ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Помагайте при екземи - нещо алтернативно

Споделете вашите тайни за красотата, козметиката и разкрасителните процедури

Модератори: админ, консултанти, Приятели

danielle22
Контакти:

Помагайте при екземи - нещо алтернативно

Мнение от danielle22 » 02 окт 2011 20:27

Здравейте! Ходя от години по дерматолози и все изписват едни мазила, на които пише,че може да се привикне. Временно отшумява проблема и после пак. Мисля,че проблемът е от препарати,защото е на ръката. Сега се появи и на стъпалото.Ужас. Много неприятно.
Можете ли да препоръчате нещо по- алтернативно като мазане.
Пия вит.Б силен комплекс и гледам да избягвам препаратите ,но е трудно.
Благодаря!

Lidi

Re: Помагайте при екземи - нещо алтернативно

Мнение от Lidi » 03 окт 2011 10:51

Каква точно е екземата, имаш ли представа?
При мен от препарати се появяват топченца пълни с вода. Ситни , едно до друго и то ако ползвам по-силен препарат без ръкавици. Е, вече не го правя, но преди често се случваше. В такъв случай мокрех възможно по рядко ръцете, като ги миех с дезинфектант за ръце и миех с ръкавици, докато минат. :roll:
Евентуално можеш да погледнеш за мазила с алое вера, или да попиташ в някои аптеки, където бъркат специални мехлеми за различни кожни проблеми.

kalinda
Контакти:

Мнение от kalinda » 11 ное 2011 15:36

Екземата често се бърка с невродермита,ама и там оправия няма :evil:

Slavko_1984

Мнение от Slavko_1984 » 16 ное 2011 13:27

Обърнете се към специалист, защо във форум търсите мнения:)

Iveto13

Мнение от Iveto13 » 05 фев 2012 16:57

Темата е стара, но ще ви кажа от опит най-евтиното и сигурно лечение. Хума - бабите преди продаваха по пазарите, но става и тази от аптеката. В кутийка от крем например слагатe хума, добавяте вода. Трябва да стане гъста "кашичка", с която мажете проблемното място. По възможност да не се мокри. При намокряне да не се отмива, а веднага след подсушаване да се намазва отново. Така, до пълното излекуване. :)

Потребителски аватар
Ve6terka

Мнение от Ve6terka » 14 фев 2012 13:33

Това за хумата не го знаех :) Дано да помага, знам че хумата по принцип е полезна и за кожата и за косата. Аз бих препоръчала една специализирана медицинска серия за всякакви кожни проблеми - екземи, псориазис, невродермит, атопичен дерматит. Серията е Nachkterzen на д-р Тайс. Тя е специално за хронични кожни заболявания, алергични или причинени от стрес. Не съдържа изкуствени аромати, оцветители, нефтосуровини/PEG/, парабени и др. вредни за кожата консерванти. Ето линк за информация: http://www.naturprodukt.bg/katalog-prod ... ala-seriya
p.s. И още нещо, ако наистина имате екзема, трябва да внимавате с всичко, което има допир до кожата ви - битови и почистващи препарати, бих препоръчала почистващата серия на Фрош /Frosch/, която е по-екологична откъм съставки и по-щадяща за кожата. Освен това когато перете в пералнята задължително бельото и чаршaфите, както и долните дрехи на 80-90 градуса или на антибактериална програма. При такива проблеми трябва много добро изплакване, да не остават остатъчни частици от препаратите по дрехите, защото могат да предизвикат алергична реакция. Също си купувайте дрехи от 100% естествени материи - 100% памук, 100% коприна и т.н. Успех :)

Viligirl

Мнение от Viligirl » 15 фев 2012 13:14

при мен също се получава нещо като екзема, но на лицето. кофти... и това се случва в определени периоди предимно, ако нещо съм под стрес или, ако застудее времето, та при мен се получава следното- в зоната около нослето и челото имам леко зачервяване и кожата ми започва да се лющи, какви ли не овлажняващи масла пробвах, но не вършат работа, работа не върши и мицеларния разтвор, който си взех от аптеката, една приятелка, която завърши медицина мисли, че става на въпрос за форма на дерматит, в подобно състояние беше и мой близък, който ползваше балсама нахткерцен, понеже знам, че му помогна аз също прибегнах до този балсам, а и като цяло е подходящ за всякакви кожни раздразнения, когато започнах да го ползвам кожата се поуспокои и е по-добре мисля, че би бил подходящ за проблема на Даниеле.

