякакви и после малко пудра за да се убие блясъка.По късно разбрах че коректорите са по добрия вариант.Може да се използват за прикриване и отгоре да се сложи малко пудра за да се убие блясъка.Коректорът е по добрият вариант от фон дьо тена.Не се разтича,покрива недостатъците,не лъщи толкова и е доста дискретен ако е във необходимият за тена цвят.При такива козметики е много важно да се поддържа лицето.Задължително вечер да се измива преди сън.Да се използва крем за през нощта който да подхранва и хидратира.

NewYorker94, пробвай със коректор.Ако имаш пъпчици можеш да използваш и анти-бактериален коректор против пъпки.Хем да прикрива хем да не ти вреди.То този вид грим си е цяло изкуство доста трудно се научава.Така че хем да има грим хем да е незабележим.Трябва някой да ти покаже как става .

freesia_bloom

Мнение от freesia_bloom » 05 ное 2012 20:01

Здравейте,
Аз също имам проблемна кожа, замърсява се от почти всичко и също аз съм пушач, дори си мислех, че при нанасянето на фон дьо тен ще подсиля запушването на порите си и ще навредя на кожата си още повече, но открих фон дьо тена на Clinique Superbalanced MakeUp, който не омазнява кожата ми и стой като естествено покритие, много съм доволна от него опитайте го и вие :D

kotka99

Мнение от kotka99 » 06 ное 2012 21:50

Да много е хубав,но е доста скъп.

radinak73

Мнение от radinak73 » 07 ное 2012 11:11

Аз съм много доволна от Виши - флуид фон дьо тен Money 35. Много лесно се нанася и има добра покривност. В същото време е много лек.

slunce90

Мнение от slunce90 » 28 мар 2013 17:14

Да ,щом си с проблемна кожа , най-добре си вземи фдт на Виши ... определено са доста добри , не стой като маска и кожата ти диша спокойно с него. А ако искаш си вземи гъбичка за по-лесно нанасяне. Въпреки , че според мен най-добре се нанася и разнася с пръсти :))

Отговори

Върни се в “По-красиви”