ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Косопад

Споделете вашите тайни за красотата, козметиката и разкрасителните процедури

Модератори: админ, консултанти, Приятели

monichka

Косопад

Мнение от monichka » 15 ное 2009 18:50

Здравейте .. :)

Пише ви момиче на 16 години. От месец и половина имам ужасен косопад. :oops:

Първо личният ми лекар ми препоръча да пия Ревалид капсули и да си мия косата с шампоана Ревалид. За един месец не показаха ефект - косата ми доста оредя, а самата кожа на главата ми започна изпъква (започна като че ли да белее) .

След този месец, в който употребявах Ревалид пак посетих лекаря си, за да му кажа, че няма никакъв ефект. При първото ми посещение ми беше обяснил доста работи - че можело да е от сезона , от стрес .. но да не се притеснявам, защото всичко щяло да се оправи от самосебе си след време. Прати ме на дерматолог. Докторката ми пусна изследвания за кръв и урина ... каза че всичко е нормално.. Погледна ми и щитовидната жлеза - и тя е добре. Каза ми, че продуктите, които лекуват косопада попринцип дават ефекта си след по-продължителна употреба. В момента продължавам да пия Ревалид и да използвам шампоана.

Тааа ... според докторите съм напълно здрава. Мога да кажа, че се храня долу-горе здравословно. Имам нормално телесложение. Спортувам и излизам на разходки редовно.

Можете ли да ми помогнете със съвет - друго лекарство или маска? Защото както е тръгнало така съвсем без коса ще остана. :(

Предварително благодаря .. :)

milena01

Re: Косопад

Мнение от milena01 » 15 ное 2009 19:00

Пантогар от аптеката. Скъпичък е, но помага.Поне една цяла опаковка.

cveteto70

Мнение от cveteto70 » 15 ное 2009 21:59

нормално е косата да пада в този период на годината.все пак можете да отидете на кожен лекар.

a_ilcheva

Мнение от a_ilcheva » 16 ное 2009 12:00

Здравей прекрасно момиче,
според мен ти липсват витамини в организма от групата В, А, Е. Незнам доколко се храниш здравословно, но проблемът може да е и от стрес, но може и да е нещо по сериозно (не се плаши, за всичко си има лек). Според мен е необходима да се направи и биохимичен анализ на кръвта, освен ПКК, която са ти направили.
Аз имах такъв косопад, но проблемът при мен беше с черния дроб. И по време на лечението ми (вече една година и три месеца) стабилизирах показателите на черния дроб, косата спря да ми пада. Но освен лекарства за черния дроб и витамини, използавах и Себорал-червен етикет, след измиване на косата се нанася + два пъти в седмицата се намазваш с чесън главата, като срязваш скаридката и хубаво натъркваш корените на косата. Не се притеснявай, че мирише след три - четири часа се отмирисва (за да не те притеснява го прави събота или неделя, когато си си вкъщи).
Запомни: :!: че каквото и да правиш външно за косата си, не ти ли е здрав организма (вътрешно), ефект няма. Това е все едно да гледаш цвете в саксия без почва.

cveteto70

Мнение от cveteto70 » 16 ное 2009 14:46

извинявайте за въпроса но какъв беше проблема ви с черния дроб.питам ви защото и аз имам проблеми с черния дроб и ми пада косата.

asen4o

Мнение от asen4o » 06 дек 2009 11:30

ako moje nqkoi ot 4ujbina da ti vzeme Regain,pruska se dva puti na den no struva okolo 70 evro i 6te ti stigne za okolo 4-5 meseca,3 6i6enca.nqma po dobro ot tova

ани минкова

Мнение от ани минкова » 29 дек 2009 16:28

Аз имах период ,в който много ми падаше косата, от стрес и се изплаквах с чай от ройбос, много 2-3 супени лъжици се кипва в 0.8 л вода, след това се запарва 15 минути.Ако си с руса коса като мен си вземи зелен ройбос а ако си с тъмна коса обикновен ройбос, който има лек червен отенък. Необходимо е и да пиеш 2-3 чая ройбос на ден.Оригиналния ройбос е на лечител и е насипен, продава се в аптеките на цена окло 1,20лв.В ройбос няма кофеин и е естествен чай от Африка, който укрепва целия организъм и е много приятен на вкус.

Amnesia*

Мнение от Amnesia* » 15 яну 2010 17:48

Аз до скоро имах косопад (беше от лятото..), но изведнъж само се оправи и сега има малко само когато се къпя (си изплаквам косата от шампоана). :)

abithecat
Контакти:

Мнение от abithecat » 08 юли 2010 22:33

Задължително човек със такъв проблем трябва да се посъветва със съответния специалист. Колкото по-скоро - толкова по-бързо и безпроблемно ще отмине проблемът.

Lidi

Мнение от Lidi » 13 юли 2010 13:07

Аз имам въпроси към потребителката пуснала темата. Казваш, че всичко е наред според докторите!
Искам да попитам за косата ти:
Колко пъти я миеш седмично? Чуплива ли е? Редовно ли я разресваш? Пусната ли я носиш или вързана? Боядисваш ли я? Редовно ли я подстригваш и по колко? Само за поддръжка ли е подстрижката или по драстична? Ползваш ли сешоари, преси, маши?
Всички тези неща страшно много влияят за косопада - повярвай ми.

dexter_psv

Мнение от dexter_psv » 16 окт 2010 14:26

Наистина има продукти който помагат.Прочети тази статия за косопада
http://bioaktivlife.dir.bg/_wm/diary/di ... 46&dflid=3

v_antonova1986

Мнение от v_antonova1986 » 02 ное 2010 11:53

Има периоди от около 10 години през които косопада е обилен, защото косата се сменя изцяло. Просто при теб е по видимо. Не се притеснявай, Би трябвало да ти растат нови малки косми и да се подобри положението след няколко месеца.

Asenov.Net

Мнение от Asenov.Net » 08 ное 2010 22:22

хаха... това е ебати филма!

ivapenkova

Мнение от ivapenkova » 23 дек 2010 15:53

Колкото и гадно да звучи действа-смесваш 2 супени лъжици мас, 1 супена лъжица газ, кафе(мляно), кисело мляко, витамин А(ампула), 2 жълтъка и стоиш 2 часа така с тази маска, слагаш шапка за бяня след като намажеш и увиваш главата с хавлиена кърпа, за да се затопли, по-голям ефект има когато главата е покрита с хавлиена кърпа.Надявам се да съм ти била полезна.

marina1976

Мнение от marina1976 » 16 фев 2011 09:49

Ще ви препоръчам един интерен продукт масло от ракитник /облепиха/.
Казва се Brilliant Look, 450 mg американски е и го продават отскоро в аптеките.За маслото от ракитик/облепиха/ знам от свекъра той е работил в Тюмен - Сибир, местните го берат в тайгата и използват отварата от плодовете и маслото за много цели, защото е истинска витаминна бомба.Интересното е че един стар руснак с който са работели заедно по строежите си мажел главата и пиел масло от облепиха.Той твърдял , че в тяхното село някъде в тайгата плешиви нямало и умрели от инфаркт също.

Отговори

Върни се в “По-красиви”