viakimova

Мнение от viakimova » 16 фев 2012 13:08

И аз като Ивето щях да кажа хума :) Едно от най-добрите натурални средства, аз като имам време си правя от нея маска на лицето, ефекта е ммммммм :P Иначе аз не съм имала екземи и друго не мога да кажа
viki

vivladi

Мнение от vivladi » 31 май 2013 09:25

Някой виждал ли е подобно нещо? Обиколих много доктори и до момента няма резултат есента завехва и се успокоява и пролетта отново се появява вече не зная какво да опидам за да си оправя ръцете,ако някой може да помогне да пише прикачам и снимка за да се види по ясно. Благодаря много предварително.

zahi111

Мнение от zahi111 » 03 юни 2013 13:50

Здравей Вивалди,
Аз този приблем го получих също наскоро след почти 2 години спокойно съществуване :)
Преднизолона въобще не ми помогна,почти месец и нещо го пия,нищо братче.
Това, което ми помогна е простичкия Дефламол - намазваш се хубаво и си увиваш с нещо ръцете(ако ) ти е по ръцете де. Аз лично намазвам хубаво целите длани, после взимам памук, разстилам го и върху него намазвам смело лосион за тяло/крем Нивеа. Слагам крема, защото ако сложа памука директно върху кожата изпива целия Дефламол :)а така дефламола се запазва, а кремчето хидратира кожата. До 5-6 дни си готов, като нов.
Освен това взимам Доксициклин - антибиотик, за да бори бактериите.Няколко хапчета обикновено дават резултат. Гледай да не си нещо алергичен към групата на тетрациклините. Ако не си алергичен, но като го изпиеш се почувстваш зле,търчиш към най-близката болница да ти правят промивка на стомаха:)може с годините да си развил и такава алергия,затова внимателно. Забрави да кажа, че не го дават без рецепта, ама някои аптекарки се престрашават.
До една седмица ще си на крака, ще ме споменаваш. Колко години съм се мъчила с тая гнусория. Веднъж много го бях закъсала и една аптекарка ми приготви специален мехлем. Като я видях какво ми слага - дефламол, прополис и алое с малко крем за тяло Нивеа, щях да падна. За нула време ми се оправи кожата,но два дена ходех бинтована. Прополиса остава жълто по дрехите и затова не го ползвам. Закъсам ли нещо, мажа с Дефламола, задушавам и след няколко дни си ходя пак щастлива :)
Да не забравя - екземата се причинява от нечиста кръв. Ако ти е възможно спри месото и намали млечните продукти. Хубаво е поне месец да си направиш пречистваща диета с плодове, много вода и чай. Знам, че това е мъчително за мъжете ама помага :) всичко хубаво от мен.

vivladi

Мнение от vivladi » 03 юни 2013 14:10

Искренно благодаря ще опитам дано да се опрви.Много благодаря за бързия отговор.

zahi111

Мнение от zahi111 » 03 юни 2013 14:36

За нищо. Пиши после за резултата. Задължително да вземеш антибиотик, аз предпочитам Доксициклина, понеже е широкоспектърен и е много евтин 1,90 лв /за сравнение останалите антибиотици варират от 10 до 70 лв./. Ако не можеш да се бинтоваш през деня, вечер като се прибереш спи с бинтовани ръце. Абе и сам ще видиш още след втората нощ :)

orange_flower

Мнение от orange_flower » 30 апр 2016 10:25

Имах огромна екзема на лицето, сърбяща, боляща, пулсираща. Оправи се веднага след като започнах да я третирам с памуче напоено със сварена ТЕТРА (СМРАДЛИКА). Сварявах си около 100 мл. минерална вода с 2 лъжици от билката. Колкото по-често напояваш мястото толкова по-добре! Не се притеснявай от това че го мокриш, билката е чудодейна!

Отговори

Върни се в “По-красиви”